Smigmator odstartoval tour v Jablonci a zpíval, až z něho krev stříkala

29.04.2022 11:50:37 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Smigmator odstartoval tour v Jablonci a zpíval, až z něho krev stříkala

Milovníci swingu a prvotřídní hudby obecně měli tento datum, tedy 27. duben 2022,  dávno zapsaný ve svém kalendáři. Koncertní šňůru totiž odstartoval český swingový mág, Jan Smigmator, právě v Městském divadle Jablonec nad Nisou, a to spolu se svým novopečeným, špičkovým třináctičlenným Big bandem.

Jako vždy zaplněný jablonecký kulturní stánek s dychtivostí očekával večer, jež se pod hlavičkou Murphyho zákon Tour 2022  objeví hned v sedmnácti městech po celé naší vlasti.

„Dopředu bylo jasné, že turné zahájíme právě zde, v mém milovaném jabloneckém divadle. Vždyť právě tady  jsme přesně před rokem, v době covidově akulturní, natočili zcela ojedinělý koncert  s Českou televizí, pod režijním vedením Michaela Čecha, který s velkým úspěchem odvysílala ČT Art v prosinci loňského roku," uvedl hned v úvodu Jan Smigmator a doplnil, že šlo o nadupaný televizní speciál, kdy stál zpěvák zády do hlediště a díky tomu se divadlo v televizi ukázalo v celé své kráse.

A že půjde o nadupaný večer i tentokrát,  bylo přítomným jasné hned po prvních tónech. Zpěvákův sametový hlas s rozsahem, o němž se nám ani nezdá, se ještě více rozvinul za podpory excelentního orchestru a celá show byla doplněna světelnými efekty, jenž postupem času navozovaly atmosféru newyorského klubu, v němž je sice stále větší dým, ale stále lepší a lepší zábava.

Koncert Jana Smigmatora Murphyho zákon Tour 2022<br />Autor: Martin Kubišta Po několika počátečních písních ovšem zapálený muž večera neuhlídal své ruce a stojan na mikrofon a viditelně si pořezal prst. Aby mohl pokračovat se stejným drivem a zároveň si  neponičil super nový oblek od Blažka, dostalo se mu rychlé pomoci přímo na pódiu, a tak nám swing 21. století dělal radost ještě další bezmála tři hodiny. A kdo ještě neslyšel o chystaném vystoupení Jana Smigmatora v Carnegie Hall, dozvěděl se o něm taky. A už se ví i o kapele Tonyho Bennetta (který se s koncertováním rozloučil v loňském roce, ve svým 95 letech), jenž českého 1. muže swingu  v nejznámějším koncertním sále světa  doprovodí.

„Jste první a proto bude v Jablonci náš program nejdelší," se smíchem řekl Jan Smigmator a prozradil, že podle reakcí publika pak program ´ořeže´ a v dalších městech bude již kratší. Pokud jsme si ovšem stačili všimnout, nebude co ořezávat. Publikum bylo nadšené od začátku do konce a závěrem se divadlo otřásalo obrovským aplausem stojících milovníků swingu.

„Moc vám děkuji, mám vás rád, mám rád vaše divadlo a skláním se před zdejším ředitelem, Mgr. Pavlem Žurem, který je nejlepším divadelním ředitelem u nás. Kéž by všechna divadla měla takové vedení," uzavřel Smigmator a začal procházet mezi řadami, aby podal ruku alespoň některým přítomným. Za stálého burácení publika jsme jej pak pustili do Mladé Boleslavi, kde vystoupí dneska. Ale vážně neradi ;-)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Českou operu Jakobín představí liberecké divadlo v Jablonci
Smigmator opět potěší své oblíbené jablonecké publikum
Královny divadlo rozesmály humorem a nadchly hereckými výkony
Matka Smutná, hymna Ukrajiny aneb O večeru, který diváky rozplakal
Revizor vyprodal divadlo a uchvátil publikum
Jablonecké divadlo ovládly Tři grácie z umakartu
Lež přinesla dilema a kus představení po děkovačce
Lobkowicz trio nabídlo zážitek par excellence
Vrabčáci vybojovali Zlaté pásmo
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v dubnu
Obrazem: Tanec srdcem 2022

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace