Lež přinesla dilema a kus představení po děkovačce

14.04.2022 09:47:46 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Lež přinesla dilema a kus představení po děkovačce

Je milosrdná lež lepší, než krutá pravda, a nebo je jakákoli pravda lepší, než blahosklonná lež? Měli bychom si v partnerství říkat pravdu, nebo je občasné zalhání ku prospěchu věci? Takové téma, dovedené ad absurdum, nastudovalo Divadlo Verze. Pod režijním vedením Thomase Zielinski s ním do Městského divadla Jablonec nad Nisou přijela čtveřice protagonistů.

Dokonalá Petra Špalková coby paní domu Alice, její jevištní partner Paul, Petr Lněnička, a dvojice přátel, jež k ním přijde na večeři, byla prezentována Evou Kodešovou v roli Laurence a Janem Dolanským v roli jejího manžela Michela.

Úsporná jevištní scéna dala vyniknout dokonalým a velice vypilovaným dialogům, z nichž vám nesmělo uniknout jediné slovo, aby se nezměnil význam řečeného. Úchvatné herecké výkony dávaly prostor k soustředění se na jednotlivé věty a hra tak neměla hluchá místa. A přestože ´jela v tempu´ msto minut bez přestávky, ubíhala velmi svižně a s lehkostí, i když zároveň obsahovala řadu glos k zamyšlení. Na tomto místě je třeba vyzdvihnout skvělý překlad Michala Zahálky, který si dílo autora Floriana Zellera doslova ´vypiplal.´ Rovněž hudba byla pro komedii netypická, ovšem dokonalá. A Beethovenova symfonie č. 5 Osudová seděla vyprávění jako cosi na hrnec...

Komedii ´Lež´, navazující na úspěšnou hru ´Pravda´, sledoval zaplněný jablonecký stánek se zatajeným dechem, doslova hltal monology i dialogy a často se nestačil divit, jakým směrem se situace dokáže zvrtnout během pikosekundy. Ovšem závěr patřil hurónskému potlesku, během něhož se protagonisté ukláněli ostošest a k údivu všech opět zasedli do posledních pozic představení a dohráli část, která by se snad dala nazvat očekávaným, ale dokonalým překvapením... No, a pak si herci ještě několikrát ohýbali hřbety při nekonečných děkovačkách. Bylo to poučné a bylo to prima.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lobkowicz trio nabídlo zážitek par excellence
Vrabčáci vybojovali Zlaté pásmo
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v dubnu
Obrazem: Tanec srdcem 2022

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace