Silnice předvedla dokonalý majstrštyk

01.09.2021 13:17:17 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Silnice předvedla dokonalý majstrštyk

A tak jsme se tu konečně sešli. V prostředí, dýchajícím noblesou a kumštem zároveň, ve slavnostním oděvu, s dobrou náladou a hlavně s očekáváním věcí budoucích.

Městské divadlo Jablonec nám totiž připravilo opravdovou lahůdku a pozvalo Divadlo Kalich Praha, aby nám včele s Bárou Hrzánovou a Radkem Holubem představilo hru na motivy Felliniho La strady - Silnice. A přesně, jak jsme u této dvojice zvyklí, příběh nabíral na obrátkách od prvního okamžiku. Bezbřehá emocionálnost Báry Hrzánové krásně doplňovala Holubovo kumštýřské srdce.

Příběh, popisující smysl všeho, je doslova emocionálně našvihán´ a když už se zdá, že tuto citovou nálož neunesete, dochází k odlehčení ve stylu veselých cirkusových vystoupení. Je neuvěřitelné, s jakou precizností dokázala režisérka Lída Engelová vymanévrovat tenkou hranici mezi tradičním divadlem a lehčí formou zábavy pod šapitó. Výsledkem je dechberoucí zážitek, na který by do divadla, troufám si tvrdit, i sám Fellini zašel rád.

Představení hry Silnice v podání Divadla Kalich Praha<br />Autor: Archiv Městského divadla Jablonec Nutno dodat, že hlavní dvojici Hrzánová - Holub zdatně sekundovali i Zbigniew Kalina v roli blázna, Klára Cibulková coby matka, kurtizána, vdova a jeptiška a Radek Zíma jako voják, čeledín Giovanni, principál a hospodský. Jednoduchá, ale promyšlená scéna Ivo Žídka přesně vystihla kolorit příběhu a přitom dokázala nenásilně podpořit jeho atmosféru.

Závěr večera patřil obrovskému aplausu, který postupně ještě nabíral na intenzitě. Bude to zřejmě tím, že příběh končil tragicky a diváci byli zprvu jako opaření. Tady vlastně děkovačka splnila dvojí účel. Viděli jsme své oblíbené herce opět živé :-) Není divu, že aplaus nebral konce a publikum aktéry nechtělo pustit z jeviště.

A ještě jednu poznámku si na tomto místě dovolím, dvě místa ode mě seděl pán s respirátorem, který často kašlal, dvojice seniorů přede mnou to celou dobu komentovala s tím, že má zůstat doma. Pána jsem potkala o přestávce u šatny již v kabátě. Na můj dotaz, jestli se mu to nelíbí, odvětil - „Líbí, moc. Ale mám astma, a ta rouška mi to ještě zhoršuje. Jsem očkován a pro jistotu i testován, ale nechci, aby se ostatní báli, že je nakazím a tak jdu raději domů."

Chtěla bych proto poprosit další návštěvníky kulturního stánku. Vím, že se bojíte, doba je taková, ale ne každý kašel je Covid. Zkusme být k sobě ohleduplnější.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Koncertní provedení Rusalky si užili diváci v Jablonci
Kahánek s Růžičkou přilákali diváky na břeh Kamenice navzdory chladnu
Bohuš Matuš sundal šátek a ukázal, že Slavíka získal právem
Dušan Růžička: Pandemie mi pomohla na sobě zamakat
Divadlo žije aneb Kahánek s Růžičkou rozsvítí divadlo ve všech koutech
Divadlo se roztančí na svátek matek online
Město Jablonec chystá roztančený dárek ke Dni matek
Veverka hraje a Stejskalová tančí nejslavnější melodii Moricconeho
Esence toho nejlepšího z hudby potěšila online z jabloneckého divadla

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj Den otevřených dveří se konal v sobotu 14. května v nové robotické stáji v Bělé u Staré Paky. Akce probíhala od 9 do 17 hodin a navštívilo ji mnoho zájemců nejen z okolí obce. Byla zde také výstava zemědělské techniky i stavební techniky a probíhala exkurze bioplynové stanice. Podrobnosti, video a fotografie na Našem Pojizeří

Cena Adolfa Heyduka 2021 putuje na Kuks

V sedmém ročníku ankety o Cenu Adolfa Heyduka obdržel nejvíce hlasů v kategorii Národní kulturní památky a památky UNESCO Hospitál Kuks - a to za haptickou „knížku" doplněnou o haptický plán areálu hospitálu a bylinkové zahrady, vyobrazení sochy Lehkomyslnosti a erbu rodu Šporků - s počtem 78 hlasů. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Zásadě vyjel ze zatáčky a narazil do sloupu elektrického vedení
FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
Béčko Jablonce přišlo o bod v Živanicích v poslední minutě
FOTO: V Tanvaldě mají dvě nová volnočasová lákadla
Kraj věnuje statisíce na opravu střechy kostela v Raspenavě

Nejčtenější články

21.05.: Kraj opět ocenil učitele. Bylo to po dvouleté koronavirové pauze
23.05.: FOTO: V Tanvaldě mají dvě nová volnočasová lákadla
21.05.: Krajští hasiči zasahovali po bouřce, většinou šlo o popadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace