Kahánek s Růžičkou přilákali diváky na břeh Kamenice navzdory chladnu

27.08.2021 21:54:09 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Josefův Důl,Jablonec nad Nisou

Kahánek s Růžičkou přilákali diváky na břeh Kamenice navzdory chladnu

Zhruba stodvacet fanoušků klasické hudby se sešlo v zahradě Hotelu Perla Jizery v Josefově Dole, aby si vyslechli klavírní koncert našeho předního klavíristy Ivo Kahánka a operního pěvce Dušana Růžičky.

Přestože teploměr hlásil zlověstných osm stupňů, organizátoři se s tím dokázali poprat. Návštěvníkům, z nichž mnozí přišli v zimních bundách, byly okamžitě po přípitku nabídnuty deky, za lavičkami pro dvojice byl umístěn bílý stan s dvěma přímotopy, pro ty zimomřivější vzplál v blízkosti improvizovaného hlediště opravdový oheň.

„Pódium, s dovezeným koncertním křídlem Petrof, bylo sice zastřešené, ale i tak jsme se báli, že nám protagonisté budou cvakat zubama," usmíval se ředitel pořádající organizace, a to Městského divadla Jablonec Pavel Žur. Nakonec však bylo všechno jinak. Po úchvatném a neopakovatelném zážitku, doplněném lehkým šuměním Kamenice a praskáním ohně, uvedl Ivo Kahánek se širokým úsměvem: „Já jsem tu zimu ani necítil, zdejší scenérie je dechberoucí a mohu ji srovnat maximálně se dvěma místy v Rakousku a Švýcarsku. Tenhle večer se mi vryje do paměti již napořád."

Koncert Ivo Kahánka a Dušana Růžičky v zahradě Hotelu Perla Jizery v Josefově Dole<br />Autor: Martin Kubišta A co tedy na louce na břehu Kamenice zaznělo? Slyšeli jsme Sonátu C sur KV 330 Wolfganga Amadea Mozarta, od stejného autora Allegro moderato, Andante cantabile a Allegretto. Dále pak Symfonické etudy op. 13 Roberta Schumanna. Z děl Leoše Janáčka zazněla Sonáta 1. X 1905 Z ulice Předtucha 2 a Smrt. Na řadu přišel i Radostný ostrov Clauda Debussyho.

Operní pěvec Dušan Růžička přednesl árie Granada Augustina Lary a O sole mio Eduarda di Capuy. „Jsem moc rád, že přišlo tolik lidí. Rozhodně pomohla i naše spolupráce s Obecním úřadem v Josefově Dole a paní Reginou Žákovou. Přišla totiž řada místních. Také autobus, kterým jsme zajistili odvaz účastníků z a do Jablonce, byl plný. Myslím si, že můžeme být spokojeni," mnul si v závěru ruce Pavel Žur.

A spokojeni jsme byli opravdu všichni, cestou zpět padaly v autobuse samé superlativy na adresu protagonistů, organizátorů i prostředí. A věřte, že na zmrzlé nosy si v té chvíli nikdo ani nevzpomněl.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Perle Jizery se budou navlékat další perly, tentokrát hudební
Divadlo žije aneb Kahánek s Růžičkou rozsvítí divadlo ve všech koutech
Kahánek kvůli nachlazení změnil koncert, publikum stejně ohromil
Ivo Kahánek zahájil v Jablonci sezonu zaslouženě vestoje
Kahánek rozjitřil emoce Jablonečanů
Kahánek rozvášnil přítomné v městském divadle

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 42 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyjížděli v noci kvůli bouřce hlavně v Pojizeří

V průběhu první poloviny noci ze středy na čtvrtek 30. června zasahovali hasiči v souvislosti s počasím hlavně v Pojizeří. V devíti případech zde byly jednotky povolány k popadaným stromům a jednou k odčerpání vody ze sklepa. Více podrobností

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
Zubačka slaví 120 let, přijedou i speciální vlaky
Startuje 24. ročník Letní dílny pohybu, tance a rytmu Léto tančí
Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
Cyklo, voda, lezení, brusle. Prostě pohyb na tanvaldské sportovce

Nejčtenější články

28.06.: Obrazem: Senioři zápolili na Městském stadionu v Tanvaldě
01.07.: Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
30.06.: Červnové střípky z městské policie: rvačka psů i vážně zraněná žena

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace