Rekordní účast na 26. ročníku soutěže O pohár starosty města Tanvaldu

15.09.2022 15:00:16 | Autor: Karel Bukvic,ml. | Rubrika: Sport | Obce: Tanvald

Rekordní účast na 26. ročníku soutěže O pohár starosty města Tanvaldu

Městský stadion v Tanvaldě se v sobotu 10. září opět proměnil v hasičský areál pro soutěž v požárním útoku. Sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald ve spolupráci s městem Tanvald pořádaly již 26. ročník soutěže O pohár starosty města Tanvaldu a přivítaly zde rekordních 73 soutěžních družstev ve čtyřech kategoriích.

Již po sedmé se tato soutěž pro hasičská družstva konala na městském multifunkčním stadionu, za což patří velké poděkování vedení města Tanvald, vedení ZŠ Sportovní Tanvald a správci stadionu p. Beranovi. Soutěž začala slavnostním nástupem za účasti pochodu čtyř vlajkonošů. Zahájil jí starosta pořádajícího sboru Karel Bukvic, starosta města Tanvaldu Mgr. Vladimír Vyhnálek. Ti, zde přivítali 44 soutěžních družstev v kategorii žen a mužů. Právě pro tyto dvě kategorie byla soutěž zařazena do prestižního seriálu třinácti soutěží - Jizerská liga v požárním útoku 2022.

<br />Autor: Andrea Vavřichová Kategorii žen ovládly ženy z Ploukonic, s časem 16,19 braly zasloužené první místo z celkových 15 startujících družstev žen. Na místě druhém se umístily ženy z Košťálova s časem 17,55 a bronzovou příčku vybojovaly ženy z SDH Sychrov s časem 17,66.

V kategorii mužů odstartovalo celkem 29 družstev a absolutním vítězem se stali muži z družstva Renmotor Jinolice, kteří s časem 16,49 brali nejcennější medaile a na rok se stali držitelem putovního poháru této soutěže. Na druhém místě se umístili muži z Dubence s časem 16,69 a třetí stupeň vítězů patřil mužům z Jirkova za čas 17,24.

Odpolední část soutěže patřila dětským kategoriím. Na start se postavilo celkem 14 družstev mladších žáků a 15 družstev starších žáků.

Z těch nejmladších účastníků soutěže, kteří se radovali z prvního místa, bylo družstvo z SDH Těpeře, s výsledným časem 20,76. Druhé místo obsadilo družstvo SDH Příchovice a třetí bylo domácí družstvo SDH Horní Tanvald. Ve starších žácích vybojovalo prvenství družstvo z Bratříkova s časem 19,06, stříbrné medaile si odváželo družstvo z Dalešic a na třetí stupeň vítězů se postavilo další domácí družstvo z SDH Horní Tanvald.

<br />Autor: Andrea Vavřichová Na 26. ročníku Tanvaldského poháru odstartovalo celkem 73 soutěžních družstev, což je přes 500 závodníků. Pořadatelský sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald byl velice potěšen, že se soutěž mohla opět konat na městském stadionu a že se jí zúčastnil nejen velký počet družstev, ale i mnoho diváků.

A jak uvedl starosta pořádajícího sboru a hlavní organizátor soutěže Karel Bukvic: „Soutěž takového rozsahu se připravuje více jak dva měsíce. V letošním roce jsme se opět stali jedním ze třinácti pořadatelů soutěží zařazených do Jizerské ligy. Snažili jsme se pro všechny závodníky vytvořit co nejlepší podmínky, tak aby z naší soutěže odjížděli všichni spokojení. Krásnou atmosféru soutěži dodal velký počet diváků a vytvořili tak perfektní podporu pro závodníky. Velké poděkování patří všem 60 sponzorům, městu Tanvald a Libereckému kraji, bez kterých by se tato akce nemohla konat. Poděkování také patří všem členům sboru dobrovolných hasičů Horní Tanvald, pracovníkům technických služeb města a ostatním dobrovolníkům, kteří se podíleli na realizaci a průběhu letošního 26. ročníku Tanvaldského poháru."

Pořadatelé se už teď těší na ročník 27. ročník, který se bude konat 9. září 2023.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Město Tanvald pořádalo již 29. ročník Tanvaldských slavností
Tanvaldské slavnosti 2022 přinášejí opět hudbu i hasičskou soutěž
Dobrovolní hasiči se utkají na městském stadionu v Tanvaldě
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v září
Rekordní účast na 25. ročníku soutěže O pohár starosty Tanvaldu
Obrazem: 22. ročník Tanvaldského poháru je již minulostí
Obrazem: Tanvaldský pohár hasičů 2016

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 608 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Tanvaldě zopakovala vítězství Volba pro město
V Jablonci získalo nejvíce hlasů hnutí ANO 2011 před ODS
V Železném Brodě zopakovalo výhru hnutí Za rozvoj města
První vítězství jabloneckého béčka v Břízkách
Pošesté pořádali Up Hill Run Dobrá Voda

Nejčtenější články

22.09.: Obrazem: Otevření samoobslužné školní restaurace v Tanvaldě
22.09.: Neslibujeme zázraky, ale zodpovědný přístup
23.09.: Začala oprava ulice Široké v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace