Rekordní účast na 26. ročníku soutěže O pohár starosty města Tanvaldu

15.09.2022 15:00:16 | Autor: Karel Bukvic,ml. | Rubrika: Sport | Obce: Tanvald

Rekordní účast na 26. ročníku soutěže O pohár starosty města Tanvaldu

Městský stadion v Tanvaldě se v sobotu 10. září opět proměnil v hasičský areál pro soutěž v požárním útoku. Sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald ve spolupráci s městem Tanvald pořádaly již 26. ročník soutěže O pohár starosty města Tanvaldu a přivítaly zde rekordních 73 soutěžních družstev ve čtyřech kategoriích.

Již po sedmé se tato soutěž pro hasičská družstva konala na městském multifunkčním stadionu, za což patří velké poděkování vedení města Tanvald, vedení ZŠ Sportovní Tanvald a správci stadionu p. Beranovi. Soutěž začala slavnostním nástupem za účasti pochodu čtyř vlajkonošů. Zahájil jí starosta pořádajícího sboru Karel Bukvic, starosta města Tanvaldu Mgr. Vladimír Vyhnálek. Ti, zde přivítali 44 soutěžních družstev v kategorii žen a mužů. Právě pro tyto dvě kategorie byla soutěž zařazena do prestižního seriálu třinácti soutěží - Jizerská liga v požárním útoku 2022.

<br />Autor: Andrea Vavřichová Kategorii žen ovládly ženy z Ploukonic, s časem 16,19 braly zasloužené první místo z celkových 15 startujících družstev žen. Na místě druhém se umístily ženy z Košťálova s časem 17,55 a bronzovou příčku vybojovaly ženy z SDH Sychrov s časem 17,66.

V kategorii mužů odstartovalo celkem 29 družstev a absolutním vítězem se stali muži z družstva Renmotor Jinolice, kteří s časem 16,49 brali nejcennější medaile a na rok se stali držitelem putovního poháru této soutěže. Na druhém místě se umístili muži z Dubence s časem 16,69 a třetí stupeň vítězů patřil mužům z Jirkova za čas 17,24.

Odpolední část soutěže patřila dětským kategoriím. Na start se postavilo celkem 14 družstev mladších žáků a 15 družstev starších žáků.

Z těch nejmladších účastníků soutěže, kteří se radovali z prvního místa, bylo družstvo z SDH Těpeře, s výsledným časem 20,76. Druhé místo obsadilo družstvo SDH Příchovice a třetí bylo domácí družstvo SDH Horní Tanvald. Ve starších žácích vybojovalo prvenství družstvo z Bratříkova s časem 19,06, stříbrné medaile si odváželo družstvo z Dalešic a na třetí stupeň vítězů se postavilo další domácí družstvo z SDH Horní Tanvald.

<br />Autor: Andrea Vavřichová Na 26. ročníku Tanvaldského poháru odstartovalo celkem 73 soutěžních družstev, což je přes 500 závodníků. Pořadatelský sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald byl velice potěšen, že se soutěž mohla opět konat na městském stadionu a že se jí zúčastnil nejen velký počet družstev, ale i mnoho diváků.

A jak uvedl starosta pořádajícího sboru a hlavní organizátor soutěže Karel Bukvic: „Soutěž takového rozsahu se připravuje více jak dva měsíce. V letošním roce jsme se opět stali jedním ze třinácti pořadatelů soutěží zařazených do Jizerské ligy. Snažili jsme se pro všechny závodníky vytvořit co nejlepší podmínky, tak aby z naší soutěže odjížděli všichni spokojení. Krásnou atmosféru soutěži dodal velký počet diváků a vytvořili tak perfektní podporu pro závodníky. Velké poděkování patří všem 60 sponzorům, městu Tanvald a Libereckému kraji, bez kterých by se tato akce nemohla konat. Poděkování také patří všem členům sboru dobrovolných hasičů Horní Tanvald, pracovníkům technických služeb města a ostatním dobrovolníkům, kteří se podíleli na realizaci a průběhu letošního 26. ročníku Tanvaldského poháru."

Pořadatelé se už teď těší na ročník 27. ročník, který se bude konat 9. září 2023.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Město Tanvald pořádalo již 29. ročník Tanvaldských slavností
Tanvaldské slavnosti 2022 přinášejí opět hudbu i hasičskou soutěž
Dobrovolní hasiči se utkají na městském stadionu v Tanvaldě
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v září
Rekordní účast na 25. ročníku soutěže O pohár starosty Tanvaldu
Obrazem: 22. ročník Tanvaldského poháru je již minulostí
Obrazem: Tanvaldský pohár hasičů 2016

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 608 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prioritou je podpora mládežnického sportu a sportování veřejnosti
Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace