Obrazem: Tanvaldský pohár hasičů 2016

13.09.2016 12:56:16 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Tanvald

Obrazem: Tanvaldský pohár hasičů 2016

Městský stadion Výšina se v sobotu 10. září proměnil v hasičský areál pro soutěž v požárním útoku. Sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald ve spolupráci s městem Tanvald pořádaly již 21. ročník soutěže O pohár starosty města Tanvaldu.

Již po druhé se tato soutěž pro hasičská družstva konala na městském stadionu Výšina, za což patří velké poděkování vedení města Tanvald, vedení ZŠ Sportovní Tanvald a správci stadionu  Karlu Soldátovi.

Soutěž začala slavnostním nástupu a zahájil jí starosta Tanvaldu Vladimír Vyhnálek, starostka Okresního sdružení hasičů Jablonec nad Nisou Jiřina Brychcí, starosta pořádajícího sboru pan Karel Bukvic ml. a další pozvaní hosté. Ti, zde přivítali 32 soutěžních družstev v kategorii mužů a žen.

21. ročník soutěže O pohár starosty města Tanvaldu<br />Autor: Zuzana Máslová ml. Kategorii žen ovládly ženy z Košťálova s časem 17,25. Na místě druhém se umístily ženy z Hutě s časem 20,84 a bronzovou příčku vybojovaly ženy z Libereckých Jeřmanic s časem 20.86. celkem startovalo 8 družstev.

V kategorii mužů odstartovalo celkem 24 družstev a absolutním vítězem se stali muži ze Zlaté Olešnice s časem 15,22. Na druhém místě se umístili muži z Tatobit a třetí stupeň vítězů obsadili muži z Jirkova.

Odpolední část soutěže patřila dětským kategoriím, kde se na start postavilo celkem 11 družstev mladších žáků a 9 družstev starších žáků. Z těch nejmladších účastníků soutěže, kteří se radovali z prvního místa, bylo družstvo z Tanvaldu Šumburku - junioři, druhé bylo družstvo z Velkých Hamrů a třetí Tanvald Šumburk B. Ve starších žácích vybojovalo prvenství družstvo s časem 17,78 a byl to Bratříkov, stříbrné medaile si odváželo družstvo z Příchovic a na třetí stupeň vítězů se postavilo družstvo z Tanvaldu - Šumburku.

Na 21. ročníku Tanvaldského poháru odstartovalo celkem 52 družstev. Pořadatelský sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald byl opět velice potěšen z tak velké účasti, které dopomohlo i hezké počasí. A jak uvedl starosta pořádajícího sboru a hlavní organizátor soutěže p. Karel Bukvic ml.: „Tento ročník jsme připravovali více jak tři měsíce, velký důraz se dával na to, aby byli spokojeni jak všichni závodníci, tak i diváci této akce. Velké poděkování patří všem sponzorům, bez kterých by se tato akce nemohla konat. Poděkování patří i všem, co se podíleli na realizaci a průběhu letošního 21. ročníků Tanvaldského poháru. Pořadatelé se už teď těší na 22. ročník, který se bude konat 9. 9. 2017.

Odkaz na další fotogalerii ze závodu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: 23. Tanvaldské slavnosti
Tanvald o víkendu oživí 23. ročník městských slavností
Na městském stadionu v Tanvaldě se utkají hasiči ze širokého okolí

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 345 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
V Železném Brodě se srazila dvě auta
Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
Primátor Vele předal městskou medaili lyžaři Pavlu Linkovi
Desná zve na divadlo

Nejčtenější články

27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace