Rekordní účast na 25. ročníku soutěže O pohár starosty Tanvaldu

15.09.2021 14:45:23 | Autor: SDH Horní Tanvald | Rubrika: Sport | Obce: Tanvald

Rekordní účast na 25. ročníku soutěže O pohár starosty Tanvaldu

Městský stadion se v sobotu 11. září po roční odmlce opět proměnil v hasičský areál pro soutěž v požárním útoku. Sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald ve spolupráci s městem Tanvald pořádaly již 25. ročník soutěže O pohár starosty města Tanvaldu a přivítali zde rekordních 65 soutěžních družstev ve čtyřech kategoriích.

Již pošesté se tato soutěž pro hasičská družstva konala na městském multifunkčním stadionu, za což patří velké poděkování vedení města Tanvald, vedení ZŠ Sportovní Tanvald a Karlu Soldátovi.

Soutěž začala slavnostním nástupem za účasti pochodu pěti vlajkonošů. Zahájil jí starosta pořádajícího sboru Karel Bukvic, starosta města Tanvaldu Vladimír Vyhnálek a velitel stanice profesionálních hasičů Tanvald David Patrman. Ti, zde přivítali 38 soutěžních družstev v kategorii žen a mužů. Právě pro tyto dvě kategorie byla soutěž poprvé zařazena do prestižního seriálu třinácti soutěží - Jizerská liga v požárním útoku 2021.

Hasičská soutěž O pohár starosty města Tanvaldu 2021<br />Autor: Andrea VavřichováKategorii žen ovládly ženy z Košťálova, s časem 16,62 braly zasloužené první místo z celkových 15 startujících družstev. Na místě druhém se umístily ženy z Ploukonic s časem 17,30 a bronzovou příčku vybojovaly ženy z SDH Bratříkov s časem 18,04.

V kategorii mužů odstartovalo celkem 23 družstev a absolutním vítězem se stali muži z Tatobit, kteří s časem 16,75 brali nejcennější medaile a na rok se stali držitelem putovního poháru této soutěže. Na druhém místě se umístili muži z Dubence s časem 16,99 a třetí stupeň vítězů patřil mužům z Březové za čas 17,24.

Odpolední část soutěže patřila dětským kategoriím. Ty mimo jiné přivítala na slavnostním nástupu i starostka Krajského sdružení hasičů Libereckého kraje Jiřina Brychcí. Na start se postavilo celkem 14 družstev mladších žáků a 13 družstev starších žáků.

Z těch nejmladších účastníků soutěže, kteří se radovali z prvního místa, bylo družstvo z SDH Žehrov (okres Mladá Boleslav), s výsledným časem 19,24. Druhé místo obsadilo družstvo z Jabloneckých Pasek a třetí bylo domácí družstvo SDH Horní Tanvald. Ve starších žácích vybojovalo prvenství družstvo z SDH Tanvald Šumburk s časem 18,26, stříbrné medaile si odváželo družstvo z Bratříkova a na třetí stupeň vítězů se postavilo družstvo z SDH Žehrov.

Hasičská soutěž O pohár starosty města Tanvaldu 2021<br />Autor: Andrea Vavřichová Na 25. ročníku Tanvaldského poháru odstartovalo celkem 65 soutěžních družstev, což je přes 420 závodníků. Pořadatelský sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald byl velice potěšen, že se soutěž mohla opět konat na městském stadionu a že se jí zúčastnil nejen velký počet družstev, ale i mnoho diváků.

A jak uvedl starosta pořádajícího sboru a hlavní organizátor soutěže p. Karel Bukvic: „Soutěž takového rozsahu se připravuje více jak dva měsíce. Po roční odmlce, kdy se soutěž z důvodu pandemie nekonala, bylo těžké navázat na předešlé ročníky. V letošním roce jsme se navíc stali jedním ze třinácti pořadatelů soutěží zařazených do Jizerské ligy a byla to pro nás další nová výzva. Snažili jsme se pro všechny závodníky vytvořit co nejlepší podmínky, tak aby z naší soutěže odjížděli všichni spokojení. Krásnou atmosféru soutěži dodal velký počet diváků a vytvořili tak perfektní podporu pro závodníky. Velké poděkování patří všem 60 sponzorům, městu Tanvald a Libereckému kraji, bez kterých by se tato akce nemohla konat. Poděkování také patří všem členům sboru dobrovolných hasičů Horní Tanvald, pracovníkům technických služeb města a ostatním dobrovolníkům, kteří se podíleli na realizaci a průběhu letošního 25. Ročníku Tanvaldského poháru."

Pořadatelé se už teď těší na ročník 26. ročník, který se bude konat 10. září 2022.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Tanvaldské slavnosti 2021 se vydařily
Obrazem: 22. ročník Tanvaldského poháru je již minulostí
Obrazem: Tanvaldský pohár hasičů 2016

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 326 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
V Železném Brodě se srazila dvě auta
Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
Primátor Vele předal městskou medaili lyžaři Pavlu Linkovi
Desná zve na divadlo

Nejčtenější články

27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace