Provoz veřejné dopravy během závodu Jizerská 50
02.02.2024 22:59:13 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou
Od 8. února ovládne Jablonecko 57. ročník ČEZ Jizerské 50. Tomu se přizpůsobí kromě doprovodného programu v ulicích města i veřejná doprava, a to posílenými pravidelnými linkami z Jablonce nad Nisou do Bedřichova a zpět v sobotu 10. a v neděli 11. února.
Spojení Jablonce nad Nisou s Bedřichovem zajistí autobusová linka MHD č. 101 (Rychnov - Jablonec - Janov - Bedřichov), do Bedřichova budou zajíždět i vybrané spoje, které běžně končí v Janově, případně se pravidelné spoje posílí.
Sobota 10. 2. (závod na 25 km)
• Z Jablonce nad Nisou (zastávka Pražská): v 6:11, 6:41, 7:11, 7:41, 8:11 a dále dle jízdního řádu linky MHD č. 101.
• Mimořádné spoje z Janova (zastávka Janov, samoobsluha) do Bedřichova: 7:06 a 7:36.
Sobota 10. 2. (závod na 10 km)
• Z Jablonce nad Nisou (zastávka Pražská): v 11:41, 12:11, 12:41, 13:11, 13:41 a dále dle jízdního řádu linky MHD č. 101.
• Mimořádné spoje z Janova (zastávka Janov, samoobsluha) do Bedřichova: 12:36 a 13:06.
• Z Bedřichova: dle jízdního řádu linky č. 101 a dále v 10:42, 11:12, 11:42, 12:12, 12:42, 13:12, 13:42, 14:12, 14:42, 15:12, 15:42, 16:12, 16:42, 17:42 a dále dle jízdního řádu linky č. 101.
Neděle 11. 2.
• Z Jablonce nad Nisou (zastávka Pražská): v 5:41, 6:11, 6:26, 6:41, 6:56, 7:11, 7:26, 7:41, 8:11, 8:41, 9:11 a dále dle jízdního řádu linky MHD č. 101.
• Mimořádné spoje z Janova (zastávka Janov, samoobsluha) do Bedřichova: 6:36 a 7:06.
• Z Bedřichova: dle jízdního řádu linky č. 101 a dále v 10:42, 11:12, 11:42, 12:12, 12:42, 13:12, 13:42, 14:12, 14:42, 15:12, 15:42, 16:12, 16:42, 17:42 a dále dle jízdního řádu linky č. 101.
• Dále bude v provozu také víkendová zimní linka č. 121 Jablonec - Hrabětice - Bedřichov - Jablonec s odjezdy z Jablonce nad Nisou (zastávka Pražská): 8:07, 9:37, 11:27 a 13:07, z Bedřichova: 8:53, 10:26, 12:16 a 13:56.
Veškeré informace k závodům získáte na https://jiz50.cz/
Související články
Řidiči již mohou využívat infosystém o stavu dopravy v Bedřichově
MHD přes zimu navyšuje víkendové spojů do Jizerských hor
Poděkovali zaměstnancům v dopravě za služby pro cestující
Co nového v jízdním řádu od 10. prosince?
Kraj rozšíří nabídku na železnici o nové noční vlaky
FOTO: Rekonstrukce semilského nádraží byla dokončena
Na Jizerskohorské železnici budou dál jezdit vozy Českých drah
Podmínkou pro ČD na Jizerskohorské železnici jsou kvalitní vozy i cena
Co bude nového v jízdním řádu od 12. prosince?
Na Českolipsku od prosince vyjedou vlaky Die Länderbahn
Spojení z Libereckého do Středočeského kraje a Prahy dozná změn
Pokřtili Křišťálový vlak. Bude spojovat Liberec, Turnov a Železný Brod
Vlaky Arrivy se postupně mění z červených na modré
O Jizerskohorskou železnici budou znovu soutěžit dopravci
Vlakové spoje na Českolipsku od příštího roku zajistí Die Länderbahn
FOTO: Po osobních vlacích z Pardubic do Liberce přebírá Arriva i rychlíky
Obměna vlaků pokračuje, na Českolipsku mají jezdit Die Länderbahn
Na trase z Liberce do Pardubic mají vyjet od prosince rychlíky Arrivy
Tarif IDOL uznají všichni dopravci, ale kartu si všude nezakoupíte
Arriva zaplatí Libereckému kraji na sankcích 815 tisíc korun
Arriva už prý zlepšuje své služby, kraj přesto na sankcích trvá
VIDEO: Poslední jízda rychlíku z Prahy do Harrachova
Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
Obrazem: Vlak Siemens Desiro projížděl Libereckým krajem
VIDEO: Jízda vlakem z Jablonce do Szklarske Poreby
VIDEO: Jízda vlakem z Harrachova ve sněhové vánici
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj podpoří vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
Liberecký kraj pokračuje v dlouhodobé podpoře vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Rada kraje schválila vyhlášení dotačního programu Systémová podpora vzdělávání žáků v oboru základní škola speciální, jehož cílem je zlepšit podmínky pro vzdělávání dětí se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, včetně kombinovaných vad a poruch autistického spektra. Program je určen základním školám speciálním zřizovaným obcemi i soukromými zřizovateli na území Libereckého kraje. Zaměřuje se na podporu takových opatření, která reagují na specifické vzdělávací potřeby žáků a umožňují jim rozvíjet dovednosti v prostředí přizpůsobeném jejich zdravotnímu stavu, kulturnímu zázemí i životním podmínkám. Součástí podpory jsou také úpravy vzdělávání a školských služeb, které usnadňují každodenní práci pedagogů a přispívají ke kvalitnější výuce. „Vzdělávání žáků v základních školách speciálních vyžaduje individuální přístup, odborné zázemí i stabilní podporu. Tento program pomáhá školám vytvářet takové podmínky, aby se mohli žáci rozvíjet v bezpečném a respektujícím prostředí a aby měli pedagogové potřebné nástroje pro svou práci," uvedla Jitka Skalická, radní pro resort školství a sportu.
Žáci Průmyslovky Liberec vytvořili kolekci pro CityZen
Žáci oborů Textilnictví a Oděvnictví se podíleli na vzniku limitované kolekce šál a nákrčníků, která již zamířila do běžného prodeje. Výuka se tak posunula od školního cvičení k reálnému produktu a část výtěžku z jeho prodeje se navíc vrací zpět do školy na podporu dalšího rozvoje textilního a oděvního oboru. Spolupráce byla od počátku koncipována jako skutečné zadání odpovídající standardům komerční značky. Cílem nebylo vytvořit modelový projekt, ale zapojit žáky do reálného procesu vývoje produktu, se všemi nároky na kvalitu, odpovědnost a výsledek. „Pro žáky šlo o zkušenost, která výrazně přesahuje běžnou výuku. Pracovali s vědomím, že jejich výstup nebude posuzován jen ve škole, ale obstojí na trhu. To s sebou nese jinou míru odpovědnosti i motivace a zároveň posiluje jejich profesní sebevědomí," řekla Zuzana Pluhařová, zástupkyně ředitele Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy v Liberci.
Nejnovější články
Příběh Harold a Maud zahrají v josefodolském divadle
Nožík u školy, obavy v ulicích, cenný odpad i zamrzlé kachny
Liberecký kraj obnovuje park u Severočeského muzea v Liberci
NSA potvrdila, že Jablonec nad Nisou dodržel dotační podmínky
Nové intervenční centrum pomáhá dětem a rodinám s domácím násilím
Nejčtenější články
25.01.: Liberecký kraj obnovuje park u Severočeského muzea v Liberci
25.01.: NSA potvrdila, že Jablonec nad Nisou dodržel dotační podmínky
24.01.: Česká smíšená štafeta rozzářila Nové Město
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.