Řidiči již mohou využívat infosystém o stavu dopravy v Bedřichově

24.01.2024 22:57:57 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Janov nad Nisou,Bedřichov

Řidiči již mohou využívat infosystém o stavu dopravy v Bedřichově

Takzvaný informativní dopravně-provozní systém pro lokalitu Bedřichov a Janov nad Nisou je dokončen. Jeho cílem je informovat občany o tamním stavu dopravy či možnostech parkování. Projekt připravila a dokončila firma CROSS Zlín, a.s. za nabídkovou cenu 11.967.633,26 korun včetně DPH.

„Cílem systému je zejména informovat řidiče a návštěvníky Bedřichova a Janova nad Nisou o dopravní situaci a možnostech parkování v těchto místech. Kupříkladu obec Bedřichov je významná turistická a sportovní lokalita. Projekt pomůže například eliminovat popojíždění automobilů, které hledají místo na zaparkování. Systém také umí ještě před obcí efektivně odklánět dopravu, a to především v době maximální zaplněnosti parkovišť," uvedl hejtman Martin Půta.

Řidiči budou již brzy informováni také o dostupnosti webu a aplikace. V časech konání významných sportovních akcí pak systém může plnohodnotně nahradit stávající dopravní značení zakazující vjezd do obce. „Vše budeme navíc vyhodnocovat a optimalizovat tak, aby v budoucnu byly příjezd a parkování v Bedřichově a Janově nad Nisou pro řidiče co nejpohodlnější," doplnil Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.


„Je to skvělá zpráva pro všechny návštěvníky Jizerských hor, kteří míří k nám do Bedřichova. Díky novému systému se mohou lépe orientovat cestou ze všech směrů - od Jablonce nad Nisou, Tanvaldu, Liberce i Frýdlantu. Hlavní podrobné informační tabule jsou umístěny přímo v obci Bedřichov, na České Chalupě a ve Mšeně na Janovské. Návštěvník uvidí aktuální stavy parkovišť také na webu. Výhodou systému je jeho možné doplnění nebo rozšíření v případě potřeby. Děkujeme za všechny návštěvníky Libereckému kraji, který celou investici financoval. Obec Bedřichov připravila a financovala předprojektové a projektové práce," dodal Petr Holub, starosta obce Bedřichov.

„Vítáme, že návštěvníci budou mít díky dopravně provoznímu systému přehlednější informace o volných parkovacích místech v oblasti Bedřichova a Janova nad Nisou. Zároveň to bude i velký pomocník pro naši obecní policii a Policii ČR v době, kdy dojde k naplnění parkovacích kapacit a je potřeba regulovat dopravu. Dovolil bych si požádat návštěvníky, aby informace ze systému využívali nejen k informacím o volných místech, ale aby respektovali i případnou změnu dopravního značení. Pomůžou tím sami sobě k rychlejšímu nalezení volného místa k zaparkování," dodal Daniel David, starosta obce Janov nad Nisou.

„Jsme rádi, že jsme mohli Bedřichovu a Janovu nad Nisou dodat systém, který jim pomůže s každodenními starostmi v rámci organizace dopravy a parkování, které je v zimních období místy extrémní. I přes napjatý harmonogram a nepříjemně brzký příchod zimy se nám podařilo naplnit očekávání projektu a věřím, že celý systém bude nápomocen nejenom obcím samotným, ale i všem návštěvníkům Jizerských hor. V rámci zkušebního provozu jsme ovládání aplikace zjednodušili tak, aby s ním mohli pracovat zodpovědné osoby jednoduše z mobilního telefonu a nemuseli by tak příliš narušovat svou aktuální činnost. Výhodou také je, že celý systém je připraven na případné budoucí rozšíření dalších blízkých lokalit," přidal Ivo Gajdošík, zástupce dodavatele - firmy CROSS Zlín, a.s.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

MHD přes zimu navyšuje víkendové spojů do Jizerských hor
Kraj vybral firmu pro systém informující o dopravě v Bedřichově
Kraj ve spolupráci s Bedřichovem chystá infosystém o tamní dopravě
Autobusová linka z Jablonce vede až na Maliník, vznikla tam otočka
Do Bedřichova bude jezdit víc víkendových spojů do konce března
Parkoviště v Bedřichově jsou plně obsazená, policie uzavřela silnice
VIDEO: V Bedřichově se naplno zasněžuje, začíná zimní sezona
Video: Přeplněná parkoviště a doprava v Bedřichově v sobotu 26. ledna

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Bobři se vracejí i do českých Krkonoš

Dobré zprávy jsou někdy doprovázeny i jinými, méně radostnými. První doklad (alespoň nám známý) o tom, že se do Krkonoš po několika staletích vrátil největší evropský hlodavec bobr, byl totiž získán v důsledku jeho usmrcení automobilem. Hlodavec byl nalezen na kraji hlavní silnice č. 14 - přímo naproti jezu na Jizeře v Horní Sytové (součást obce Víchová nad Jizerou). Více podrobností

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě

Nejčtenější články

11.04.: Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
09.04.: Volejbalistky TJ Bižuterie ovládly Krajský přebor juniorek ve volejbalu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace