Co nového v jízdním řádu od 10. prosince?

09.12.2023 20:57:33 | Autor: TZ Korid LK, pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Bzí,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko

Co nového v jízdním řádu od 10. prosince?

Od neděle 10. prosince 2023 vejdou v platnost nové jízdní řády v rámci celostátní změny. Liberecký kraj připravil ve veřejné dopravě mnoho novinek. Co tyto změny přinesou cestujícím?

Nejvýznamnější změnou v železniční dopravě je posílení dopravy na nejfrekventovanějších tratích v okolí Liberce. Konkrétně mezi Libercem a Frýdlantem budou nově zavedeny v pracovní dny dva páry spojů (jeden ráno, jeden odpoledne), z toho jeden pár (odpoledne) povede až do Nového Města pod Smrkem. Na trati mezi Libercem, Hrádkem nad Nisou a Varnsdorfem dojde k rozšíření počtu spojů mezi Varnsdorfem a Hrádkem nad Nisou a dále do Liberce zamíří zdvojené soupravy.

Na některých linkách kapacitu posílili

Představení změn v dopravě a vyhlášení oceněných zaměstnanců<br />Autor: Archiv Korid LK „Na těchto tratích dlouhodobě sledujeme nárůst počtu cestujících. Nejen z řad studentů, ale i pracujících, a proto jsme se rozhodli kapacitu dopravy posílit," řekl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pověřený řízením resortu dopravy.

Další novinkou, ale až ode dne vyhlášení, je zavedení nočních vlaků s odjezdem ve 23:30 z Liberce do Jablonce nad Nisou a Desné (linka L1), České Lípy (L2), Turnova a Semil (L3), Frýdlantu (L6) a Hrádku nad Nisou (L7). Nové spoje budou v provozu vždy od neděle do čtvrtka, a doplní tak již existující nabídku spojů s rozjezdem v 0:35. Ve výsledku tak spojení ve zmíněných relacích bude každou noc.

V rámci linkové dopravy pak mezi nejvýznamnější změny lze zařadit úpravu jízdních řádů na Jilemnicku, kde dochází k optimalizaci v relaci Jilemnice - Horka u Staré Paky - Dvůr Králové nad Labem. Nově bude v této relaci v provozu 7 párů spojů (místo stávajících dvou), které budou navazovat ve Dvoře Králové na spoje do/z Hradce Králové, převážně pak na linku IREDO 410. Linka bude v provozu v pracovní dny a bude v úseku Jilemnice - Horka u Staré Paky v prokladu s linkou 405 ze Špindlerova Mlýna přes Jilemnici a Jičín do Prahy. Tato linka bude navazovat v Jilemnici na vlakovou linku L9 do/z Jablonce nad Jizerou. Také dojde na této lince k zavedení nového páru spojů o víkendu, který doplní nabídku do uceleného 2hodinového intervalu.

Nový pár spojů mezi Libercem a Jabloncem

Dále v Libereckém kraji dochází k posílení dopravy na nejfrekventovanějších relacích, zejména mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou na lince 141, kde v ranní špičce bude vložen nový pár spojů s příjezdem na půl osmou do Liberce, k posílení však dojde i o hodinu později. V odpoledních hodinách pak bude 15minutový interval prodloužen do období od 13:05 až 16:35. Část spojů bude pokračovat až do centra Jablonce na Autobusové nádraží.

„Aktivně sledujeme využití spojů na linkách, které provozuje Liberecký kraj, a tak jsme na zvýšenou poptávku mezi Libercem a Jabloncem reagovali částečně již v průběhu října. Od prosince jsme však přidali v rámci komplexnějších změn další spoje," vysvětluje Otto Pospíšil, jednatel KORID LK (Koordinátor veřejné dopravy).

Posílení spojů připravuje kraj (prostřednictvím KORID LK) také v neděli na lince mezi Jabloncem nad Nisou a Prahou, kde budou zavedeny dva spoje v období nejsilnější týdenní dojížďky do Prahy s odjezdy ve 12:50 a 16:50. Tyto spoje zajistí ČSAD Liberec na nové lince 190.

Představení změn v dopravě a vyhlášení oceněných zaměstnanců<br />Autor: Archiv Korid LKNové školní posilové spoje

V rámci kraje jsou připraveny i nové školní posilové spoje, například v ranních hodinách do školy v Jestřebí na Českolipsku či odpolední spojení z jabloneckého Kokonína do Maršovic a Skuhrova. Dopravu nejen dětí do školy pak usnadní i zavedení dopravy do Nových Hodkovic, kde vybudovalo město novou zastávku.

Nové možnosti spojení se dočkají také cestující mezi Mimoní přes Ralsko do Mnichova Hradiště. Na lince 427 přibudou v pracovní dny dva páry spojů, na lince 727 pak dojde k prodloužení jednoho páru spojů linky z Dolní Krupé do Kuřívod a zpět, kde bude možné přestoupit na spoj do Mimoně.

Na lince 400 mezi Prahou a Varnsdorfem dojde k rozšíření nabídky o víkendech do 2hodinového intervalu dle požadavků Ústeckého kraje.

Závěrem společnost KORID LK informuje, že připomínky k jízdním řádům je i nadále možné zasílat na info@korid.cz. V roce 2024 jsou vyhlášeny tyto celostátní termíny změn jízdních řádů: 3. března, 9. června, 1. září a 15. prosince.

Pokud budou cestující potřebovat poradit, mohou se obrátit na Zákaznické centrum IDOL na tel. 488 588 788, nebo na Centrální dispečink IDOL na tel. 704 702 000.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Poděkovali zaměstnancům v dopravě za služby pro cestující
FOTO: Rekonstrukce semilského nádraží byla dokončena
Na Jizerskohorské železnici budou dál jezdit vozy Českých drah
Podmínkou pro ČD na Jizerskohorské železnici jsou kvalitní vozy i cena
Co bude nového v jízdním řádu od 12. prosince?
Na Českolipsku od prosince vyjedou vlaky Die Länderbahn
Spojení z Libereckého do Středočeského kraje a Prahy dozná změn
Pokřtili Křišťálový vlak. Bude spojovat Liberec, Turnov a Železný Brod
Vlaky Arrivy se postupně mění z červených na modré
O Jizerskohorskou železnici budou znovu soutěžit dopravci
Vlakové spoje na Českolipsku od příštího roku zajistí Die Länderbahn
FOTO: Po osobních vlacích z Pardubic do Liberce přebírá Arriva i rychlíky
Obměna vlaků pokračuje, na Českolipsku mají jezdit Die Länderbahn
Na trase z Liberce do Pardubic mají vyjet od prosince rychlíky Arrivy
Tarif IDOL uznají všichni dopravci, ale kartu si všude nezakoupíte
Arriva zaplatí Libereckému kraji na sankcích 815 tisíc korun
Arriva už prý zlepšuje své služby, kraj přesto na sankcích trvá
VIDEO: Poslední jízda rychlíku z Prahy do Harrachova
Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
Obrazem: Vlak Siemens Desiro projížděl Libereckým krajem
VIDEO: Jízda vlakem z Jablonce do Szklarske Poreby
VIDEO: Jízda vlakem z Harrachova ve sněhové vánici

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Bobři se vracejí i do českých Krkonoš

Dobré zprávy jsou někdy doprovázeny i jinými, méně radostnými. První doklad (alespoň nám známý) o tom, že se do Krkonoš po několika staletích vrátil největší evropský hlodavec bobr, byl totiž získán v důsledku jeho usmrcení automobilem. Hlodavec byl nalezen na kraji hlavní silnice č. 14 - přímo naproti jezu na Jizeře v Horní Sytové (součást obce Víchová nad Jizerou). Více podrobností

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě

Nejčtenější články

11.04.: Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
09.04.: Volejbalistky TJ Bižuterie ovládly Krajský přebor juniorek ve volejbalu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace