Provoz křižovatky u jablonecké radnice budou řídit semafory
02.10.2022 19:39:07 | Autor: jm | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou
Od pondělí 3. října bude omezen průjezd křižovatkou ulic Kamenná - Smetanova - Hasičská. Důvodem je výstavba kanalizace navazující na práce v ulici Kamenné.
„Povolení na tyto práce je vydáno na týden od 3. do 9. října," říká Pavel Sluka, oddělení investiční výstavby, a dodává, že snahou bude tyto práce ukončit v dřívějším termínu. Celý příští týden bude provoz na této křižovatce řízen semafory. Radnice prosí řidiče o pochopení a trpělivost.
Související články
Linky jablonecké MHD se vrací od 1. října na standardní řád
Plánované zářijové a říjnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
Zářijové uzavírky v Jablonci nad Nisou
Od září se jabloneckou ulicí Budovatelů bude jezdit po novém
Anenské náměstí v Jablonci dostává nový povrch
Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt
Plánované jablonecké uzavírky v srpnu
Betonovali klenbu mostku na silnici I/14 v Jablonci
Stavební sezona v Jablonci pokračuje, Hřbitovní a Liberecká průjezdné
Dopravní opatření Kokonín, Pulečný, Rychnov do konce prázdnin
Od 8. července se položí definitivní asfalt v ulici Liberecká v Jablonci
Turnovskou ulici se Střelnicí v Jablonci spojí nové schodiště
Prázdninové změny v jablonecké MHD
Omezení související s cyklopruhy v jablonecké ulici Palackého
Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
Ulice Čapkova v Jablonci se otevřela o měsíc dříve
Oprava kanalizace v Proseči dokončena a místo je opět plně průjezdné
Změny v městské hromadné dopravě v Jablonci nad Nisou
V jablonecké ulici Budovatelů dočasně zpomalíte
Buduje se retenční nádrž na Anenském náměstí
Změny na linkách MHD a nové uzavírky v Jablonci od května
Dopravní tepna v centru Jablonce je opět v provozu
Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci
Stavba na Anenském náměstí v Jablonci potrvá do konce října
Stavba kanalizace v Jablonci se posouvá na Anenské náměstí
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Starý porost musí ustoupit nové generaci
Koncem týdne zahájí statutární město Jablonec nad Nisou těžbu dřevní hmoty v městském lese v ulici U Lesního divadla na Horní Proseči. „Kácíme zde 110 let starý smrkový porost. Jde o mýtní část lesa, která je už podrostlá mladými smrky a buky. Aby mohla nová generace stromů růst, musí starý porost ustoupit," uvádí Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Těžba probíhá v souladu s platným lesním hospodářským plánem a nejedná se o holoseč. „Volíme výběrný způsob, který šetrně uvolňuje prostor pro přirozenou obnovu. Těžba potrvá do února příštího roku," doplňuje městský lesní hospodář.
Nejnovější články
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
Nejčtenější články
02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.