Dopravní tepna v centru Jablonce je opět v provozu
01.11.2021 17:21:48 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou
Během pondělí 1. listopadu se k plnému provozu v Jablonci otevře ulice Gen. Mrázka. Ta byla uzavřená kvůli stavbě dešťové kanalizace a rekonstrukci dalších sítí od května. Stavba si vyžádala zhruba 18 milionů korun z městského rozpočtu.
Uzavřela se tak další část stavby dešťové kanalizace, rekonstrukce té splaškové, vodovodu a plynovodu, sítí i veřejného osvětlení. Městskými stavbami byly dešťová kanalizace, chodníky, následné povrchy komunikací a veřejné osvětlení, za které město zaplatilo 17,9 milionu korun.
„Nyní je tedy znovu průjezdná celá ulice Gen. Mrázka, vozy mohou projet křižovatkou ulic Gen. Mrázka - Komenského - Liberecká a vjíždět opět vlevo do podzemního parkoviště OC Centrál a odtud ulicí Komenského a Kostelní na Anenské náměstí nebo do ulice Budovatelů. Nebo mohou z křižovatky u městského divadla jet doprava kolem pošty vzhůru ulicí Opletalova," informoval náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že nadále zůstává uzavřená křižovatka ulic Liberecká - Průmyslová, kde stavební práce pokračují do konce stavební sezóny a příští rok se na ně znovu naváže. Znovu průjezdná je také ulice Máchova, ulice Kubálkova se vrací do režimu pěší zóny. Křižovatka ulic Kamenná, Smetanova, Hasičská a Mírové náměstí zůstane naopak ve stejném režimu jako v době uzavírky, to znamená hlavní jde od Horního náměstí Hasičskou a pokračuje vlevo Smetanovou ulicí.
„Stavba to byla velmi komplikovaná. Kdo se někdy snažil skloubit součinnost minimálně tří subjektů na jedné akcí, ví, jak těžká to je věc. Tady pracovalo hned pět subjektů - město stavělo svou dešťovou kanalizaci, kterou mu ukládá zákon, a připravovalo nové veřejné osvětlení, SVS rekonstruovalo kanalizaci splaškovou i vodovod, plynaři opravovali své vedení, pokládaly se sítě," připomněl Roubíček.
Stavební práce komplikovalo letos hned několik důvodů - dopady pandemie, které oslabovaly počty dělníků a zdražovaly stavební materiál, historické sítě, které nebyly zanesené ve starých mapách a neodhalila je ani digitální diagnostika, a v neposlední řadě tvrdý zásah stavbě udělila také letní blesková povodeň.
Projekt dešťové kanalizace bude pokračovat příští rok realizací retenční nádrže pod Anenským náměstím, na niž město získalo dotaci z EU Stavba retenční nádrže se plánuje na jaro, i budováním dalšího ramene kanalizace a rekonstrukcemi sítí i jiných subjektů v ulici Kamenná.
Související články
Stavba v Palackého ulici v Jablonci postupuje do závěrečné etapy
Jablonecký most v ulici Vodní je otevřený
Aktuální uzavírky na konci září v Jablonci
Křižovatka u jablonecké pošty se opět otevře
Havárie plynu částečně uzavře na 14 dní jabloneckou ulici Podhorská
Při průjezdu jabloneckou ulicí Palackého sledujte dopravní značení
Jungmanovu ulici v Jablonci ještě v září čekají uzavírky
Stavba v Palackého ulici se překlopí do druhé etapy
Téměř čtyři stovky dětí usednou v Jablonci poprvé do lavic
Jablonecká ulice Hřbitovní bude uzavřená do konce října
Zastávka Jablonex směr centrum bude v srpnu zrušena
Jablonecká ulice Palackého bude v budoucnu i pro cyklisty
Jablonecká ulice V Aleji se otevřela o tři měsíce dříve
Dům v Lipanské ulici v Jablonci půjde k zemi
Přestávka na stavbě u Centrálu v Jablonci je nutná kvůli technologiím
Jablonecká dopravní tepna bude opět průjezdná
Jak řešit dopravu v Jablonci? Napoví studie klíčových bodů
Havárie vodovodu uzavřela Arbesovu ulici v Jablonci
Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci
Jablonecké komunikace je třeba udržovat a opravovat
Dočasně budou v Jablonci zrušené zastávky Pražská a U Gymnázia
Cesty u Domu zvláštního určení v Jablonci dostaly dlážděný kabát
Jablonecká Hřbitovní ulice dostane nový chodník
Aktuální květnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
V Jablonci se od 19. května razantně změní průjezdnost centra
Opatření na lince č. 101 platná v sobotu 15. a v neděli 16. května
Most v jablonecké ulici Vodní se bude do konce září opravovat
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj podpoří vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
Liberecký kraj pokračuje v dlouhodobé podpoře vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Rada kraje schválila vyhlášení dotačního programu Systémová podpora vzdělávání žáků v oboru základní škola speciální, jehož cílem je zlepšit podmínky pro vzdělávání dětí se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, včetně kombinovaných vad a poruch autistického spektra. Program je určen základním školám speciálním zřizovaným obcemi i soukromými zřizovateli na území Libereckého kraje. Zaměřuje se na podporu takových opatření, která reagují na specifické vzdělávací potřeby žáků a umožňují jim rozvíjet dovednosti v prostředí přizpůsobeném jejich zdravotnímu stavu, kulturnímu zázemí i životním podmínkám. Součástí podpory jsou také úpravy vzdělávání a školských služeb, které usnadňují každodenní práci pedagogů a přispívají ke kvalitnější výuce. „Vzdělávání žáků v základních školách speciálních vyžaduje individuální přístup, odborné zázemí i stabilní podporu. Tento program pomáhá školám vytvářet takové podmínky, aby se mohli žáci rozvíjet v bezpečném a respektujícím prostředí a aby měli pedagogové potřebné nástroje pro svou práci," uvedla Jitka Skalická, radní pro resort školství a sportu.
Žáci Průmyslovky Liberec vytvořili kolekci pro CityZen
Žáci oborů Textilnictví a Oděvnictví se podíleli na vzniku limitované kolekce šál a nákrčníků, která již zamířila do běžného prodeje. Výuka se tak posunula od školního cvičení k reálnému produktu a část výtěžku z jeho prodeje se navíc vrací zpět do školy na podporu dalšího rozvoje textilního a oděvního oboru. Spolupráce byla od počátku koncipována jako skutečné zadání odpovídající standardům komerční značky. Cílem nebylo vytvořit modelový projekt, ale zapojit žáky do reálného procesu vývoje produktu, se všemi nároky na kvalitu, odpovědnost a výsledek. „Pro žáky šlo o zkušenost, která výrazně přesahuje běžnou výuku. Pracovali s vědomím, že jejich výstup nebude posuzován jen ve škole, ale obstojí na trhu. To s sebou nese jinou míru odpovědnosti i motivace a zároveň posiluje jejich profesní sebevědomí," řekla Zuzana Pluhařová, zástupkyně ředitele Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy v Liberci.
Nejnovější články
U Mimoně naháněli policisté klokana Kevina
Liberecký kraj začne připravovat svůj nový vizuální styl
Souboj o čelo tabulky druhé volejbalové ligy skončil remízou
Chovatelé dostávají kompenzace za útoky vlků, kormoránů a vyder
Harrachov se připravuje na jarní prázdniny
Nejčtenější články
20.01.: Odstranění havárie v jablonecké ulici Pražská potrvá několik dní
21.01.: Portál Jablonečana: online, rychle a bezpečně
20.01.: S přípravou odstartovalo také jablonecké béčko
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.