Od září se jabloneckou ulicí Budovatelů bude jezdit po novém

26.08.2022 07:14:44 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Od září se jabloneckou ulicí Budovatelů bude jezdit po novém

Současně s pokládkou povrchu na Anenském náměstí se bude pokládat asfaltový povrch na části ulice Budovatelů, a to od mostu přes Nisu po hotel Merkur. Na práce povolil krajský úřad úplnou uzavírku od 26. do 30. srpna. Náklady vyjdou na bezmála milion korun včetně DPH.

Od 26. do 30. srpna je povolená úplná uzavírka části ulice Budovatelů, a to od mostu přes Nisu u městských lázní po hotel Merkur. Bude se tu pokládat celoplošný živičný kryt vozovky na komunikaci I/14.

„Také v této části ulice Budovatelů se před dvěma lety pracovalo na rekonstrukcích inženýrských sítí (plyn a dešťová kanalizace). Na hotový kryt potom přijde ještě vodorovné značení. Práce budou hotové tak, aby neohrozily provoz o prvním školním dni," řekl jablonecký náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že za celé dílo město zaplatí 999 960 korun včetně DPH. „Podařilo se nám tak zkoordinovat dvě pokládky asfaltu, z nichž by si každá vyžádaly uzavírku vlastní. Takto vše proběhne najednou, uzavírka ulice Budovatelů bude jen na bezpodmínečně nutnou dobu."

Objízdné trasy:

• ve směru I/65 na Vratislavice n. N. a Liberec je vedena z ulice Nová Pražská přes ulice Skřivánčí, Vodní, U Nisy až na sil. I/14 v ulici Liberecká.

• ve směru ze silnice I/14 Tanvald na Vratislavice n. N. a Liberec je vedená z OK Podhorská x Chelčického ulicí U Přehrady.

• ve směru z ulice 5. května na Vratislavice n. N. a Liberec je vedena z OK U Zeleného stromu x 5. května ulicemi Pražská, Nová Pražská a dále Skřivánčí až na sil. I/14 ul. Liberecká.

• ve směru z Vratislavic n. N. na Tanvald a Harrachov je vedena z OK Liberecká x Tovární po ulici Tovární.

• ve směru z Vratislavic n. N. na Prahu a Železný Brod je objížďka vedená z ulice Liberecká ulicemi U Nisy, Vodní, Skřivánčí až na ulici Nová Pražská.

Dopravní opatření platná v úterý 30. srpna od 7 do 23:45 hod. v souvislosti s pokládkou asfaltového povrchu v ulici Budovatelů

Linka č. 104 (směr Rýnovice, Lukášov) a linka č. 106 (směr Želivského) ze zastávky Kamenná pojede bez zastavení do zastávky Divadlo (zde náhradní zastávka za zastávku Lázně a Budovatelů) a dále pokračuje ulicí Rýnovickou po své standardní trase.

Linka č. 105 (směr Horní Proseč) ze zastávky Kamenná pojede bez zastavení do zastávky Divadlo (zde náhradní zastávka za zastávku Lázně) a dále pokračuje ulicí Rýnovickou po své standardní trase.

Ve směru do Rýnovic budou dočasně zrušené zastávky Lázně a Budovatelů, nahradí je zastávka Divadlo.

Linka č. 104 (směr sídliště Šumava, Lučany, Maxov), linka č. 105 (směr Kokonín) a linka č. 106 (směr nádraží Jablonecké Paseky) ze zastávky Petra Bezruče pojede do ulice 28. října (zde za křižovatkou s ulicí Rýnovická náhradní zastávka za zastávku Liberecká). Linky dále mimořádně zastavují na zastávce Obchodní akademie a následně pokračují přes zastávku Kamenná (linky č. 104 a 106) na autobusové nádraží, zde se napojí na své standardní trasy. Linka č. 105 jede ze zastávky Obchodní akademie přímo na autobusové nádraží.

Ve směru na autobusové nádraží budou dočasně zrušené zastávky Liberecká a Lázně. Náhradní zastávky v ulici 28. října (za křižovatkou s ulicí Rýnovická) a Obchodní akademie.

Linka č. 112 (směr autobusové nádraží) ze zastávky Obchodní akademie pokračuje na autobusové nádraží. Vynechává zastávky Mírové náměstí (Radnice), Divadlo, Liberecká a Lázně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Anenské náměstí v Jablonci dostává nový povrch
Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt
Plánované jablonecké uzavírky v srpnu
Betonovali klenbu mostku na silnici I/14 v Jablonci
Stavební sezona v Jablonci pokračuje, Hřbitovní a Liberecká průjezdné
Dopravní opatření Kokonín, Pulečný, Rychnov do konce prázdnin
Od 8. července se položí definitivní asfalt v ulici Liberecká v Jablonci
Turnovskou ulici se Střelnicí v Jablonci spojí nové schodiště
Prázdninové změny v jablonecké MHD
Omezení související s cyklopruhy v jablonecké ulici Palackého
Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
Ulice Čapkova v Jablonci se otevřela o měsíc dříve
Oprava kanalizace v Proseči dokončena a místo je opět plně průjezdné
Změny v městské hromadné dopravě v Jablonci nad Nisou
V jablonecké ulici Budovatelů dočasně zpomalíte
Buduje se retenční nádrž na Anenském náměstí
Změny na linkách MHD a nové uzavírky v Jablonci od května
Dopravní tepna v centru Jablonce je opět v provozu
Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci
Stavba na Anenském náměstí v Jablonci potrvá do konce října
Stavba kanalizace v Jablonci se posouvá na Anenské náměstí

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.

Turnovská Špéra slavila 140. výročí založení

O uplynulém víkendu se na turnovské Špéře konaly oslavy 140. výročí založení školy. Akce se zúčastnila řada významných hostů, jako například náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Jiří Čeřovský, dále inspektorka ČŠI Mgr. Jitka Šafaříková, představitelé významných sponzorů školy, ředitelé škol, zástupci sociálních partnerů a řada dalších. Přijelo také mnoho bývalých studentů z celé republiky, sešli se bývalí pedagogové a zaměstnanci školy, ale škola byla otevřená i pro širokou veřejnost v rámci Dnů otevřených dveří, které byly součástí oslav. Více podrobností a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
Jablonecký primátor přivítá ve městě vílu Nisu
V Tanvaldě se hrálo České nebe
Červnový svoz bioodpadu v Jablonci
Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Nejčtenější články

11.06.: Adam Pelta: Pohár je pro nás vrchol sezony!
12.06.: Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi
11.06.: Z Tajvanu zmizí nebezpečné stromy, většinu jich město ošetří

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace