Stavba kanalizace v Jablonci se posouvá na Anenské náměstí

29.07.2020 11:38:38 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Stavba kanalizace v Jablonci se posouvá na Anenské náměstí

Zhruba od března tohoto roku se v Jablonci nad Nisou intenzivně pracuje na dešťové kanalizaci v dolním centru města. Dosud byla uzavřená křižovatka ulic Poštovní a Budovatelů. To se však v nejbližších dnech změní, křižovatka se otevře a začne soubor dalších staveb na Anenském náměstí, která potrvají od 1. srpna do 30. října 2020.

„Soubor staveb, který zahrnuje i výstavbu první části II. etapy Dešťové kanalizace Jablonec nad Nisou - Centrum, bude zabírat prostor od křižovatky ulic Budovatelů x Soukenná x Kostelní, tedy od hotelu Merkur, po OK U Zeleného stromu. Těchto 140 metrů má termín dokončení do konce října letošního roku," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že jde o komplikovaný úsek. „Proto bude rozdělený na etapy, kdy první etapa potrvá od 1. do 15. srpna a další etapy postupně až do konce října 2020," dodal náměstek.

Trojice stavenišť

Na zmíněných 140 metrech vzniknou tři staveniště. „To první potrvá jen tři dny, během kterých bude napojen stávající vodovod na provizorium položené od okružní křižovatky U Zeleného stromu až k hotelu Merkur," popsal Roubíček. Druhé staveniště bude v ulici Fügnerova od ulice Budovatelů k mostu přes Lužickou Nisu.

„Zde se bude budovat nová kanalizace a kvůli výkopu bude odstraněna vozovka v celé šíři, proto bude tato část ulice Fügnerovy zcela uzavřená a část ulice od mostu k ulici Sadové bude obousměrná," doplnil vedoucí odboru rozvoje Martin Jančík. Příjezd a výjezd ke krytému parkování bude možný vždy v jedné polovině vozovky, vyjíždět se bude do ulice Sadová. A třetí staveniště zabere polovinu ulice U Zeleného stromu od hotelu Merkur po most, překládat se tam bude plynovodní potrubí. Po dobu prací na Anenském náměstí bude parkoviště uzavřené.

Změní se objížďky

Ulicí Budovatelů bude možné jet od Liberce až k parkovišti před prodejnou DATART i k parkovišti na protější straně. Doprava z ul. Kostelní bude se stávajícím omezením možná stále do ulice Soukenná a střídavě do ulice Budovatelů. Do ulice U Zeleného stromu se bude moci vjíždět jen částečně, a to jen pro vjezd do ulic Dvorská a takzvané slepé komunikace, což je vjezd do dvora. Průjezd k okružní křižovatce možný nebude.

Parkoviště na Anenském náměstí bude po dobu stavby uzavřené a jeho plocha bude sloužit pro potřeby stavby. Chodci nebudou moci přejít přes most v ulici U Zeleného stromu. Jako náhradní cesta budou sloužit ulice Soukenná nebo Dvorská, Lidická a 5. května. Po 15. srpnu se uzavírky a objížďky opět změní, a to dle skutečného postupu prací.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec urychlí své stavební plány v ulici U Zeleného stromu
Rekonstrukci Rádelského mlýna koronavir nezpomalil, skončí o rok dřív
Rýnovice - Ostrý roh. Místo, kudy jezdily dějiny
Začala přestavba křižovatky na Ostrém rohu v Jablonci nad Nisou
Přesuny zastávek MHD a objízdné trasy v Jablonci
Opravy komunikací v Jablonci jsou v plném proudu
Křižovatku U Zeleného stromu v Jablonci opět omezí úpravy zeleně

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace