Stavba kanalizace v Jablonci se posouvá na Anenské náměstí

29.07.2020 11:38:38 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Stavba kanalizace v Jablonci se posouvá na Anenské náměstí

Zhruba od března tohoto roku se v Jablonci nad Nisou intenzivně pracuje na dešťové kanalizaci v dolním centru města. Dosud byla uzavřená křižovatka ulic Poštovní a Budovatelů. To se však v nejbližších dnech změní, křižovatka se otevře a začne soubor dalších staveb na Anenském náměstí, která potrvají od 1. srpna do 30. října 2020.

„Soubor staveb, který zahrnuje i výstavbu první části II. etapy Dešťové kanalizace Jablonec nad Nisou - Centrum, bude zabírat prostor od křižovatky ulic Budovatelů x Soukenná x Kostelní, tedy od hotelu Merkur, po OK U Zeleného stromu. Těchto 140 metrů má termín dokončení do konce října letošního roku," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že jde o komplikovaný úsek. „Proto bude rozdělený na etapy, kdy první etapa potrvá od 1. do 15. srpna a další etapy postupně až do konce října 2020," dodal náměstek.

Trojice stavenišť

Na zmíněných 140 metrech vzniknou tři staveniště. „To první potrvá jen tři dny, během kterých bude napojen stávající vodovod na provizorium položené od okružní křižovatky U Zeleného stromu až k hotelu Merkur," popsal Roubíček. Druhé staveniště bude v ulici Fügnerova od ulice Budovatelů k mostu přes Lužickou Nisu.

„Zde se bude budovat nová kanalizace a kvůli výkopu bude odstraněna vozovka v celé šíři, proto bude tato část ulice Fügnerovy zcela uzavřená a část ulice od mostu k ulici Sadové bude obousměrná," doplnil vedoucí odboru rozvoje Martin Jančík. Příjezd a výjezd ke krytému parkování bude možný vždy v jedné polovině vozovky, vyjíždět se bude do ulice Sadová. A třetí staveniště zabere polovinu ulice U Zeleného stromu od hotelu Merkur po most, překládat se tam bude plynovodní potrubí. Po dobu prací na Anenském náměstí bude parkoviště uzavřené.

Změní se objížďky

Ulicí Budovatelů bude možné jet od Liberce až k parkovišti před prodejnou DATART i k parkovišti na protější straně. Doprava z ul. Kostelní bude se stávajícím omezením možná stále do ulice Soukenná a střídavě do ulice Budovatelů. Do ulice U Zeleného stromu se bude moci vjíždět jen částečně, a to jen pro vjezd do ulic Dvorská a takzvané slepé komunikace, což je vjezd do dvora. Průjezd k okružní křižovatce možný nebude.

Parkoviště na Anenském náměstí bude po dobu stavby uzavřené a jeho plocha bude sloužit pro potřeby stavby. Chodci nebudou moci přejít přes most v ulici U Zeleného stromu. Jako náhradní cesta budou sloužit ulice Soukenná nebo Dvorská, Lidická a 5. května. Po 15. srpnu se uzavírky a objížďky opět změní, a to dle skutečného postupu prací.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec urychlí své stavební plány v ulici U Zeleného stromu
Rekonstrukci Rádelského mlýna koronavir nezpomalil, skončí o rok dřív
Rýnovice - Ostrý roh. Místo, kudy jezdily dějiny
Začala přestavba křižovatky na Ostrém rohu v Jablonci nad Nisou
Přesuny zastávek MHD a objízdné trasy v Jablonci
Opravy komunikací v Jablonci jsou v plném proudu
Křižovatku U Zeleného stromu v Jablonci opět omezí úpravy zeleně

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách
Máchův kraj láká na památky, sport, daleké výhledy i vodníka
Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace