Pohár lyžařů Liberecka měl finále v libereckém Vesci
18.10.2019 15:40:37 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko
Každý podzim pořádá Krajský svaz lyžařů Liberecka přespolní běhy, které se organizují na 10 - 12 lyžařských střediscích kraje. Cílenou skupinou letos bylo žactvo ročníků narození 2011 - 2005 a lyžařské naděje absolvovaly 12 závodů. Na tratích v lyžařském areálu Vesec se již tradičně o víkendu konalo letošní finále. Závod nese název Ve stříbrných stopách Lukáše Bauera a má být odkazem na úspěchy Bauera na Mistrovství světa 2009 na 15 km klasicky právě v Liberci.
Závodilo se v kategoriích od benjamínků 2016 a mladší až po dospělé. Ve většině kategorií bylo pořadí již ustanoveno před tímto závodem, Vesec určil další pořadí v těch zbývajících. Slavnostní vyhlášení vítězů se jako Setkání mistrů Svazu lyžařů Libereckého kraje uskuteční v sobotu 19. 10. 2019 ve Skuhrově u místní sokolovny. Zde proběhne i tradiční závod, už bez bodování do poháru.
Výsledky finále poháru v přespolních bězích: vítězové ve Vesci
Benjamínci 2016 a ml.:
Julie Valoušková - Dukla - Jonáš Kafka - Dukla
Předškolní děti 2015:
Astrid Berntová - Velké Hamry - Samuel Račák - Rokytnice
Předškolní 2014:
Anna Vlková - Lučany -Tomáš Petružela - SKI Jbc
Minižactvo 2013:
Linda Rozsypalová - Liberec - Tomáš Lelek - SKI Jbc
Minižactvo 2012:
Petra Kučerová - Vysoké n.Jiz. - Tomáš Janata - Jilemnice
Žactvo nejmladší 2011:
Veronika Bervicová - Tanvald - Michal Hřebík - Janov - Bedřichov
Žactvo nejmladší 2010:
Marianna Erbenová - SKI Jbc - Filip Drda - Janov - Bedřichov
Žactvo mladší 2009:
Adéla Brožová - Lomnice n.Pop. - Jan Janata - SKI Jbc
Žactvo mladší 2008:
Magdaléna Bradnová - SKI Jbc - Kryštof Bárta - Lomnice n.Pop.
Žactvo starší 2007:
Sofie Vyhlídková - Lomnice n.P. - Aleš Řezáč - SKI Jbc
Žactvo starší 2006:
Kateřina Dušková - Dukla - Jan Dufek - SKI Jbc
Žactvo starší 2005:
Anežka Seifertová - Jilemnice - Matěj Kožnar - Jilemnice
Dorost mladší 2004:
Nela Půbalová - Dukla - Jiří Tuž - SKI Jbc
Dorost starší 2003:
Eliška Šibravová - Dukla - Tomš Preisler - SG Jablonec
Přespolní běh 10 km:
Lucie Vavrušková - Jabl. Paseky - Michal Francke - TRI club Jbc
Běh 3,3 km:
Petra Hynčicová - Dukla - Dušan Kožíšek - Dukla
Související články
Obrazem: Závod v přespolním běhu krajského poháru v Tanvaldě 2019
Odstartovaly boje O Maškovy vánočky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2019
Na 52. ročníku Posvícenského koláče ve Studenci startovalo 538 běžců
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Částečná uzavírka ulice Klidná omezí parkování a pohyb chodců
Od úterý 3. února do pondělí 31. března bude částečně uzavřená jablonecká ulice Klidná, konkrétně část chodníku a parkovacích stání před sídlem Policie ČR. Důvodem prodlouženého termínu je zřízení staveniště a lešení, které souvisí s rekonstrukcí střechy a fasády. Chodci jsou převedení dopravním značením na protější chodník, uzavírka neomezí linky MHD.
Nejnovější články
MP Jablonec: Malé příběhy z velkých ulic
Jabloneckou radnici čeká obnova parteru
Zimní jízdy historických motoráčků na Zubačce pokračují
Horská služba převezme osm nových elektromobilů
Ještěd míří do vlastnictví kraje. Majetkový převod dokončí v březnu
Nejčtenější články
03.02.: Komentář Jaroslava Hrabáka: Tři body těžce zaplacené
04.02.: Horská služba převezme osm nových elektromobilů
03.02.: Slavík po pádu na Downmall 2026 mimo boj o vítězství
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.