Po kvalitním výkonu do semifinále MOL Cupu

08.03.2018 10:41:20 | Autor: Jaroslav Hrabák, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Vítěznou jízdu jabloneckých fotbalistů chtělo v cestě do semifinále MOL Cupu zastavit Slovácko, tým někdejšího jabloneckého hráče Michala Korduly. Nepovedlo se mu to a na Střelnici po utkání znělo příjemné „jsme v semifinále!"

FK Jablonec - 1.FC Slovácko 3:1 (1:0)

Trenéři poslali do hry hráče v těchto sestavách:

• FK Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Zelený - V. Kubista, Hübschman (32. Doležal), Považanec - Masoupust (87. Pleštil), Chramosta (83. Breda), Jovovič. Trenér: Petr Rada. Náhradníci: Diviš, Hanuš, Jankovic, M. Kubista

• 1.FC Slovácko: Daněk - Šimko, Břečka, Šumulikoski, Divíšek (66. Sadílek) - Petr (46. Rezek), Daníček, Machalik, Havlík (46. Navrátil), Vasiljev - Kubala. Trenér: Michal Kordula. Náhradníci: Heča, Hofmann, Janošek, Navrátil, Rezek, Sadílek

Po úvodní oťukáváné udeřili domácí ve 22. minutě, to Hrubý poslal dlouhý výkop a když Považancovi vyšla přesná střela přes celou bránu, tak lovil gólman Daněk míč ze sítě poprvé a Jablonec se uklidnil na 1:0. Ve 39. Minutě měli hosté skutečně kliku, když Šimko přehlavičkoval nejen Chramostu, ale i gólmana Daňka, naštěstí pro hosty míč těsně minul bránu. Mužstva se už těšila do kabin, když se o obstřel pokusil Masopust, ale míč bránu již překonaného Daňka nenašel.

Další gól vstřelili domácí v 63. minutě, po samostatném „nájezdu" v podání Vojty Kubisty to ještě nevyšlo, Daněk vyrážel, míč získal aktivní Zelený a přesný centr poslal Doležal neomylně na 2:0. Ale branka mohla padnout už dříve po šanci Chramosty, vše udělal skvěle, jenom ta šajtle šla na druhou stranu... V 67. minutě Slovácko potrestalo minelu Lischky, ten si asi až příliš věřil, o míč přišel a hosté mužem přeslavného jména Kubala snížili na kontaktní stav 2:1. A trenér Rada sundal bundu...

Určitá nervozita panovala do 76. minuty a byla to fotbalová paráda. To již hosté po zranění Šumulikoskiho hráli až do konce zápasu o desíti hráčích, když už tři hráče před tím vystřídali. Závěrečné představení zahájil Jovovič, Doležal trefil tyč a odražený míč efektně poslal do sítě Chramosta. A bylo vymalováno! Před koncem ještě upoutala Doležalova otočka mířící těsně mimo a pak v úplném závěru Zelený chtěl napodobit Pelého z MS v Mexiku, když od půlky chtěl překonat Viktora, ale „Zelí" dopadl stejně s Daňkem, míč brankáře překonal, ale skončil pár decimetrů vedle ...

Branky: 24. Považanec, 63. Doležal, 76. Chramosta - 67. Kubala.
Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Vlasjuk. Diváci: 1142.
Karty:
41. Divíšek (SLO) . Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 7:1. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 0:1.

Stínem zápasu byla zranění, pro horečky nemohl nastoupit Trávník, zlomený malíček si z Opavy přivezl Hanousek, již v průběhu první půle se zranil Hübschman.