Mol Cup: Jablonec jde dál!
24.10.2017 21:57:35 | Autor: Jaroslav Hrabák, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Báječnou podívanou viděl v poháru Andrův stadion v Olomouci s úspěšnou koncovkou pro hostující Jablonec!
Oba trenéři postavili tyto sestavy:
• SK Sigma Olomouc: Reichl - Sladký, Radakovič, Polom (62. Jemelka), Vepřek - Moulis, Obročník (70. Obročník), Hála (62. Falta) - Plšek, Texl - Chorý.
Náhradníci: Buchta - Manzia, Štěrba, Kalvach, Zahradníček.
• FK Jablonec: Bárta - Jankovič, Kysela, Hübschman, Hanousek (31. Jovovič) - Kubista - Masopust, Považanec (88. Kouřil), Trávník, Zelený - Tecl (70. Doležal).
Náhradníci: Valeš - Mihálik, Janetzký, Holeš.
V duchu své tradice začali Jablonečtí aktivněji než se Spartou a sklízeli hned v 9.minutě, iniciátorem akce i centru byl Masopust a Kubista hlavou projevil svůj hlad po gólech a Jablonec vedl.
Sigma se však nevzdávala a ve 21. minutě udeřila, Hála vyzpovídal jabloneckou obranu, poslal podél brány balon na Plška a ten do prázdné brány srovnal stav. A aby toho nebylo málo, tak hosté nezvládli koncovku poločasu a v nastavení inkasovali podruhé - Hála si poradil s Jankovičem a krkolomně poslal Bártovi míč za záda a Olomouc šla do šaten za vedení 2:1.
Jablonec do druhé půle doslova vletěl a ve 47. minutě po akci Jovoviče Tecl poslal balón do prázdné brány a srovnal stav. Jenže to nebylo všechno, v 51.minutě Trávník „nalil" výborně Kubistovi a Vojta poslal balon do sítě a obrátil stav zápasu. Uběhly další čtyři minuty, Tecl vyzpovídal tentokrát celou domácí obranu a poslal míč do sítě na 2:4, to tedy byl obrat! Sigma však neskládala zbraně, v 79.minutě zachránilo Bártu nejprve břevno, ale Chorý pak využil své centimetry a poslal míč do sítě na 3:4. V dramatickém závěru se už nic nezměnilo a Jablonec jde dál - bravo!
Branky: 21. Plšek, 45+1. Hála, 79. Chorý - 9. Kubista, 47. Tecl, 51. Kubista, 55. Tecl.
Karty: 88. Plšek (OLO), 90. Chorý (OLO) - 58. Považanec (JAB), 78. Hübschman (JAB), 83. Doležal (JAB).
Rozhodčí: Marek - Dobrovolný, Pospíšil . Diváci: 2158.
Postup v poháru je hezkou náplastí na prohru se Spartou a hráče určitě před sobotním derby v Liberci hezky naladil. Ale také Liberec je v eufórii, když v neděli ukončil zápasovou sérii bez porážky pražské Slavie, vyhrál tam 2:1 a cestu sešívaných v honičce za Plzní notně zkomplikoval. Takže zápas bude mít náboj jako hrom!
Související články
V osmifinále poháru jede Jablonec do Olomouce
Bylo to těžší než se čekalo
Obrazem: V pohárovém souboji Jablonců nakonec uspěl ten ligový
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Buďte Aktivní školou, pomozte rozpohybovat mládež v kraji
Liberecký kraj ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci (TUL) podpoří fyzickou aktivitu mládeže v regionu a společně chtějí rozpohybovat mládež v kraji. Projekt s názvem Aktivní škola je zaměřen na základní a střední školy a kraj jej podpoří třemi miliony korun. Zájemci se již nyní mohou do Aktivní školy hlásit online. „Cílem projektu je zhodnotit podmínky k pohybovým a sportovním aktivitám ve školách a nabídnout školám manuál s příklady dobré praxe a doporučeními, jak děti k pohybu pozitivně motivovat," řekl Lukáš Rubín, vedoucí katedry tělesné výchovy a sportu FP TUL, který je hlavním řešitelem projektu Aktivní škola v Libereckém kraji.
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Máte už nakoupená semínka a připravené truhlíky? Pokud ne, v sobotu 21. března 2026 máte ideální příležitost to napravit. Pěnčínské jarní slavnosti navazují na úspěšné podzimní slavnosti a letos sázejí na zahradnické téma. Pořadatelé nezapomněli ani na oblíbenou kulinářskou soutěž. Slavnosti doplní i další významná událost - oslavy 140 let místní základní školy. Více podrobností
Nejnovější články
Odveta i s úrokem se ve Zlíně povedla
Kam za sportem a zábavou o víkendu 3. až 6. dubna
Jablonecké uzavírky: opravy silnic i práce na inženýrských sítích
Hasiči pomáhali zachránit zraněnou turistku v Besedických skalách
V Jablonci má skončit problematická ubytovna Neptun
Nejčtenější články
04.04.: Jablonecké uzavírky: opravy silnic i práce na inženýrských sítích
03.04.: V Jablonci má skončit problematická ubytovna Neptun
04.04.: Hasiči pomáhali zachránit zraněnou turistku v Besedických skalách
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.