Sním či bdím, je to sen?
04.03.2018 19:22:33 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Věta klasika z Mrazíka mě napadla jako první, když mám hodnotit poslední jablonecký zápas ve Zlíně. Do stavu 4:0 to byla v podání Radova týmu fotbalová nádhera.
Hlavní roli hrála levá strana a hlavně tandem Hanousek-Jovovič a ten gól, kdy po Hanouskově přihrávce Chramosta odtáhl beky a Jovovič s míčem na noze doslova vtrhl do zlínského vápna a zakončil, tak pánové, to je vidět spíše na španělských hřištích v podání tamních fotbalových kouzelníků, než ve zmrzlém Zlíně v podání jabloneckých borců. Ale těch akcí byla celá řada, prostě ani náročný Rada svoje úsměvy „pod vousy", ač žádné nenosí, byly viditelné - a to je co říct! Pro jabloneckého fandu to bylo takové pohlazení po duši a já se přiznám, že takovou hru, nasazení, kombinace, tak to je právě to, co jsem už dlouho od hráčů ze Střelnice čekal. Léta!
Takový fotbal musí být podložen fotbalovou prací, kvalitním tréninkem a ještě něčím navíc. A to se týmu přes ty mrazy od prvního jarního kola daří. Jistý Vlasta Hrubý v bráně, škoda že už hráč Plzně - skutečně vynikající Pernica, ten přestup mu asi udělal radost i pohodu, protože to už není jen nějaký bek, ale chlapík co hraje s chutí, fotbal ho baví a jeho „přehazovačka" zlínského forwarda před vlastním vápnem, to byla pastva pro oko fotbalového labužníka. Vedle něho pochopitelně roste další z jabloneckých odchovanců David Lischka. Matěj Hanousek je prototyp moderního beka co není líný na krok, hezky se na jeho hru dívá. Pole svěřil Rada Trávníkovi s Považancem, mezi nimi získal fotbalový prostor kapitán Tomáš Hübschman a oni kopou jako z praku.
Trávníkovo probuzení je výrazné, že by ta Slávie? Hra venku a více volného prostoru, to je něco pro technického a rychlého Chramostu. Je tu „týden i s cestou", ale do týmu zapadl výborně. S Jovovičem ve Zlíně řádil jako černá ruka a až ještě poskočí Masopust, co dal po dlouhé době taky gól, mohla by to být ofenzíva k pohledání. A na šanci určitě čeká Vojta Kubista či Jankovič či Zelený a další. Fotbal nikdy není tak ideální, aby se nenašly chyby, oni určitě také v dalších zápasech přijdou, ale ta cesta, kterou Rada nasměroval, je nádherná. Nebude to vždy kanonáda jako ve Zlíně, nicméně ten trend je na potlesk. Velký potlesk.
Na závěr dnešního povídání se musím vrátit k minipříběhu muže, který do Jablonce přišel s velkou gloriolou, ovšem docela brzy ji pod vedením trenérů Šilhavého či Frťaly tak nějak ztratil. Tomáš Hübschman, z jabloneckých hráčů má nejblyštivější fotbalovou historii, kopal evropské poháry a v Šachťaru Doněck patřil deset let k těm viditelným. Sparťanský odchovanec hostoval ve Zlíně a je dobře, že to neuniklo jabloneckým šíbrům. Na podzim 2001 se objevil v Jablonci, Jaroslav Hřebík ho vyslal za stavu 1:1 v ďolíčku u klokanů do hry. Bylo to v závěru, Jirka Mašek mu patičkou prostrčil míč na malé vápno, gólman Čontofalský ležel a „Hybša" mu z jasné šance trefil ruku... Byl to jeho první zápas v lize. Jako pravák hrál za trenéra Hřebíka na levém beku a Hřebík tu cepoval pěkně mladou obranu - Laštovka (18 let), Homola (20 let) Petráš (21 let) a Hübschman (19 let). Kdyby se tenkrát Tomáš trefil, nemusel čekat tolik let až na 201. ligový zápas, aby poznal jak nádherně chutná, když se dá gól! Jablonec tak do Tomášovy kroniky přinesl dva pěkné záznamy: za Jablonec hrál svůj první ligový zápas a také za Jablonec vstřelil svůj první ligový gól. Klobouček a velká gratulace! Co na tom, že je mezi těmi událostmi bezmála 17 let!
Teď čeká na Radův tým týden zvaný angličan. Ve středu v MOL Cupu Slovácko - a to je takový první zápas jara pro Jablonec, potom přijede Baník Ostrava, sice poslední tým tabulky s velkými ambicemi, o to to bude těžší - a zajímavější. Taky mrazy se stěhují směr Kreml, což by mělo diváka probudit ze zimního spánku. Nechci to zakřiknout, ale tohle jaro by mohlo být skutečně atraktivní. Trenérova „létající bunda" je zárukou, že spát se na Střelnici tentokrát asi nebude!
Související články
Jablonečtí zdevastovali Zlín!
Jeden Rada smutný, druhý spokojený
Největší překvapení: Tomáš Hübschman!
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Starý porost musí ustoupit nové generaci
Koncem týdne zahájí statutární město Jablonec nad Nisou těžbu dřevní hmoty v městském lese v ulici U Lesního divadla na Horní Proseči. „Kácíme zde 110 let starý smrkový porost. Jde o mýtní část lesa, která je už podrostlá mladými smrky a buky. Aby mohla nová generace stromů růst, musí starý porost ustoupit," uvádí Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Těžba probíhá v souladu s platným lesním hospodářským plánem a nejedná se o holoseč. „Volíme výběrný způsob, který šetrně uvolňuje prostor pro přirozenou obnovu. Těžba potrvá do února příštího roku," doplňuje městský lesní hospodář.
Nejnovější články
Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Nejčtenější články
02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.