Petr Hapka a jeho potměšilí hosté zaplnili divadlo hudbou i emocemi

23.03.2023 20:45:37 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Petr Hapka a jeho potměšilí hosté zaplnili divadlo hudbou i emocemi

„Vítám vás u nás doma," hlásal jablonecký rodák Ondřej Ruml v úvodu večera, s pohledem na kolegy z pódia. Kulturní stánek okamžitě předvedl sílu svého potlesku. Publikum totiž čekal zážitek plný očekávání, nostalgie, ale i emocí, kterými je dílo Petra Hapky doslova prosyceno.

Právě Hapkovi potměšilí hosté totiž přišli zavzpomínat na jeho největší hity a jako klavírní doprovod si zvolili osobu nejpovolanější, Petra Maláska. Jeviště Městského divadla Jablonec nad Nisou otevřelo svou náruč nejen zmíněnému Ondřeji Rumlovi, ale i Petře Hřebíčkové, která ukázala, že je stejně dobrá zpěvačka jako herečka, Lence Nové, místo avizované Hany Holišové zazpívala Kateřina Marie Tichá a nechyběl Xavier Baumaxa.

Všichni protagonisté večera si sedli k improvizovanému stolečku, navozujícímu pocit jakéhosi ´pubu´a zábavy, která byla Hapkovou charakteristickou vášní (vedle hudby, samozřejmě) Nejenže byly veškeré písně z Hapkova pera a zavzpomínaly jak na jeho tvorbu pro Hanu Hegerovou, ale i na spolupráci s jeho blízkým a dlouholetým hudebním partnerem, Michalem Horáčkem. Z pódia zněly i melodie filmové a hity z velkolepého projektu Kudykam, kde Hapkovy písně interpretovali právě dnešní účinkující. Nastudování Petra Maláska pak vzbudilo oprávněné nadšení, jelikož Maláskovo nacítění,, entuziasmus a hudební mistrovství zkrátka k písním tohoto typu patří. Doprovodný orchestr byl sestaven ze sólistů a zvolen byl tak famózně, že již tak vysokou profesionální úroveň večera dokázal ještě pozvednout.

„Kdo nezpívá, je chudák, a nebo je z Liberce," škádlil publikum z pódia Ruml a dodal: „A kdo netleská je ze Smržovky." Ale myslím, že v hledišti seděli samí Jablonečáci. Všichni totiž zpívali, tleskali a výborně se bavili. Ač je Hapkův projev (záměrně nepíši zpěv) absolutně nenahraditelným, jako vzpomínka na tohoto génia je projekt jeho Potměšilých hostů zcela bez chybičky. A jestli se Hapka shora dívá, určitě pozvedl skleničku a spokojeně se usmál pod vousy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Anna K. proměnila divadlo v jeden velký taneční parket
294 statečných nabídlo dechberoucí zážitek celé škále emocí napříč
Listopad s Dlouhým zaplnil divadlo k prasknutí
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v březnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!
Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
Výstavu Zaostřeno na Jizerky zahájí v Centru Babylon

Nejčtenější články

23.09.: Hořel rodinný dům v Jenišovicích
25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace