Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v březnu

05.03.2023 10:20:04 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v březnu

Městské divadlo Jablonec nad Nisou připravilo na březen 2023 zajímavý program koncertů a divadelních představení. Podívejte se na přehled, který bude opět postupně doplňován i o naše recenze a fotogalerie.

Neděle 5. 3. 19 hodin

David Mamet: LISTOPAD
DIVADLO PALACE. Jak být znovu zvolen americkým prezidentem, když popularita klesá k nule? Komedie vtipně a břitce komentuje stav současné vysoké politiky i mnohé společenské nešvary, se kterými se dnes a denně setkáváme.
Režie: Petr Svojtka Hrají: Michal Dlouhý, Jiří Hána, Jan Szymik, Lenka Zbranková, Zdeněk Vencl/Petr Svotka. Činohra, skupina DA.

Pátek 10. 3. 19 hodin

Tomáš Dianiška: 294 STATEČNÝCH
DIVADLO POD PALMOVKOU. Akční béčko o hrdinech operace Anthropoid.
Je třeba rozstřílet toho kata, co sedí na hradě. Snad nám někdo spadne z nebe. Olda je řezník a dělá fantastické řízky. Aťa zbožňuje verneovky a až vyroste bude pistolníkem. Jindřiška se poprvé zamilovala a všimla si, že tady v Libni to krásně voní. A všichni mají tajemství. Tatínek už strachem zešedivěl. Jak můžou být obyčejná děcka tak odvážná? Přitlučeme hřebíky na cepy a vymlátíme ty nácky! Hlavně ať nikdo nezradí, jinak se Jindřiška nestihne zamilovat podruhé. Doku-fikční hra podle skutečné události o zákulisí největšího hrdinského činu našich dějin.
Tato inscenace získala ocenění v Cenách divadelních kritiků za Poprvé uvedenou českou hru v roce 2020. A byla nominována na Cenu Marka Ravenhilla za rok 2020. V roce 2022 získala Cenu Divadelních novin za tvůrčí počin v oboru činoherní divadlo za období od září 2020 do srpna 2022.
Režie: Tomáš Dianiška. Hrají: Kamila Trnková, Gabriela Míčová, Denis Šafařík, Vojtěch Fülep Vojtěch/Ivana Wojtylová, Denny Ratajský a další. Činohra, skupina DB.

Středa 15. 3. 19 hodin

ZEMLINSKY QUARTET
Zemlinského kvarteto nese jméno rakouského skladatele, dirigenta a pedagoga Alexandera Zemlinského (1871-1942), jehož významný přínos české, německé a židovské kultuře během jeho šestnáctiletého pobytu v Praze byl po dlouhá desetiletí podceňován. Jeho čtyři smyčcové kvartety (druhý z nich je věnován jeho studentovi a pozdějšímu švagrovi Arnoldu Schönbergovi) patří samozřejmě do základního repertoáru souboru. Od roku 2005 kvarteto úzce spolupracuje s Nadací A. Zemlinského ve Vídni. Kvarteto navazuje na bohatou tradici české kvartetní školy. V roce 2010 se stalo vítězem mezinárodní soutěže smyčcových kvartet ve francouzském Bordeaux, je také laureátem mezinárodních soutěží smyčcových kvartet v kanadském Banffu, v Praze a v Londýně.
Hudba, skupina H.

Čtvrtek 16. 3. 19 hodin

ANNA K.
Držitelka několika hudebních cen Anděl a Žebřík Anna K. uvede oblíbený akustický koncert. Se svou kapelou představí největší hity v akustických aranžích. Některé skladby budou uvedeny v oblíbené aranži amerického producenta Stevena Walshe, který podobným způsobem upravil i největší hity anglické kapely Erasure pro jejich akustické album Union Street a následné turné.
Koncert, Předprodej od 10. 1.

Středa 22. 3. 19 hodin

PETR HAPKA A POTMĚŠILÍ HOSTÉ
VM Art Production. Koncert mapuje hudební tvorbu Petra Hapky. Připomene nejen ranou písňovou tvorbu pro Hanu Hegerovou, ale také jeho spolupráci s největším tvůrčím partnerem Michalem Horáčkem. Během večera zazní i filmové melodie. Ke spolupráci jsou přizvány osobnosti, které Hapkovy písně interpretovaly v jeho posledním velkém projektu Kudykam. V alternacích vystoupí Hana Holišová, Ondřej Ruml, Jan Maxián, Jan Sklenář, Lenka Nová, Petra Hřebíčková, Xavier Baumaxa, Jana Lota a další. Zpěváky doprovodí orchestr sólistů v nastudování Petra Maláska.

Čtvrtek 23. 3. 19 hodin

VÝBĚR Z BESÍDEK DIVADLA SKLEP
Divadlo Sklep je proměnlivý divadelní útvar, revue složená z humorných scének, skečů, písní a tanců, které hrají sami jejich autoři, a ve kterých se absurditám meze nekladou. Výběr z Besídek divadla Sklep shrnuje to nejlepší z tvorby souboru, kdysi vykazovaného mezi avantgardu a neseriózní recesi, dnes bezesporu patřícího ke špičce v české zábavě.
Činohra, skupina DS.

Pátek 24. 3. 17 hodin

TANEC SRDCEM - XXI. ROČNÍK: I. PŘEHLÍDKOVÝ VEČER
Regionální postupová přehlídka dětských tanečních skupin scénického tance a pohybového divadla s možností postupu na celostátní přehlídku. Pořádá Taneční studio Magdaléna, Rychnov u Jablonce nad Nisou ve spolupráci s Městským divadlem Jablonec nad Nisou, NIPOS ARTAMA Praha a statutárním městem Jablonec nad Nisou.
Akce je realizovaná za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou, Ministerstva kultury ČR a Libereckého kraje. Jednotné vstupné 150 Kč pouze v hotovosti v pokladně divadla. Pořadatelem této akce není Městské divadlo.

Sobota 25. 3. 18 hodin

TANEC SRDCEM - XXI. ROČNÍK: II. PŘEHLÍDKOVÝ VEČER
Regionální postupová přehlídka dospělých tanečních skupin scénického tance a pohybového divadla s možností postupu na celostátní přehlídku. V rámci druhého přehlídkového večera bude uvedeno inspirativní představení Poutníci autorky Anny Benhákové, rodačky z Jablonce nad Nisou v originální scénografii.
Pořádá Taneční studio Magdaléna, Rychnov u Jablonce nad Nisou ve spolupráci s Městským divadlem Jablonec nad Nisou, NIPOS ARTAMA Praha a statutárním městem Jablonec nad Nisou. Akce je realizovaná za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou, Ministerstva kultury ČR a Libereckého kraje. Jednotné vstupné 150 Kč pouze v hotovosti v pokladně divadla. Pořadatelem této akce není Městské divadlo.
Tanec, předprodej od 1. 3.

Neděle 26. 3. 15 hodin

Jana Galinová, Lenka Lavičková: LABUTÍ PRINCEZNA
DOCELA VELKÉ DIVADLO. Hudební pohádka na slavné klasické téma o zlém čaroději Rudovousovi, který promění princeznu Odettu a její přátele v labutě. Princ by ji sice mohl vysvobodit, ale nesměl by si ji splést s jinou dívkou. To se, bohužel stane a princ svůj omyl pozná, až když je pozdě. Protože jde o pohádku, nakonec všechno dobře dopadne. Aby děti lépe pochopily celý děj slavného baletu, doplnili inscenátoři pohádkové postavy třemi skalními skřítky, kteří dětem objasňují, co se právě stalo nebo se v následující chvíli stane.
Pohádka, skupina RD.

Úterý 28. 3. 18 hodin

DEN UČITELŮ
ZADÁNO PRO STATUTÁRNÍ MĚSTO JABLONEC NAD NISOU
V rámci večera bude uvedeno představení Na útěku.

Středa 29. 3. 19 hodin

Albert Ramsdell Gurney: SYLVIA MILÁČIK
BRATISLAVSKÉ HUDOBNÉ DIVADLO. Muže středního věku změní náhodné setkání se Sylvií, nespoutanou, rozpustilou bytostí, jejímuž šarmu a mladosti se nedá nepodlehnout. Sylvia vtrhne jako tajfun do spořádané rodiny a úplně si omotá kolem prstu manžela, který už předtím byl hluboce nespokojený se svým životem.
Režie: Soňa Ferancová. Hrají: Natália Puklušová, Vlado Černý, Anna Šišková, Marián Labuda.
Činohra, skupina ND.

Připravujeme

Úterý 11. 4. 19 hodin

JAROSLAV DUŠEK - PÁTÁ DOHODA
Pátá dohoda chce přinést lidem na celém světě svobodu být sami sebou. Výsledkem praktikování páté dohody je naprosté přijetí sebe sama takových, jací jsme, a naprosté přijetí všech ostatních lidí takových, jací jsou.
Based on the book The Fifth Agreement © 2010 by Miguel Angel Ruiz, M.D., Jose Luis Ruiz, and Janet Mills. Produced with permission of Amber-Allen Publishing, Inc. P.O. Box 6657, San Rafael, CA 94903. All rights reserved.
Hrají: Jaroslav Dušek, Pjér La Š´éz a Zdeněk Konopásek
Akci pořádá: ANAON, veřejně prospěšný spolek ve spolupráci s Klubem Lávka, a Městským divadlem Jablonec nad Nisou.

Pátek 14. 4. 19 hodin

Claude Magnier, Mélanie Guillaume, Jean Franco: LADY OSKAR
HAMLET PRODUCTION. Bývalá slavná modelka Clara Barnier je dnes rázná majitelka módního impéria, nekompromisní šéfová, přísná matka i manželka, kterou nic nezlomí... Kromě její vlastní rodiny. Tu sice řídí pevnou rukou, ale také zároveň bezmezně miluje. Jen svou lásku dává nejbližším najevo poněkud svérázně. A navíc se brzy ukáže, že ta ruka není zas tak pevná, jak by si Clara přála! Vděčné výzvy, jíž nabízí hlavní role, se chopila jedna z nejpopulárnějších komediálních hereček u nás Jana Paulová, která si tuto výbornou moderní francouzskou komedii zvolila za svůj režijní debut.
Režie: Jana Paulová. Hrají: Jana Paulová, David Suchařípa, Ladislav Hampl, Jan Kříž a další.
Činohra, skupina ND.

Sobota 15. 4. 19 hodin

KONCERT DOLNOSLEZSKÉ FILHARMONIE JELENIA GÓRA A DVOU SÓLOVÝCH NÁSTROJŮ
Skutečnou lahůdku pro milovníky hudby přiveze do jabloneckého divadla Dolnoslezská filharmonie Jelenia Góra. V rámci pojektu Composition Orders tu v premiéře uvede skladbu Jerzyho Kornowicze Masywy pro dva flétnisty a symfonický orchestr. Večer doplní díla Richarda Wagnera a Ludwiga van Beethovena. První bude Wagnerova symfonická báseň Siegfried Idyll překvapující lyrickou až komorní atmosférou, a druhým dílem pak bude Beethovenova Symfonie č.5 c moll. Právě ta přinesla umělci nesmrtelnou slávu. Projekt podpořilo polské ministerstvo kultury a národního dědictví ze státního účelového fondu na podporu kultury v rámci programu Komise skladatelů realizovaného Národním ústavem hudby a tance. Je také spolufinancován Dolnoslezskou samosprávou vojvodství.
Sólisté: Agata Dlugosz a Lukasz Dlugosz - flétny. Dirigent: Szymon Makowski.
Hudba, prémie skupiny H.

Středa 19. 4. 19 hodin

LUBOMÍR BRABEC - KYTAROVÝ RECITÁL
ALFA BETA PRODUCTION. Interpretační umění kytarového virtuosa Lubomíra Brabce je velmi široké, zabírá pestrou škálu loutnové a kytarové literatury. Spolupracuje s řadou pěvců a sólistů (Gabriela Beňačková, Elizabeth Vidal, Peter Dvorský, Štefan Margita, Daniel Hůlka, Kateřina Englichová, Pavel Šporcl, Jiří Bárta, Lubomír Malý, Jaroslav Svěcený, Václav Hudeček, Aleš Bárta a další). Nevyhýbá se ani spolupráci s hudebníky z oblasti populární hudby. Za svou kariéru natočil více než 30 CD (m.j. autorská alba F. Sor, J. S. Bach, F. Tárrega, N. Paganini, A. Vivaldi, H. Villa-Lobos, V. Trojan, Granados). Odborné kritiky ho řadí k nejbrilantnějším kytaristům světa.
Hudba, skupina H

Úterý 25. 4. 19 hodin

Dale Wasserman: PŘELET NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM
DIVADLO RŮZNÝCH JMEN. Aby se vyhnul vězení, zvolil psychiatrickou léčebnu. Ale možná udělal tu největší chybu svého života... Strhující příběh o souboji mezi manipulativní zdravotní sestrou a jejím nedobrovolným pacientem. Dramatizace stejnojmenného bestselleru Kena Keseyho posbírala spoustu cen, včetně ceny Newyorské kritiky a hraje se s úspěchem po celém světě. Slávu Přeletu nad kukaččím hnízdem pak dovršila filmová adaptace Miloše Formana, která získala pět Oscarů - nejlepší film, herec, herečka, režisér a scénář.
Režie: Lukáš Burian. Hrají: Miroslav Hrabě/ Lukáš Burian, Romana Goščíková/ Anna Kulovaná, Petr Klimeš/ Petr Halíček, Milan Enčev, Lukáš Malínek a další.
Činohra, skupina DS.

Výstava

Pátek 10. 3. 17 hodin

VLADIMÍR ŠAVEL - ČERNÁ A BÍLÁ
Výstava obrazů potrvá do 14. 5. 2023 ve foyer divadla a je zpřístupněna vždy v době divadelních představení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v únoru

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace