Anna K. proměnila divadlo v jeden velký taneční parket

19.03.2023 14:05:58 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Anna K. proměnila divadlo v jeden velký taneční parket

Držitelka několika hudebních cen Anděl a Žebřík, žena s nelehkým osudem a tuhým kořínkem, a hlavně zpěvačka s tahem na branku, Anna K., přivezla do Městského divadla Jablonec nad Nisou oblíbený akustický koncert.

Zaplněnému kulturnímu stánku se dostalo zážitku par excellence, přičemž ve zhruba dvě hodiny dlouhém koncertu zazněly známé hity v akustických aranžích a některé dokonce v oblíbené aranži amerického producenta Stevena Walshe, jenž velmi podobně upravil i největší hity anglické kapely Erasure pro jejich akustické album Union Street a následné turné.

Jablonec byl třetí zastávkou turné Anny K., přičemž šňůra byla odstartována ve Zlíně a druhým v pořadí byl Zábřeh. Jablonecký koncert byl originální především místem konání. Hitům Anny K. totiž nabídlo své prostory již zmíněné secesní divadlo. „Je to tady krásné, připadám si jako v malém Národním a má to úžasnou atmosféru," uvedla Luciana Krecarová (což je rodné jméno zpěvačky) v úvodu večera a v podstatě se její dojmy z neobvyklého zážitku táhly celým koncertem. „Je to jiné. Tolik tady nelítáme a neskáčeme a slyšet je každý nepatřičný zvuk, ale moc se mi to líbí. Určitě sem budu jezdit častěji, pokud mě teda pozvete," usmívala se drobná tmavovláska, která 21. března slaví 30 let od vydání svého prvního alba s názvem Já nezapomínám. A při příležitosti tohoto výročí nám Anna K. prozradila, že půjde- li všechno podle plánu, dočkáme se zbrusu nového CD již tento rok.

Přestože si obvykle koncerty v divadle vychutnává publikum vsedě, tentokrát se všichni spontánně zvedli již někdy v půlce. A od té doby jsme tančili jako zamlada ;-). Tleskali, dupali a užívali si tu báječnou atmosféru, které bylo divadlo plné. „Jste skvělí. Zvedli jste se hrozně brzo a pořád držíte," nadšeně reagovala hlavní protagonistka večera a divadlo se otřásalo aplausem. Co vám mám říkat, byla to jízda a není divu, že jsme zpěvačku s její úžasnou kapelou nechtěli pustit z pódia. Vynutili jsme si ještě tři přídavky, ale kdyby to šlo, tak tam trsáme do rána. Bylo to moc fajn.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zemlinsky Quartet hrál i v pěti a z jejich přednesu praskaly struny
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v březnu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dočasné zrušení zastávky u Staré Osady

Kvůli rekonstrukci křižovatky ulic Československé armády a Stará Osada (u firmy Atrea) a autobusové zastávky bude v době od 1. dubna do 31. května dočasně zrušená autobusová zastávka Rýnovice, křižovatka ve směru na Lukášov a Liberec. Linky MHD č. 104 (směr Lukášov) a č. 107 (směr Kunratice, Mšenská) budou využívat zastávku Rýnovice, Belgická umístěnou před okružní křižovatkou v Belgické ulici.

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v dubnu
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v dubnu
Architekti budou soutěžit o nejlepší návrh jablonecké školky

Nejčtenější články

31.03.: Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna
30.03.: Volejbalistky o víkendu bojují o vítězství v I. lize žen
31.03.: Velikonoce v Jablonci se konají od 30. března do 10. dubna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace