Anna K. proměnila divadlo v jeden velký taneční parket

19.03.2023 14:05:58 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Anna K. proměnila divadlo v jeden velký taneční parket

Držitelka několika hudebních cen Anděl a Žebřík, žena s nelehkým osudem a tuhým kořínkem, a hlavně zpěvačka s tahem na branku, Anna K., přivezla do Městského divadla Jablonec nad Nisou oblíbený akustický koncert.

Zaplněnému kulturnímu stánku se dostalo zážitku par excellence, přičemž ve zhruba dvě hodiny dlouhém koncertu zazněly známé hity v akustických aranžích a některé dokonce v oblíbené aranži amerického producenta Stevena Walshe, jenž velmi podobně upravil i největší hity anglické kapely Erasure pro jejich akustické album Union Street a následné turné.

Jablonec byl třetí zastávkou turné Anny K., přičemž šňůra byla odstartována ve Zlíně a druhým v pořadí byl Zábřeh. Jablonecký koncert byl originální především místem konání. Hitům Anny K. totiž nabídlo své prostory již zmíněné secesní divadlo. „Je to tady krásné, připadám si jako v malém Národním a má to úžasnou atmosféru," uvedla Luciana Krecarová (což je rodné jméno zpěvačky) v úvodu večera a v podstatě se její dojmy z neobvyklého zážitku táhly celým koncertem. „Je to jiné. Tolik tady nelítáme a neskáčeme a slyšet je každý nepatřičný zvuk, ale moc se mi to líbí. Určitě sem budu jezdit častěji, pokud mě teda pozvete," usmívala se drobná tmavovláska, která 21. března slaví 30 let od vydání svého prvního alba s názvem Já nezapomínám. A při příležitosti tohoto výročí nám Anna K. prozradila, že půjde- li všechno podle plánu, dočkáme se zbrusu nového CD již tento rok.

Přestože si obvykle koncerty v divadle vychutnává publikum vsedě, tentokrát se všichni spontánně zvedli již někdy v půlce. A od té doby jsme tančili jako zamlada ;-). Tleskali, dupali a užívali si tu báječnou atmosféru, které bylo divadlo plné. „Jste skvělí. Zvedli jste se hrozně brzo a pořád držíte," nadšeně reagovala hlavní protagonistka večera a divadlo se otřásalo aplausem. Co vám mám říkat, byla to jízda a není divu, že jsme zpěvačku s její úžasnou kapelou nechtěli pustit z pódia. Vynutili jsme si ještě tři přídavky, ale kdyby to šlo, tak tam trsáme do rána. Bylo to moc fajn.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zemlinsky Quartet hrál i v pěti a z jejich přednesu praskaly struny
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v březnu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hořela elektroprodejna v Semilech

K požáru prodejny elektra vyjeli v pátek 17. května po 20. hodině profesionální i dobrovolní hasiči do Špidlenovy ulice v Semilech na rohu Riegrova náměstí. Požár byl zpozorován skrze výlohu a k jeho uhašení hasiči postupně nasadili tři vodní proudy. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
V Lučanech to řidič pořádně rozjel
Podstávkové domy otevřou své dveře. Od Šluknovska až po Frýdlantsko
Na jihu dělba bodů
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

20.05.: V Lučanech to řidič pořádně rozjel
18.05.: Město Jablonec rozdalo necelou třicítku Cen pro nadané
18.05.: Kam za sportem a zábavou v kraji od 17. do 19. května

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace