Perně vybojovaný bod na Slovácku

26.11.2019 09:44:09 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Bez vykartovaných Jovoviče a Kroba a zraněného Kratochvíla do toho trenér Rada konečně říznul a postavil po dlouhé době do základu dva útočníky - Doležala i Chramostu. Slovácko dostalo v Jablonci šest gólů a prahlo nejen po odvetě, ale i po bodovém srovnání v první šestce.

1.FC Slovácko - FK Jablonec 1:1 (1:1)

Sestavy:

• 1.FC Slovácko: Trmal - Juroška, Kadlec, J. Krejčí, Reinberk - Navrátil, V. Daníček, Havlík, M. Petržela (64. Kalabiška) - Hellebrand (60. Zajíc) - O. Šašinka (80. P. Dvořák). Náhradníci: Daněk - Divíšek, Šimko, Zajíc, Sadílek, Kalabiška, P. Dvořák.

• FK Jablonec: Hrubý - Holík, Jugas, Plechatý, Břečka - Acosta (58. Pleštil), Hübschman (26. V. Kubista), Považanec, Sýkora - Doležal, Chramosta (90+3. Pilík). Náhradníci: Richter - T. Pilík, Hämäläinen, Macháček, Pleštil, V. Kubista, Velich.

Zápas byl od prvních minut v režii Svědíkova týmu. Jeho hráči byli rychlejší, výborně napadali a jasně ovládli hlavně střed pole, kde jablonečtí „klusáci" prostě nestačili. Bylo otázkou času, kdy Hrubého tvrz padne. Ale fotbal je krutý: Jablonec si vybojoval první rohový kop, ten zahrával Acosta, Plechatý hlavou přihrál na neobsazeného Doležala, a ten z malého vápna hlavou poslal míč do sítě! No to byl pro domácí šok. Na hře se však nic nezměnilo, domácí Hellebrand, Petržela či Navrátil roztočili před jabloneckým vápnem pěkný kolotoč, ale naštěstí jen před vápnem. Vedení však hosté neudrželi, již ve 33. minutě si právě Hellebrand narazil míč s Navrátilem, následoval průnik do vápna, kde Břečka ani Plechatý nechtěli riskovat penaltu, míč dostal před prázdnou branku Reinberk a ten dal svůj první letošní gól - 1:1.

I po půli domácí pokračovali ve velkém zámku, měli držení míče 71 procent, ale ke gólu byli nejblíž hosté: v 70. předvedli Chramosta se Sýkorou báječný protiútok, míč v jasné šanci však Chramosta poslal vysoko nad, ach to byla šance! V 79. minutě měl Chramosta opět docela dobrou příležitost, ale míč skončil metr vedle. Od léta poprvé se na hřišti po zranění objevil mladý Pleštil a jeho rychlost byla znát, rozhodně byl výraznější než Acosta a v 80. se objevil dokonce v šanci, ale Trmal míč za svoje záda napustil. Odstrojenému trenéru Radovi určitě zatrnulo v prodloužení, to Navrátil chtěl z velké dálky přehodit Hrubého, ovšem míč skončil naštěstí na boční síti.

Zápas nakonec skončil dělbou bodů, v ofenzívě to byla oboustranná slabota, protože poměr střel do branky byl 3:2. Bod určitě radostněji přivítali hosté, neboť jejich vystoupení na Slovácku určitě žádnou hitparádou nebylo.

Zápasová statistika:

Branky: 32. Reinberk (Hellebrand) - 12. Doležal (Plechatý).
Karty: 51. Mich. Kadlec (SLO), 53. M. Petržela (SLO) - 48. Li. Holík (JAB), 52. Břečka (JAB).
Rozhodčí: O. Pechanec - P. Blažej, Z. Vaňkát. Diváci: 3874

V den zápasu komise rozhodčích změnila delegaci, původně nominovaného Pavla Orla nahradil Ondřej Pechanec, který měl mít na starosti video a na jeho místo komise zvolila Pavla Julínka, asistent videorozhodčího zůstal nezměněn.

V neděli 1. prosince ve 14.30 v posledním podzimním domácím utkání uvidíme na Střelnici velké překvapení podzimu - Dynamo České Budějovice!