Rada byl v klinči poločas, a málem jsme prohráli

12.11.2019 08:50:34 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Rada byl v klinči poločas, a málem jsme prohráli

Už v týdnu jsem se těšil na Spartu a dumal, jak to asi bude vypadat. První ránu jsem dostal ve chvíli, kdy jsem si přečetl jméno sudího - KRÁLOVEC. To je pro mě naprosto nedůvěryhodný a nevyzpytatelný rozhodčí a co je horší, schopný všeho. Druhou velkou neznámou bylo pro mě počínání a otazníky nad taktikou trenéra Rady, protože prostě jeho „osoby a obsazení" a následná hra je pro mě na hranici pochopitelnosti, možná i za ní.

Když tu hrála Slavia, bylo to na obranu, pomalu, opatrně, do stran, dozadu, malá domů. Výsledek? Nikoli ta pravá ořechová Slavia tu vyhrála 2:0. A budu tvrdit donekonečna, byla v Jablonci rozhodně k poražení. A teď jsem čekal co Rada proti Spartě. Poučí se? Vezme odvahu, nebo vsadí na svoji opatrnost patrnou v poslední době? „C" se ukázalo jako správným a bylo to pro mě velké zklamání. Když mi pípla sestava, hodinu před zápasem, tak jsem si byl jistý, že takhle vyhrát nelze.

První poločas mi dal za pravdu a cloumal se mnou vztek, když jsem viděl, jak na lavičce mrznou o třídu lepší hráči než ti, co jsou na place. Sparta mě mile překvapila, hrála rychle, dopředu a už ve 4. minutě vzala jabloneckým hochům veškeré iluze. Když si v 17. Frýdek obtočil kolem prstu Jovoviče a zvýšil na 2:0, čekal jsem debakl.

Po poločasové kávě jsem vstoupil na tribunu, a co nevidím: u půlky čekali střídající hráči Chramosta s Matouškem. Nevěděl jsem, jestli sním či bdím, Rada dřív než v 70. nestřídá. A protože tam nechal Doležala a odvolal nevýrazného Pilíka i Jovoviče, který mi připadal jak Alenka v říši divů, začala ofenzivní smršť a oba střídající hráči nakonec skóre srovnali. Matoušek křížnou bombou využil přihrávky mladého Sparťana Krejčího a skvěle hrající Sýkora naservíroval míč směrem ke Chramostovi, ten napodobil Ibrahimoviče a patičkou zaskočil všechny, hlavně pak Heču ve sparťanské bráně - 2:2.

Škoda, že se stejně jako Rada neprobudil i sudí Královec, měl řadu rozporuplných hvizdů, přiznám, že na obě strany, ale jeho čas přišel v poslední minutě, kdy využil drcnutí Doležala do Lischky, což jsou zákroky v soubojích po standardkách naprosto běžné a Jugasův gól hlavou na 3:2 neuznal. Sudí? Ne, režisér! Co horší, nepotřeboval ke svému stanovisku ani VAR a ukázal, kdo je na place pánem. Hnus milostivá, řekl si mnohý. Ale Královec nebyl sám, Proske popravil Liberec v Plzni, Pechanec těžce poškodil Teplice na Slávii, poškozeno bylo i Slovácko v Budějovicích. Pane předsedo komise sudích Chovanče, už by to konečně chtělo vzít klobouk, poděkovat a odejít se vyžívat na oblíbený golf a ne dělat stafáž podvodníkům, co tahají v českém fotbale za nitky. Čeho je moc, toho je příliš.

Vraťme se k Jablonci. Druhý poločas diváky nadchl. Mnozí si kladli otázku, proč to tak nešlo od začátku zápasu. Proč Rada tak rád používá fotbalový tlumič výkonu svých hráčů, proč je pořád v klinči s hráčem, který ho už několikrát doslova spasil. Nehrál zraněný kapitán Hübschman, jeho místo zaujal málo pracovitý Považanec a svého o dekádu staršího kolegu rozhodně pohybem nenahradil. Bylo to hlavně vidět ve chvílích, kdy se mužstvo nadechlo a spustilo proti Spartě skutečné fotbalové „tóčo". Ta druhá půle, to byl fotbal tak, jak má vypadat, prostě napětí, vzrušení, zábava. A to, že to byl jenom bod, jde rozhodně za trenérem a jeho tvrdohlavostí.

Ještě jedna věc: béčko trenéra Vodičky vyhrálo na hřišti posledních Brozan a je stále první ve své skupině ČFL. Skvělý úspěch s mladými kluky, bez pomoci fluktuantů z áčka. Nebylo by rozhodně ke škodě, kdyby uměl Rada dát „čuchnout" alespoň na minuty některým z mladíků, kteří jsou v jeho širším kádru? Teď panují velké oslavy osmdesátin trenéra Brücknera. Pozorně čtu názory a jeden je tam výrazný: měl nějakou slabinu? Měl - a ohromnou. Hrál svůj fotbal s dvanácti hráči, a když mu zestárli, neměl náhradu a fotbal šel do háje. Považuji za nutné na toto upozornit i při pohledu na jablonecký fotbal, byť se v tabulce pyšní umístěním na nádherném čtvrtém místě. I dnes je potřeba myslet na to, co bude zítra!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Utkání Fortuna ligy FK Jablonec - Sparta Praha
Tak snad už to Radovi došlo
Fotbalová Fortuna liga je v poločase!

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jablonecká hala 2022 splnila očekávání
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace