Nová minirampa bude v Jablonci už v srpnu

24.07.2023 16:16:12 | Autor: Markéta Krajčovičová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Nová minirampa bude v Jablonci už v srpnu

Nová minirampa se pro zájemce otevře od srpna u jablonecké přehrady pod beach volejbalovým hřištěm. Tato atrakce nebude suplovat skatepark, ale zpestří nabídku vyžití volného času.

„Vhodných lokalit pro umístění se nabízelo několik, ale ta pod beachem zvítězila především proto, že je dobré mít tuto atrakci v místě, kam člověk jde i za jinou aktivitou," řekl náměstek primátora pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík a dodal: „Dobře dostupná a oblíbená lokalita beach volejbalových hřišť je z tohoto pohledu nízkoprahová a může tak plnit i funkci sociální prevence."

Při tvorbě minirampy spolupracovalo město se členy Freestyle klubu Jablonec, z. s., jmenovitě s Janem Valešem, který byl iniciátorem této myšlenky.

Z poptávkového řízení, kdy hlavními kritérii byly cena, termín a architektonická kvalita, jako vítěz vyšla společnost Bonidee MNG s.r.o. V tuto chvíli probíhá, za každodenní kontroly, realizace stavby. Zjištěné nedostatky zhotovitel průběžně odstraňuje a k předání díla by mělo dojít na začátku srpna. Dodavatel přislíbil, kromě jiného také delší záruky a samozřejmě certifikaci.

Nad současným skateparkem se již dlouhou dobu vznášejí otazníky a mnohdy i divoké emoce. „Nový skatepark se projektuje, ale nebude postavený letos, ani příští rok," uvedl Chuchlík a doplnil, že velmi krátká doba realizace stavby přispěla k tomuto rozhodnutí města.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

U jablonecké přehrady vybudují minirampu pro skateboarding
Na jablonecký skatepark je konečná studie
Nový jablonecký skatepark by mohl být na zahradě bazénu
Obrazem: Exhibice Back on the Bike v Jablonci
V Tanvaldě zprovoznili nový skatepark

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Josef Šourek v bronzovém týmu na Red Bull Dolomitenmann 2023
Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
21.09.: Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace