Na jablonecký skatepark je konečná studie

03.10.2022 20:07:19 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Na jablonecký skatepark je konečná studie

Jablonec nad Nisou hodnotil několik variant umístění skateparku. Jako nejvhodnější se nakonec ukázalo dosavadní místo, kde sportoviště je. Studie k nové podobě skateparku předpokládá i vznik pergoly s piknikovým stolem a zázemí pro návštěvníky včetně zastíněné části a toalet. Současný odhad nákladů je 9 milionů korun.

Design skateparku a překážek je navržený na základě diskuze se zástupci komunity reprezentované sdružením Freestyle klub Jablonec, z. s. „Navrženému street parku dominují překážky, které známe z běžného pouličního prostředí, tzn. různě vysoké a dlouhé sjezdy, schody, zábradlí, zídky, lavičky, obrubníky atd.," upřesnil náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček.

Vzhledem k nárustu cen je předpoklad finančních nákladů na nový skatepark 7,6 milionu Kč s DPH. „K tomu je nutné připočítat cenu za ošetření zeleně, novou buňku s WC, pergolu, odstranění lezecké stěny a realizaci protihlukového opatření vůči bytovému domu. Prozatimní odhad je tedy cca 9 milionů Kč," dodal Roubíček.

Navržený skatepark je rozdělený na dvě části, betonová má rozlohu cca 900 m2 a asfaltová cca 400 m2. Betonový skatepark tvoří různě veliké a tvarově členité plochy výškově dělené schody nebo nájezdovými rampami, které mají po stranách opěrné zídky různé šířky. Všechny kovové konstrukce (hrany zídek, zábradlí, coping) budou žárově zinkované. Konstrukce betonových ploch bude z povrchově leštěného mrazuvzdorného betonu. V asfaltové části bude položena nová vrstva asfaltobetonu a na ní budou nové betonové překážky. Skatepark zatím nebude z finančních důvodů zastřešený.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nový jablonecký skatepark by mohl být na zahradě bazénu
Obrazem: Exhibice Back on the Bike v Jablonci
V Tanvaldě zprovoznili nový skatepark

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Filmové Maloskalsko: Artuš, Merlin, Prchlíci i Rumplcimprcampr
V Liberci pokřtí 7. prosince novou znakoknihu
Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v prosinci
Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Smetanovo trio uchvátilo publikum

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace