Nový jablonecký skatepark by mohl být na zahradě bazénu

28.06.2020 14:10:53 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Nový jablonecký skatepark by mohl být na zahradě bazénu

V Jablonci nad Nisou chybí vhodný skatepark. Jeden na křižovatce ulic Sv. Čecha a Krátká byl v roce 2019 kvůli nevyhovujícímu technickému stavu uzavřen. Na svém posledním zasedání přijali zastupitelé záměrové rozhodnutí o vybudování nového skateparku v uzavřeném areálu plaveckého bazénu. Vzniknout by mohl příští rok a první odhady nákladů se pohybují v rozmezí 5,5 - 6 milionů korun.

Oprava a setrvání skateparku na původ ním místě poblíž plaveckého bazénu se jeví jako nevhodné. „Nevhodné místo je dané zvláště blízkostí zástavby rodinných domů, jejichž obyvatele ruší hluk způsobený provozem parku. Starý skatepark má dnes již přežilou konstrukci, na asfaltové ploše jsou plechové a dřevěné překážky, které vydávají rušivý zvuk," popsal současný skatepark náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že na absenci vhodné plochy upozorňuje i místní skateboardingová komunita, jež byla i původcem myšlenky na vznik nového areálu.

Inspirací je skatepark v Trutnově

„Jako předlohu jsme diskutovali trutnovský skatepark z roku 2018, který veřejnost hodnotí pozitivně a v současné době se připravuje jeho rozšíření. Druhým námětem je realizace ve Frýdku Místku, která je zajímavá částečným zastřešením areálu," řekl náměstek Roubíček, jenž dodal, že současným trendem jsou betonové skateparky s pevnými překážkami doplněnými o zábradlí, schody atd. včetně tzv. bowlu, což je bazén určený ke specifické formě skateboardingu. „Tento prvek se v současné době nenachází v žádném skateparku v Libereckém kraji," doplnil Roubíček. Hladká betonová plocha skateparku se jeví jako nejvhodnější řešení s ohledem na minimalizaci rušivých zvuků a z hlediska dlouhodobého horizontu ekonomiky provozu se jedná o řešení s nejdelší dobou životnosti.

Vhodné místo je v areálu městského bazénu

Podle návrhu odboru rozvoje je vhodným místem pro nový skatepark v areálu sluneční louky u plaveckého bazénu, a to konkrétně v jeho jihozápadní části. „V těsné blízkosti vytipovaného místa nejsou rodinné ani bytové domy, lokalita je velmi dobře dostupná z centra města a vzhledem k blízkosti plaveckého bazénu nabízí i sociální zázemí v bazénu," podotkl Petr Roubíček.

Pozemek je ve vlastnictví města a záměr je v souladu s platným územním plánem. Vzhledem k množství zeleně by plocha i se skateparkem měla stále klidový charakter, nabízející příležitost nejen k provozování sportu, ale i k odpočinku. Přesnější finanční náklady přinese návrhová studie, na které pracuje firma Mystic constructions s.r.o. Náklady na výstavbu jsou odhadnuté řádově na 5,5 - 6 mil Kč v případě realizace typu trutnovského parku bez zastřešení. Projektovat by se mohlo od srpna letošního roku a realizace by mohla probíhat v období duben-červenec roku 2021.

Zastupitelé uložili náměstku Roubíčkovi zadat studii a vytvořit pracovní skupinu k přípravě zadání projektu skateparku včetně realizačního harmonogramu ve složení Jan Valeš (zástupce komunity), náměstek David Mánek, jednatel společnosti Sport Jablonec n. N., s.r.o., Jan Ullmann, vedoucí technického odboru Pavel Kozák, vedoucí odboru rozvoje Martin Jančík, zastupitel Štěpán Matek a městský architekt David Pavlišta.

Další atrakcí u přehrady by měl být pumptrack

U přehrady by měla vzniknout ještě další sportovní atrakce, a to je pump track. Ten by měl být v místě přeložky ulice Průběžná. Zatím si odborníci pouze prohlédli lokalitu, zda by záměr splňovala. „Pumptrack by měl splňovat podmínky univerzálního použití pro cyklisty, bmx jezdce, in-line jezdce a skateboardisty a dle vyjádření odborníka je jeho realizace v této lokalitě možná," řekl Martin Jančík, vedoucí odboru rozvoje.

Město proto objedná u firmy Dirty Parks zpracování studie, která by měla být hotová do konce srpna tohoto roku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Smetanovo trio uchvátilo publikum
FOTO: Pomerančový mítink mládeže se vydařil
Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
V Harrachově ocenili sportovce do 21 let. Králem sezony Jiří Konvalinka
Modlitba za demokracii aneb Koncert sestavený z hudby Karla Kryla

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace