Nový jablonecký skatepark by mohl být na zahradě bazénu

28.06.2020 14:10:53 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Nový jablonecký skatepark by mohl být na zahradě bazénu

V Jablonci nad Nisou chybí vhodný skatepark. Jeden na křižovatce ulic Sv. Čecha a Krátká byl v roce 2019 kvůli nevyhovujícímu technickému stavu uzavřen. Na svém posledním zasedání přijali zastupitelé záměrové rozhodnutí o vybudování nového skateparku v uzavřeném areálu plaveckého bazénu. Vzniknout by mohl příští rok a první odhady nákladů se pohybují v rozmezí 5,5 - 6 milionů korun.

Oprava a setrvání skateparku na původ ním místě poblíž plaveckého bazénu se jeví jako nevhodné. „Nevhodné místo je dané zvláště blízkostí zástavby rodinných domů, jejichž obyvatele ruší hluk způsobený provozem parku. Starý skatepark má dnes již přežilou konstrukci, na asfaltové ploše jsou plechové a dřevěné překážky, které vydávají rušivý zvuk," popsal současný skatepark náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že na absenci vhodné plochy upozorňuje i místní skateboardingová komunita, jež byla i původcem myšlenky na vznik nového areálu.

Inspirací je skatepark v Trutnově

„Jako předlohu jsme diskutovali trutnovský skatepark z roku 2018, který veřejnost hodnotí pozitivně a v současné době se připravuje jeho rozšíření. Druhým námětem je realizace ve Frýdku Místku, která je zajímavá částečným zastřešením areálu," řekl náměstek Roubíček, jenž dodal, že současným trendem jsou betonové skateparky s pevnými překážkami doplněnými o zábradlí, schody atd. včetně tzv. bowlu, což je bazén určený ke specifické formě skateboardingu. „Tento prvek se v současné době nenachází v žádném skateparku v Libereckém kraji," doplnil Roubíček. Hladká betonová plocha skateparku se jeví jako nejvhodnější řešení s ohledem na minimalizaci rušivých zvuků a z hlediska dlouhodobého horizontu ekonomiky provozu se jedná o řešení s nejdelší dobou životnosti.

Vhodné místo je v areálu městského bazénu

Podle návrhu odboru rozvoje je vhodným místem pro nový skatepark v areálu sluneční louky u plaveckého bazénu, a to konkrétně v jeho jihozápadní části. „V těsné blízkosti vytipovaného místa nejsou rodinné ani bytové domy, lokalita je velmi dobře dostupná z centra města a vzhledem k blízkosti plaveckého bazénu nabízí i sociální zázemí v bazénu," podotkl Petr Roubíček.

Pozemek je ve vlastnictví města a záměr je v souladu s platným územním plánem. Vzhledem k množství zeleně by plocha i se skateparkem měla stále klidový charakter, nabízející příležitost nejen k provozování sportu, ale i k odpočinku. Přesnější finanční náklady přinese návrhová studie, na které pracuje firma Mystic constructions s.r.o. Náklady na výstavbu jsou odhadnuté řádově na 5,5 - 6 mil Kč v případě realizace typu trutnovského parku bez zastřešení. Projektovat by se mohlo od srpna letošního roku a realizace by mohla probíhat v období duben-červenec roku 2021.

Zastupitelé uložili náměstku Roubíčkovi zadat studii a vytvořit pracovní skupinu k přípravě zadání projektu skateparku včetně realizačního harmonogramu ve složení Jan Valeš (zástupce komunity), náměstek David Mánek, jednatel společnosti Sport Jablonec n. N., s.r.o., Jan Ullmann, vedoucí technického odboru Pavel Kozák, vedoucí odboru rozvoje Martin Jančík, zastupitel Štěpán Matek a městský architekt David Pavlišta.

Další atrakcí u přehrady by měl být pumptrack

U přehrady by měla vzniknout ještě další sportovní atrakce, a to je pump track. Ten by měl být v místě přeložky ulice Průběžná. Zatím si odborníci pouze prohlédli lokalitu, zda by záměr splňovala. „Pumptrack by měl splňovat podmínky univerzálního použití pro cyklisty, bmx jezdce, in-line jezdce a skateboardisty a dle vyjádření odborníka je jeho realizace v této lokalitě možná," řekl Martin Jančík, vedoucí odboru rozvoje.

Město proto objedná u firmy Dirty Parks zpracování studie, která by měla být hotová do konce srpna tohoto roku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rozvoj cestovního ruchu v Turnově? Udržitelně a s ohledem na místní!

Na světě je nová Strategie rozvoje cestovního ruchu ve městě Turnov 2030. Rozhodně to není plán na to, jak turisty více naplnit Český ráj! Je to vize rozvoje cestovního ruchu přímo v Turnově, a to s ohledem na priority místních obyvatel i podnikatelů a s cílem stabilního udržitelného rozvoje důležitého odvětví města v srdci Českého ráje. Více podrobností

Plánovaná uzavírka od 15. července v Jablonci nad Nisou

Úplná uzavírka bude platit v ulici U Hřiště v jabloneckém Mšeně, a to u fotbalového hřiště za parkovištěm. V době od 15. července do 9. srpna se tu bude opravovat dlážděný retardér.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiče zaměstnal požár kůlny ve Smržovce
FOTO: U všeho byl Čanturišvili
Zloděj se v Jablonci dostává do bytu pod záminkou odečtu vodoměru
Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 19. až 21. července
Horská služba měla na začátku prázdnin již mnoho zásahů

Nejčtenější články

19.07.: FOTO: The Cello Boys zahráli v Jablonci
21.07.: Hasiče zaměstnal požár kůlny ve Smržovce
18.07.: Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace