Nový jablonecký skatepark by mohl být na zahradě bazénu

28.06.2020 14:10:53 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Nový jablonecký skatepark by mohl být na zahradě bazénu

V Jablonci nad Nisou chybí vhodný skatepark. Jeden na křižovatce ulic Sv. Čecha a Krátká byl v roce 2019 kvůli nevyhovujícímu technickému stavu uzavřen. Na svém posledním zasedání přijali zastupitelé záměrové rozhodnutí o vybudování nového skateparku v uzavřeném areálu plaveckého bazénu. Vzniknout by mohl příští rok a první odhady nákladů se pohybují v rozmezí 5,5 - 6 milionů korun.

Oprava a setrvání skateparku na původ ním místě poblíž plaveckého bazénu se jeví jako nevhodné. „Nevhodné místo je dané zvláště blízkostí zástavby rodinných domů, jejichž obyvatele ruší hluk způsobený provozem parku. Starý skatepark má dnes již přežilou konstrukci, na asfaltové ploše jsou plechové a dřevěné překážky, které vydávají rušivý zvuk," popsal současný skatepark náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že na absenci vhodné plochy upozorňuje i místní skateboardingová komunita, jež byla i původcem myšlenky na vznik nového areálu.

Inspirací je skatepark v Trutnově

„Jako předlohu jsme diskutovali trutnovský skatepark z roku 2018, který veřejnost hodnotí pozitivně a v současné době se připravuje jeho rozšíření. Druhým námětem je realizace ve Frýdku Místku, která je zajímavá částečným zastřešením areálu," řekl náměstek Roubíček, jenž dodal, že současným trendem jsou betonové skateparky s pevnými překážkami doplněnými o zábradlí, schody atd. včetně tzv. bowlu, což je bazén určený ke specifické formě skateboardingu. „Tento prvek se v současné době nenachází v žádném skateparku v Libereckém kraji," doplnil Roubíček. Hladká betonová plocha skateparku se jeví jako nejvhodnější řešení s ohledem na minimalizaci rušivých zvuků a z hlediska dlouhodobého horizontu ekonomiky provozu se jedná o řešení s nejdelší dobou životnosti.

Vhodné místo je v areálu městského bazénu

Podle návrhu odboru rozvoje je vhodným místem pro nový skatepark v areálu sluneční louky u plaveckého bazénu, a to konkrétně v jeho jihozápadní části. „V těsné blízkosti vytipovaného místa nejsou rodinné ani bytové domy, lokalita je velmi dobře dostupná z centra města a vzhledem k blízkosti plaveckého bazénu nabízí i sociální zázemí v bazénu," podotkl Petr Roubíček.

Pozemek je ve vlastnictví města a záměr je v souladu s platným územním plánem. Vzhledem k množství zeleně by plocha i se skateparkem měla stále klidový charakter, nabízející příležitost nejen k provozování sportu, ale i k odpočinku. Přesnější finanční náklady přinese návrhová studie, na které pracuje firma Mystic constructions s.r.o. Náklady na výstavbu jsou odhadnuté řádově na 5,5 - 6 mil Kč v případě realizace typu trutnovského parku bez zastřešení. Projektovat by se mohlo od srpna letošního roku a realizace by mohla probíhat v období duben-červenec roku 2021.

Zastupitelé uložili náměstku Roubíčkovi zadat studii a vytvořit pracovní skupinu k přípravě zadání projektu skateparku včetně realizačního harmonogramu ve složení Jan Valeš (zástupce komunity), náměstek David Mánek, jednatel společnosti Sport Jablonec n. N., s.r.o., Jan Ullmann, vedoucí technického odboru Pavel Kozák, vedoucí odboru rozvoje Martin Jančík, zastupitel Štěpán Matek a městský architekt David Pavlišta.

Další atrakcí u přehrady by měl být pumptrack

U přehrady by měla vzniknout ještě další sportovní atrakce, a to je pump track. Ten by měl být v místě přeložky ulice Průběžná. Zatím si odborníci pouze prohlédli lokalitu, zda by záměr splňovala. „Pumptrack by měl splňovat podmínky univerzálního použití pro cyklisty, bmx jezdce, in-line jezdce a skateboardisty a dle vyjádření odborníka je jeho realizace v této lokalitě možná," řekl Martin Jančík, vedoucí odboru rozvoje.

Město proto objedná u firmy Dirty Parks zpracování studie, která by měla být hotová do konce srpna tohoto roku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace