V Tanvaldě zprovoznili nový skatepark

02.11.2016 08:06:04 | Autor: Redakce | Rubrika: Sport | Obce: Tanvald

V Tanvaldě zprovoznili nový skatepark

V úterý byl v Tanvaldě otevřen nový skatepark v České ulici. Město iniciovalo jeho vznik z důvodu častých stížností na chování skateboardistů, hlavně v lokalitě sídliště Výšina. Nové místo si toto sportoviště našlo nedaleko místního koupaliště na pozemku, který donedávna působil neudržovaně a nevzhledně.

Ještě před dokončením a předáním investorovi ze strany dodavatelské firmy byly na sociálních sítích zveřejněny stížnosti upozorňující na to, že sami skejťáci se nemohli k projektu vyjádřit, že je podle nich na nesmyslném asfaltovém povrchu a jde o předražený projekt. Toto se následně objevilo na internetové stránce magazínu boardmag.cz od autora Tomáše Gaži: „Skejťáci znovu prohráli boj s městem a na hnusném asfaltovém povrchu vyrostl nesmysl za milion. Na stránkách veřejných zakázek dokonce najdete celý rozpočet, povrch za půl milionu nebo grindbox za dvacet tisíc? Toto je dokonalý příklad, jak se to nemá dělat. Posíláme skaterům do Tanvaldu sílu a snad to nějak dopadne!"

<br />Autor: Archiv města Tanvald „Velice mě mrzí, že dobrá myšlenka se ještě před zprovozněním parku změnila v dehonestující kampaň odsuzující všechny a vše s tím spojené. Je zřejmé, že se z toho musíme poučit. Celou zakázku samozřejmě nechám prověřit,“ uvedl starosta Tanvaldu Vladimír Vyhnálek.

Připomínáme, že dodavatel díla v hodnotě bezmála 1 milion korun, na které přispělo dotací 300 tisíc korun Ministerstvo vnitra ČR ze svého programu prevence kriminality, byl vybrán na základě řádného poptávkového řízení. Ten také musel doložit potřebnou certifikaci všech použitých prvků navržených projektantem na základě požadavku investora. Nad dodržováním provozního řádu sportoviště budou po dohodě dohlížet strážníci Městské policie Tanvald a Policie ČR OO Tanvald. „I přes všechny výtky věřím, že toto sportoviště si okruh svých zájemců najde a alespoň z části splní svůj účel. Hlavní cílovou skupinou je mládež od 12 let,“ dodal závěrem starosta.

replica uhren

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 42 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie

Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.

Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów

Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu

Nejčtenější články

02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace