V Tanvaldě zprovoznili nový skatepark

02.11.2016 08:06:04 | Autor: Redakce | Rubrika: Sport | Obce: Tanvald

V Tanvaldě zprovoznili nový skatepark

V úterý byl v Tanvaldě otevřen nový skatepark v České ulici. Město iniciovalo jeho vznik z důvodu častých stížností na chování skateboardistů, hlavně v lokalitě sídliště Výšina. Nové místo si toto sportoviště našlo nedaleko místního koupaliště na pozemku, který donedávna působil neudržovaně a nevzhledně.

Ještě před dokončením a předáním investorovi ze strany dodavatelské firmy byly na sociálních sítích zveřejněny stížnosti upozorňující na to, že sami skejťáci se nemohli k projektu vyjádřit, že je podle nich na nesmyslném asfaltovém povrchu a jde o předražený projekt. Toto se následně objevilo na internetové stránce magazínu boardmag.cz od autora Tomáše Gaži: „Skejťáci znovu prohráli boj s městem a na hnusném asfaltovém povrchu vyrostl nesmysl za milion. Na stránkách veřejných zakázek dokonce najdete celý rozpočet, povrch za půl milionu nebo grindbox za dvacet tisíc? Toto je dokonalý příklad, jak se to nemá dělat. Posíláme skaterům do Tanvaldu sílu a snad to nějak dopadne!"

<br />Autor: Archiv města Tanvald „Velice mě mrzí, že dobrá myšlenka se ještě před zprovozněním parku změnila v dehonestující kampaň odsuzující všechny a vše s tím spojené. Je zřejmé, že se z toho musíme poučit. Celou zakázku samozřejmě nechám prověřit,“ uvedl starosta Tanvaldu Vladimír Vyhnálek.

Připomínáme, že dodavatel díla v hodnotě bezmála 1 milion korun, na které přispělo dotací 300 tisíc korun Ministerstvo vnitra ČR ze svého programu prevence kriminality, byl vybrán na základě řádného poptávkového řízení. Ten také musel doložit potřebnou certifikaci všech použitých prvků navržených projektantem na základě požadavku investora. Nad dodržováním provozního řádu sportoviště budou po dohodě dohlížet strážníci Městské policie Tanvald a Policie ČR OO Tanvald. „I přes všechny výtky věřím, že toto sportoviště si okruh svých zájemců najde a alespoň z části splní svůj účel. Hlavní cílovou skupinou je mládež od 12 let,“ dodal závěrem starosta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 42 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo
Jirka Zemler oslavil 85!!!
A bude zase skupina o záchranu
Řidiči mohou o víkendech nechat vozidla v libereckém parkovacím domě
Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Nejčtenější články

18.04.: Do centra Liberce přináší kousek exotiky Papilonia – motýlí dům
17.04.: Kvalifikace o 1. volejbalovou ligu pokračuje
17.04.: Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v dubnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace