Na začátku školního roku děti vykročily se Zebrou
19.09.2022 22:29:08 | Autor: Vladimíra Šrýtrová | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Více jak týden se na začátku nového školního roku mohli školáci v celém Libereckém kraji setkávat u základních škol s dopravními či pořádkovými policisty, ale také s policistkami z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Libereckého kraje a zástupci BESIP nebo Týmu silniční bezpečnosti v rámci preventivního projektu Zebra se za tebe nerozhlédne!
V rámci celého krajského ředitelství hlídky služby dopravní i pořádkové policie dohlížely na bezpečnost a plynulost dopravy u přechodů pro chodce před mnoha základními školami. S dětmi přitom hovořily na téma správné chování v silničním provozu, zejména při přecházení vozovky. Do tohoto výkonu služby byl zapojen co nejvyšší počet hlídek u maximálního počtu základních škol v kraji. S ohledem na začátek školního roku byly hlídky umístěny u škol vždy v ranních a v odpoledních hodinách, v individuálně zjištěných časech.
V rámci tohoto preventivního projektu, který je součástí jednoho z hlavních pilířů policejní prevence s názvem Tvoje cesta v dopravě, všechny útvary služby dopravní policie v kraji dále připravily dvě preventivní aktivity na jimi vybraných školách, které jsou realizovány v průběhu měsíce září.
„Semináře jsou vždy zaměřeny na žáky a jejich znalosti v oblasti silničního provozu tj. pohyb po pozemních komunikacích, znalost základních dopravních značek, poutání ve vozidle, zviditelňování chodců v provozu prvky z retroreflexního materiálu, atd. Žákům také tyto naše aktivity umožní přepnout vnímání světa z rozvolněného režimu prázdniny na ukázněnější režim školní docházka," uvedl kpt. Ing. Jan Frieser, MBA z Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje.
Za celou dobu konání preventivní akce, tedy po dobu sedmi dnů, všechny hlídky krajského ředitelství obsadily stanoviště celkem u 230 škol a policistky z oddělení tisku a prevence u dalších 8osmi základních škol. Celkem bylo nasazeno více jak čtyři sta policistů služby dopravní a pořádkové policie, aktivně za účelem edukace chodců, kterých oslovili více jak jeden tisíc.
4V průběhu projektu však hlídky nemohly všechny přestupky v dopravě zcela jen tak přehlížet. Celkem v 10 případech udělily pokuty na místě příkazem v celkové částce 3000 Kč. Žádná z těchto pokut nebyla uložena chodci. Jednání několika desítek přestupků u chodců, kteří nesprávně přecházeli komunikaci, vyřešily hlídky vždy domluvou. Účelem projektu je totiž vzdělávání chodců, nikoli represivní trestání.
Dvanáct akcí připravilo i Ministerstvo dopravy - BESIP Libereckého kraje společně s Týmem silniční bezpečnosti. „S mladšími dětmi jsme zopakovali bezpečné přecházení přes přechod, těm starším jsme kladli na srdce, aby v provozu byli pozorní, nebyli zahleděni do svých telefonů a zaposlouchaní se sluchátky na uších. Pozorností, která shledání s námi dětem připomene, byly reflexní předměty nebo deník Zebra se za Tebe nerozhlédne, jehož tisk byl mimo vlastní zdroje Policie ČR financován z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů v rámci projektu Markétina dopravní výchova," doplňuje Mgr. Markéta Novotná, za krajské pracoviště BESIP pro Liberecký kraj.
Deník Zebra se za Tebe nerozhlédne je zaměřený nejen na bezpečnost v silničním provozu, ale také na osobní bezpečí. Děti tak provede celým školním rokem a na konkrétních případech jim ukáže, jak se bezpečně chovat nejen v silničním provozu.
Související články
Na konci prázdnin probíhaly kontroly na silnicích Libereckého kraje
Dohled jabloneckých strážníků u přechodů bude celoroční
Řidiči, zbystřete. Začátek školního roku je za rohem
Krajští policisté se zaměřili na dodržování rychlosti
Liberečtí policisté zachránili lidský život
Na začátku letních prázdnin proběhla dopravně bezpečnostní akce
Policejním kontrolám neunikli řidiči motocyklů
Policisté se o víkendu zaměřili na řidiče motocyklů
Jablka a citrony pro řidiče opět rozdávali děti i strážníci
Projekt Na kole jen s přilbou vyjede opět chránit zdraví cyklistů
O víkendu proběhla další dopravně bezpečnostní akce
Městská policie Jablonec byla na Dni mladých zdravotníků
Během pálení čarodějnic proběhla dopravně bezpečnostní akce
O prodlouženém víkendu policisté v kraji odhalili 268 přestupků
Během velikonočního víkendu krajští policisté šetřili přes 30 nehod
V Libereckém kraji proběhla akce Speed Marathon 2022
Policisté navštívili mateřskou školu v Lučanech nad Nisou
Policisté kontrolovali alkohol u řidičů autobusů a tramvají
Nehod v kraji oproti loňsku ubylo, ale řidiči od nich více ujíždějí
Policisté kontrolovali rychlost řidičů
Krajští policisté kontrolovali používání bezpečnostních pásů
Policisté připravili opatření kvůli Jizerské padesátce
Policisté se zaměřili na stav a provozování vozidel v zimním období
Krajští policisté se zaměřili na drogy a alkohol za volantem
Vysoká rychlost na silnicích je nebezpečný hazard
Policisté kontrolují sjezdovky v polsko - českém pohraničí
Policisté upozorňují na zloděje a podvodníky v době adventu
Dopravně bezpečnostní akce Mikuláš proběhla v neděli 5. prosince
Neoznačení chodci a cyklisté se vystavují velkému nebezpečí
Policisté a BESIP apelovali v ulicích na nutnost reflexních prvků
Krajští policisté vyrazili na kontroly mysliveckých honů
Policisté kontrolovali řidiče autobusů a tramvají
Preventivní akce na alkohol a drogy v kraji odhalila mladistvé hříšníky
Máte připravené auto na zimní období?
Policisté v Libereckém kraji se znovu zaměřili na viditelnost chodců
Policisté budou v čase Památky zesnulých tradičně ostražití
České a německé rodiny prožijí společné víkendy s pohádkou
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)
Firmy v regionu Jablonecko
Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Končí období vegetačního klidu. Dřeviny a stromy již nekácet
Pevný konec období vegetačního klidu sice není dán zákonem, nicméně ho částečně vymezuje vyhláška o ochraně dřevin a povolování jejich kácení. Nejčastěji se uvádí doba, kdy končí tzv. vegetační období, konec března. Tento čas již nastal a kraj proto doporučuje, aby lidé respektovali přírodu a dřeviny a stromy nekáceli. „S postupujícím oteplováním se stírá přechod mezi zimou a jarem. Nyní již stromy a keře raší a doba vegetačního klidu se zkracuje. Proto doporučujeme vycházet z aktuálního stavu přírody a již dřeviny nekácet," uvedl Jiří Klápště, náměstek pro životní prostředí a zemědělství.
Provoz jabloneckých sběrných dvorů o svátcích
O státních svátcích, v pátek 18. a v pondělí 21. dubna, budou uzavřené sběrné dvory na Proseči a v ulici Smetanova i sběrná místa v ulicích Dalešická a Želivského. Sběrné místo v ulici Belgická bude zavřené jen v pondělí 21. dubna. V ostatní dny budou sběrné dvory a sběrná místa otevřená podle běžné otevírací doby. Také o květnových státních svátcích bude omezený provoz. 1. a 8. května budou zavřené sběrné dvory Proseč a Smetanova a sběrná místa Dalešická a Želivského. Sběrné místo Belgická bude uzavřeno jen 8. května.
Nejnovější články
Na kurz Učme se přežít přijeli i zástupci Evropské federace autoškol
Nová kniha představuje místa, která udělají člověku dobře
Velikonoční nadílka v jabloneckém muzeu
Akce na hradech a zámcích o Velikonoc až do května
Jablonec bude dál jednat o ceně ubytovny Neptun
Nejčtenější články
18.04.: Jablonec bude dál jednat o ceně ubytovny Neptun
17.04.: Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Turnovu
17.04.: Dopravní hřiště v Jablonci bude veřejnosti otevřené každou sobotu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.