Na začátku letních prázdnin proběhla dopravně bezpečnostní akce

09.07.2022 22:30:43 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Na začátku letních prázdnin proběhla dopravně bezpečnostní akce

Se začátkem letních prázdnin se lidé vydávají na vysněné letní dovolené, výlety a děti na letní tábory i různá soustředění. S ohledem na nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti v tomto období v minulých letech, se uskutečnila během uplynulých dní od 30. června do 6. července na celém území Libereckého kraje první část celorepublikové dopravně bezpečnostní akce Letní prázdniny s cílem působit na řidiče, kteří nedodržují pravidla silničního provozu.

„Během akce se policisté zaměřili na kontroly porušování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a dodržování pravidel silničního provozu, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, držení hovorového nebo záznamového zařízení za jízdy, technický stav vozidel, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení a provoz motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Hlídky se zaměřily také na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Téměř sto padesát policistů z pořádkové i dopravní služby zkontrolovalo během této akce 1984 vozidel a zjistilo 433 dopravních přestupků. Policejní hlídky jich 405 vyřešily na místě udělením blokových pokut v celkové výši 150 400 Kč a zbylých 28 oznámili k projednání příslušnému orgánu.

„Opět se ukázalo, že velkým problémem českých řidičů je nedodržování nejvyšší povolené rychlosti. Tu během akce překročilo 82 řidičů. Dalším velmi početným prohřeškem byl nevyhovující technický stav vozidel, a to v 86 případech. Jako třetí nejčastější prohřešek řidičů bylo nepoužití bezpečnostních pásů, celkem v 73 případech. Dalších pět řidičů při přepravě dětí nepoužilo zádržný systém," upřesnila Sochorová.

Policisté během kontrol také v dechu osmi řidičů naměřili alkohol. Šest z nich nadýchalo hodnoty do jednoho promile a dopustili se tak přestupku. Ovšem dva řidiči nadýchali hodnoty přesahující jedno promile a policisté v těchto případech již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za jehož spáchání hrozí pachateli v případě odsouzení trest odnětí svobody až na jeden rok.

„Policejní hlídky během akce také sledovali to, zda řidiči během jízdy nedrží v ruce telefon jiné hovorové či záznamové zařízení. S telefonem ruce při řízení motorového vozidla tak přistihli 14 řidičů. Třinácti z nich udělili na místě blokové pokuty a jednání jednoho řidič oznámili k projednání příslušnému správnímu orgánu," uvedla policejní mluvčí.

Policie upozorňuje všechny účastníky silničního provozu, že během následujícího letního období budou na území celého Libereckého kraje probíhat další dopravně bezpečnostní akce. V nich se zaměří nejen na řidiče motorových vozidel včetně motocyklistů, ale také například i na cyklisty, kteří jsou jednou z nejranitelnějších skupin pohybujících se na silnicích.

„Všem řidičům, kteří se vydají v tomto prázdninovém období na cesty, doporučujeme, aby si trasy dopředu plánovali, počítali také s možnými uzavírkami a objížďkami a nechávali si i časovou rezervu. Hlavně nepřeceňujte své schopnosti a nepodceňujte únavu!," dodala na závěr Dagmar Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policejním kontrolám neunikli řidiči motocyklů
Policisté se o víkendu zaměřili na řidiče motocyklů
Jablka a citrony pro řidiče opět rozdávali děti i strážníci
Projekt Na kole jen s přilbou vyjede opět chránit zdraví cyklistů
O víkendu proběhla další dopravně bezpečnostní akce
Městská policie Jablonec byla na Dni mladých zdravotníků
Během pálení čarodějnic proběhla dopravně bezpečnostní akce
O prodlouženém víkendu policisté v kraji odhalili 268 přestupků
Během velikonočního víkendu krajští policisté šetřili přes 30 nehod
V Libereckém kraji proběhla akce Speed Marathon 2022
Policisté navštívili mateřskou školu v Lučanech nad Nisou
Policisté kontrolovali alkohol u řidičů autobusů a tramvají
Nehod v kraji oproti loňsku ubylo, ale řidiči od nich více ujíždějí
Policisté kontrolovali rychlost řidičů
Krajští policisté kontrolovali používání bezpečnostních pásů
Policisté připravili opatření kvůli Jizerské padesátce
Policisté se zaměřili na stav a provozování vozidel v zimním období
Krajští policisté se zaměřili na drogy a alkohol za volantem
Vysoká rychlost na silnicích je nebezpečný hazard
Policisté kontrolují sjezdovky v polsko - českém pohraničí
Policisté upozorňují na zloděje a podvodníky v době adventu
Dopravně bezpečnostní akce Mikuláš proběhla v neděli 5. prosince
Neoznačení chodci a cyklisté se vystavují velkému nebezpečí
Policisté a BESIP apelovali v ulicích na nutnost reflexních prvků
Krajští policisté vyrazili na kontroly mysliveckých honů
Policisté kontrolovali řidiče autobusů a tramvají
Preventivní akce na alkohol a drogy v kraji odhalila mladistvé hříšníky
Máte připravené auto na zimní období?
Policisté v Libereckém kraji se znovu zaměřili na viditelnost chodců
Policisté budou v čase Památky zesnulých tradičně ostražití
Děti nejvíce baví služební auto se sirénou
Policejní preventistky přijely za seniory do Maršovic
Na bezpečnost a předpisy dohlíží policie i v lesích v Jizerkách
Policisté 1. října kontrolovali věnování se řízení a bezpečnostní pásy
Za příkladnou službu ocenili v Železném Brodě vybrané policisty
Do Jablonce přijede Slovan Liberec, připraveni budou i policisté

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí radní schválili návrhovou část klimatické koncepce
Město Jablonec požádá o dotaci na obnovu parku v ulici V Aleji
FOTO: Po pěti letech vyrostla v Jilemnici sněhová socha Krakonoše
Střípky MP: zapadlý traktůrek, nejistá jízda i žena se zákazem řízení
Opravu čekají klempířské prvky a římsa radniční věže

Nejčtenější články

06.01.: U obchodního centra v Jablonci se srazila dvě auta
06.01.: Město Jablonec udělilo první Honor Urbis
07.01.: Střípky MP: zapadlý traktůrek, nejistá jízda i žena se zákazem řízení

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace