Preventivní akce na alkohol a drogy v kraji odhalila mladistvé hříšníky
07.11.2021 10:42:22 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko
Ve dnech 26. až 31. října policisté Libereckého kraje v rámci preventivní akce Alkohol, drogy, mládež, zaměřili svou pozornost na kontroly zákazu prodeje alkoholu a tabákových výrobků dětem, a to nejen v restauracích či barech. V hledáčku policistů byly i večerky či jiné prodejny.
Předmětem celé akce však nebylo odhalit pouze ty, jež alkohol, tabákové výrobky či drogy nezletilým dětem či mladistvým osobám podávají, pozornosti policistů především neunikli sami konzumenti. Do akce se zapojilo celkem 60 policistů z celého kraje a současně s nimi i ostatní subjekty státní správy, jakými jsou Celní úřad, Česká obchodní inspekce, Orgán sociálně-právní ochrany dětí či Hasičský záchranný sbor.
„I přesto, že se policisté všemi dostupnými prostředky snaží na mládež apelovat, a to nejen pomocí preventivních besed a přednášek na téma drogy a důsledky jejich užívání, statistiky bohužel plní i nadále smutná čísla, jež vykazují fakta, že se mezi mladistvými stále najdou jedinci, kteří veškerá rizika spojená s užíváním drog podceňují. Z celkového počtu kontrolovaných osob v počtu 324, policisté odhalili celkem 10 osob do 18 let věku, jež byly pod vlivem alkoholu. Hodnoty naměřeného alkoholu v dechu se u těchto osob pohybovaly v rozmezí od 0,5 promile do 1,6 promile," sdělila preventistka Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Adéla Maňasová.
V rámci celkového čísla byly kontrolovány nejen děti, ale i provozovatelé podniků či prodejci. Ačkoliv se zdá, že z celkového počtu kontrolovaných osob jde o zanedbatelné číslo, opak je pravdou. Je přímo alarmující, stejně jako fakt, že u dětí, které byly ovlivněny alkoholem, převládaly dívky, jež bylo z celkového počtu celkem sedm.
„Ačkoliv je v mnoha případech obtížné zjistit příčinu toho, proč děti i v současné době sahají po drogách či alkoholu, podstatné by mělo být, abychom se všichni společně zapojili a snažili se tuto metlu lidstva mezi mládeží eliminovat. Věřím, že za přispění nejen nás policistů v rámci preventivních činností, ale i za pomoci školských i mimoškolských zařízení a organizací a především rodičů, můžeme dosáhnout společného cíle, a tím chránit naše děti před těmito nástrahami," doplnila Adéla Maňasová.
Související články
Policisté v Libereckém kraji se znovu zaměřili na viditelnost chodců
Policisté budou v čase Památky zesnulých tradičně ostražití
Děti nejvíce baví služební auto se sirénou
Policejní preventistky přijely za seniory do Maršovic
Na bezpečnost a předpisy dohlíží policie i v lesích v Jizerkách
Policisté 1. října kontrolovali věnování se řízení a bezpečnostní pásy
Za příkladnou službu ocenili v Železném Brodě vybrané policisty
Do Jablonce přijede Slovan Liberec, připraveni budou i policisté
Útočníci přepadli školu v Turnově. Při cvičení se jim postavili učitelé
Na motorkáře dohlížel o minulém víkendu i vrtulník
S defibrilátorem pomohli policisté při kolapsu seniora v Železném Brodě
Policisté prověřovali v sobotu u Železného Brodu motorkáře
Do nového školního roku se Zebrou
Jablonečtí strážníci opět dohlíží u přechodů
Policisté prováděli zvýšený dohled na páteřních silnicích v kraji
Akce Bezpečně u vody probíhala i na přehradě v Jablonci
Táborníky zaujal na dopravním hřišti kromě jízdy i policejní vůz
Krajští policisté se zaměřili na dodržování povolené rychlosti
Krajští policisté převzali nová služební vozidla
Policisté se při kontrolách zaměřili na nákladní a autobusovou dopravu
Policisté besedovali na příměstském táboře v Jablonci nad Nisou
Policejní autobus si znovu posvítil na řidiče nákladních vozidel
Se začátkem prázdnin proběhla další dopravně bezpečnostní akce
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Nejnovější články
Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Nejčtenější články
02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.