Na festivalu Zlatá Praha promítali dokument Iuventus, gaude! v Africe
28.09.2019 18:19:42 | Autor: rk | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou
Již 56. ročník mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha zařadil ve čtvrtek 26. září speciální projekci nového dokumentu České televize Iuventus, gaude! v Africe. Dokument kameramana Jana Mudry zachycuje turné dětského pěveckého sboru ZUŠ Jablonec po Jižní Africe v létě 2018, jeho úspěšnou účast na 10. olympijských hrách sborového zpěvu a celkovou práci sboru.
Projekce se zúčastnilo vedení sboru se zástupci rodičů a dětí sboru, za město Jablonec nad Nisou dorazil bývalý primátor Milan Kroupa s manželkou. Po projekci proběhla krátká beseda s autorem dokumentu Janem Mudrou a sbormistrem Tomášem Pospíšilem. Ten na besedě poděkoval tvůrci dokumentu za krásné svědectví o práci a cestě sboru a za schopnost, s jakou dokázal v dokumentu ukázat všechny pozitivní hodnoty, které umělecká práce s dětmi přináší.
Následně by měla Česká televize dokument zařadit do vysílání. Odkaz na dokument zde
Související články
Video: Zpěv jabloneckého sboru zněl pasáží České národní banky
Jablonecké tóny završil koncert Iuventus, gaude! a Musica Florea
Závěr Jabloneckých tónů bude na vodní hladině
Sbor Iuventus, gaude! vzdal poctu lidickým obětem
Iuvenťáci zazpívali v Sofii a sbormistr Pospíšil se setkal s Carrerasem
Hudební festival Jablonecké tóny startuje 28. května
Jablonecký festival Město plné tónů se letos změní
Sbor Iuventus, gaude! vystupoval na koncertech s Ondřejem Rumlem
Video: Koncert Iuventus, Gaude! v kostele sv. Anny
Tomáš Pospíšil: Děti už ví, že zpěvem mohou dělat radost nejen sobě
VIDEO: Přivítání sboru Iuventus, Gaude! na jabloneckém náměstí
VIDEO: Přivítání sboru Iuventus, Gaude! na pražském letišti
Obrazem: Příjezd pěveckého sboru Iuventus, Gaude! z JAR
Iuventus, Gaude! získal na olympiádě sborového zpěvu zlatou medaili
Obrazem: Iuventus, gaude! odletěl do Jihoafrické republiky
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Nejnovější články
Kam za sportem a zábavou o víkendu 6. a 7. prosince
Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Nejčtenější články
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Jablonec připravuje výběr dopravce pro období 2028–2033
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.