Mistrovství ČR veteránů v jablonecké hale se vydařilo

28.02.2024 20:54:35 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Mistrovství ČR veteránů v jablonecké hale se vydařilo

Mistrovství České republiky v atletice uspořádali pořadatelé z atletického oddílu TJ LIAZ již podruhé za sebou. Všichni účastníci byli s organizací a prostředím velmi spokojeni. Vydařilo se také počasí a závodníci podali skvělé výkony.

Závodilo se v hale a vrhačské disciplíny proběhly v Srnčím dole. O oblíbenosti těchto závodů svědčí účast 207 závodníků a závodnic z 88 oddílů republiky a několika cizinců startujících mimo soutěž. Závodů se mohou účastnit atleti od 35 let a jejich výkony jsou přepočítávány vzhledem k jejich věku.

Na startu bylo také devět závodníků domácího oddílu. Výsledkem jejich snažení bylo vybojování 11 medailí z toho byla jedna zlatá, pět stříbrných a stejný počet bronzových. Jedinou zlatou medaili vybojoval v dálce v kategorii šedesátníků Ludvík Hasík výkonem 483 centimetrů, po přepočtu to znamenalo 670 cm. K tomu přidal ještě stříbro v běhu na 60 metrů překážek časem 10.50 s./9.17 s. a bronz ve výšce výkonem 140 cm/181 cm. Dvě medaile získal Otakar Kypta, stříbrnou v běhu na 400 metrů 57.88 s./56.14 s. a bronz v běhu na 60 metrů překážek 9.83 s./9.76 s. Stříbrné medaile vybojovali Antonín Hadinger ve skoku o tyči 251 cm/417 cm, Jiří Matura v kladivu 38,57 m/46,19 m a Martin Heinl v břemenu 14,23 cm/14,00 m.

Na třetích místech skončili, a bronzovou medaili vybojovali, Peter Scholze v tyči 261 cm/345 cm, Jiří Matura ve vrhu koulí 11,58 m/14,60 m v kladivu Martin Heinl 41,09 m/44,83 m. Čtvrtá místa obsadili Miroslav Vavřín v běhu na 60 m 9.86 s./7.78 s., Dalibor Bartoš v běhu na 3000 m časem 10:20.97 min./9:22.04 min., Milan Hozda v trojskoku 6,09 m/11,01 m a Jiří Matura v hodu diskem 35,55 m/39,28 m.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čtyři medaile atletů LIAZU Jablonec z Gigantu
Čtyři zlaté medaile mladšího žactva zůstaly v Jablonci
Štěpán Schubert vybojoval stříbro a překonal rekord
Jakou medaili vybojuje Štěpán v Ostravě?
O víkendu proběhly v Jablonci dva krajské přebory atletů
Ohlédnutí za 36. ročníkem Memoriálu Karla Líbala
V Ostravě na zlatém mítinku nechyběli atleti LIAZU Jablonec
Nejlepší atleti TJ LIAZ Jablonec byli přijati na radnici
Jabloneckou halu ozdobil vyrovnaný český rekord
Atleti se loučili s rokem 2023 Silvestrovským desetibojem
Obrazem: 11. ročník atletické štafety 100x 300

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 94 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace