Čtyři medaile atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

27.02.2024 20:45:10 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

O víkendu proběhlo v Ostravě Mistrovství České republiky juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v atletice. Tento závod má přezdívku Gigant jelikož na něm startuje vždy velký počet závodníků. Letos startovalo celkem 761 závodníků z 28 oddílů republiky.

Nominováno bylo také 15 atletů z atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec, kteří se opět svými výsledky zařadili mezi osmičku nejlepších oddílů v republice v počtu získaných medailí. Celkem vybojovali čtyři medaile, z toho byly dvě zlaté, jedna stříbrná a jedna bronzová. K tomu přidali tři umístění do finálové osmičky a vytvořili si celkem sedm osobních rekordů.

Junior Roman Kadavý obhájil prvenství z minulého roku. V rozběhu na 60 metrů překážek zvítězil časem 7.92 s. a ve finále rozhodla jedna setina o jeho vítězství výkonem 7.90 s. Druhé zlato vybojovala juniorka Adéla Sochorová v trojskoku, a zlepšila své umístění z minulého roku, kdy skončila na druhém místě. Letos zvítězila suverénně. Měla vyrovnanou sérii pěti skoků v rozmezí 12,12-12,28 m. Vítězství potvrdila posledním skokem dlouhým 12,28 m.

Třetí medaili, a to stříbrnou, vybojoval v běhu na 800 metrů dorostenec Richard Hübner nejdříve zvítězil v rozběhu časem 2:00.37 min. a ve finále zaběhl 2:01.88 minuty, a to znamenalo druhé místo, 44 setin od zlata. Čtvrtou medaili, bronzovou, vybojoval v běhu na 400 metrů junior Matěj Koravský. V rozběhu zvítězil v osobním rekordu 48.71 s. a ve finále tento výkon zlepšil na 48,00 s., což je nový oddílový rekord, kterým překonal rekord Pavla Hýska z roku 1984 o 80 setin.

Do finálových bojů zasáhli také další mladí jablonečtí atleti. Dorostenec Daniel Novotný ve vrhu koulí výkonem 15,24 metru. To znamenalo čtvrté místo a 14 centimetrů od bronzu. Další nepopulární čtvrté místo vybojoval v běhu na 800 metrů junior Tomáš Jehlička v novém osobním rekordu 1:55.55 min. Šestý skončil dorostenec František Procházka v běhu na 60 metrů překážek výkonem 8.20 s. což je jeho osobní rekord. Finále v trojskoku uniklo juniorce Lucii Všetečkové o šest centimetrů, její výkon 11,18 m je jejím osobním rekordem a celkově znamenal deváté místo v soutěži.

Z ostatních výsledků závodníků LIAZU:

Juniorky: Pavla Kumstátová 400 m 57.22 s./osobní rekord/, Barbora Štemberová 800 m 2:18.13 min. Dorostenky: Anna Ševčíková 400 m 62.24 s., Anna Šikolová 3000 m 11:32.79 m. /os. r./. Dorostenci: Vít Štembera 1500 m 4:23.06 min., Tomáš Honců dálka 589 cm. Junior: Aleš Nachtnebl 60 m 7.29 s. a trojskok 12,83 m /os.r./, celkově 11. místo.