Čtyři medaile atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

27.02.2024 20:45:10 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Čtyři medaile atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

O víkendu proběhlo v Ostravě Mistrovství České republiky juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v atletice. Tento závod má přezdívku Gigant jelikož na něm startuje vždy velký počet závodníků. Letos startovalo celkem 761 závodníků z 28 oddílů republiky.

Nominováno bylo také 15 atletů z atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec, kteří se opět svými výsledky zařadili mezi osmičku nejlepších oddílů v republice v počtu získaných medailí. Celkem vybojovali čtyři medaile, z toho byly dvě zlaté, jedna stříbrná a jedna bronzová. K tomu přidali tři umístění do finálové osmičky a vytvořili si celkem sedm osobních rekordů.

Junior Roman Kadavý obhájil prvenství z minulého roku. V rozběhu na 60 metrů překážek zvítězil časem 7.92 s. a ve finále rozhodla jedna setina o jeho vítězství výkonem 7.90 s. Druhé zlato vybojovala juniorka Adéla Sochorová v trojskoku, a zlepšila své umístění z minulého roku, kdy skončila na druhém místě. Letos zvítězila suverénně. Měla vyrovnanou sérii pěti skoků v rozmezí 12,12-12,28 m. Vítězství potvrdila posledním skokem dlouhým 12,28 m.

Třetí medaili, a to stříbrnou, vybojoval v běhu na 800 metrů dorostenec Richard Hübner nejdříve zvítězil v rozběhu časem 2:00.37 min. a ve finále zaběhl 2:01.88 minuty, a to znamenalo druhé místo, 44 setin od zlata. Čtvrtou medaili, bronzovou, vybojoval v běhu na 400 metrů junior Matěj Koravský. V rozběhu zvítězil v osobním rekordu 48.71 s. a ve finále tento výkon zlepšil na 48,00 s., což je nový oddílový rekord, kterým překonal rekord Pavla Hýska z roku 1984 o 80 setin.

Do finálových bojů zasáhli také další mladí jablonečtí atleti. Dorostenec Daniel Novotný ve vrhu koulí výkonem 15,24 metru. To znamenalo čtvrté místo a 14 centimetrů od bronzu. Další nepopulární čtvrté místo vybojoval v běhu na 800 metrů junior Tomáš Jehlička v novém osobním rekordu 1:55.55 min. Šestý skončil dorostenec František Procházka v běhu na 60 metrů překážek výkonem 8.20 s. což je jeho osobní rekord. Finále v trojskoku uniklo juniorce Lucii Všetečkové o šest centimetrů, její výkon 11,18 m je jejím osobním rekordem a celkově znamenal deváté místo v soutěži.

Z ostatních výsledků závodníků LIAZU: 

Juniorky: Pavla Kumstátová 400 m 57.22 s./osobní rekord/, Barbora Štemberová 800 m 2:18.13 min. Dorostenky: Anna Ševčíková 400 m 62.24 s., Anna Šikolová 3000 m 11:32.79 m. /os. r./. Dorostenci: Vít Štembera 1500 m 4:23.06 min., Tomáš Honců dálka 589 cm. Junior: Aleš Nachtnebl 60 m 7.29 s. a trojskok 12,83 m /os.r./, celkově 11. místo.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čtyři zlaté medaile mladšího žactva zůstaly v Jablonci
Štěpán Schubert vybojoval stříbro a překonal rekord
Jakou medaili vybojuje Štěpán v Ostravě?
O víkendu proběhly v Jablonci dva krajské přebory atletů
Ohlédnutí za 36. ročníkem Memoriálu Karla Líbala
V Ostravě na zlatém mítinku nechyběli atleti LIAZU Jablonec
Nejlepší atleti TJ LIAZ Jablonec byli přijati na radnici
Jabloneckou halu ozdobil vyrovnaný český rekord
Atleti se loučili s rokem 2023 Silvestrovským desetibojem
Obrazem: 11. ročník atletické štafety 100x 300

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace