Mistrovství České republiky žactva se v Jablonci vydařilo

21.09.2022 15:04:50 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Mistrovství České republiky žactva se v Jablonci vydařilo

Vrcholná akce letošní atletické sezony se pořadatelům z atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec podařila uspořádat na vysoké úrovni. Závodů se zúčastnilo 636 atletických nadějí ze 141 oddílů republiky. Atletům vůbec nepřálo po oba dny počasí. Chvíli lilo, potom pršelo a na malou chvíli někdy vysvitlo slunce.

Závodníkům to moc nevadilo, bylo překonáno několik nejlepších výkonů sezony a rekordů mistrovství. Osobních rekordů padlo také bezpočet. Velkou pochvalu si zaslouží techničtí pracovníci stadionu, kteří připravili stadion v takové podobě, že se mohli všechny disciplíny uskutečnit na určených stanovištích. Dokonce museli připravit soutěž ve skoku o tyči žákyň v hale.

Venku to vzhledem k možnému zranění závodníků uspořádat nešlo. Velký výkon za tohoto počasí předvedla také téměř padesátka rozhodčích, třicítka technické čety a to vše bylo doplněno další dvacítkou hlavních organizátorů těm všem patří maximální poděkování. Mistrovství bylo také finančně podpořeno dotací od Libereckého kraje.

Mistrovství České republiky žactva<br />Autor: Václav Novotný Domácí atleti šli do bojů o medaile s ambicí vybojovat dvě medaile. V individuálních disciplínách startovalo šest žáků a jedna žákyně. Celkový počet účastníků na osmnáct znamenalo doplnění o účastníky závodu štafet. Velkým favoritem byl běhu na 800 metrů Richard Hübner, který nezklamal a svým druhým místem časem 2:04.79 získal stříbrnou medaili. O tu další se měl pokusil také velký favorit Daniel Novotný, ten však tíhu odpovědnosti nedokázal realizovat a skončil v hodu diskem hluboko v poli poražených.

Velkého úspěchu dosáhli atleti, kteří se dostali svými výkony do finálové osmičky. Na 100 metrů překážek skončil šestý František Procházka v osobním rekordu 13.88. Stejného umístění dosáhl ve skoku dalekém David Christl také v osobním rekordu 625. Sedmé místo obsadil v chůzi na 3000 metrů Ondřej Kroupa v osobním rekordu 17:47.22. Na stejném místě skončila také štafeta žáků 4x 60 metrů ve složení Sobota, Kostka, Veliška, Christl časem 28.20. Kousek od postupu do finále skončila Emilie Hornová, která je ještě mladší žákyně, a zaběhla v běhu na 150 metrů čas 19.61, což znamenalo deváté místo.

Z dalších výsledků závodníků LIAZU: tyč - 12. místo Mikuláš Tampiér 296 /os.r./, štafeta 4x 300 m - 12. místo ve složení Martinka, Čermák, Procházka, Hübner 2:41.49. Štafeta 4x 60 m - 12. místo ve složení Levinská, Kaděrová, Kopalová, Hornová 30.85. Z dalších výkonů: 60 m - Emilie Hornová 8.07, 200 mpř. - František Procházka 27.90 a štafeta 4x 300 m ve složení Voldánová, Jarošová, Kumstátová, Kopalová 3:06.12.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vrcholná atletická akce proběhne o víkendu v Jablonci
Dvě atletická družstva LIAZU postupují na MČR
Atletické družstvo žen LIAZ Jablonec B má krajský titul
Tři zlata z mistrovství ČR v atletice do 23 let
Ve čtvrtém kole atletické ligy ženy LIAZU zvítězily, muži byli druzí
Bronzová olympijská medaile putuje do Jablonce
Dva nejlepší junioři LIAZU v nominaci na MS v Kolumbii
Atleti Barbora Štejfová a Štěpán Schubert reprezentovali ve Slovinsku
Atleti LIAZ Jablonec měli v minulých dnech nabitý program
Nový český rekord a osm medailí z Ostravy atletů LIAZ
Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
Ve druhém kole první atletické ligy zvítězili muži LIAZU
Skvělý vstup atletů LIAZU do první ligy
Krajský přebor družstev mládeže zahájil atletickou sezonu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 42 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka
V krajské knihovně připravují Elektrohrátky
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Nejčtenější články

27.09.: Řidička nezvládla projet zatáčku pod Dolní Černou Studnicí
29.09.: V Jablonci bude vést město čtyřkoalice
29.09.: Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace