Vrcholná atletická akce proběhne o víkendu v Jablonci

16.09.2022 18:15:31 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Vrcholná atletická akce proběhne o víkendu v Jablonci

Pořadatelé z jabloneckého oddílu TJ LIAZ uspořádají o aktuálním víkendu počtvrté v historii Mistrovství České republiky žactva na stadionu na Střelnici.

Původní záměr pořadatelů bylo pořádat MČR mužů a žen ale vzhledem k tomu, že se nepodařilo realizovat rekonstrukci celé atletické dráhy byla provedena jen malá úprava povrchu. Potěšitelná zpráva je z posledního zastupitelstva města na kterém byl schválen návrh atletického oddílu na podání žádosti na NSA na retopink stadionu a haly. Město garantuje svoji finanční spoluúčast v zastropované výši 10 milionů korun. 

Na  Mistrovství české republiky žactva je přihlášeno celkem 633 závodníků ze 144 klubů celé republiky. Bojovat se bude o 19 sad medailí v kategoriích žáků a žákyň. Letos bude z domácího oddílu startovat pouze jedna závodnice a sedm závodníků v disciplínách naději startu budou mít ještě dva náhradníci, počet závodníků ještě doplní dvanáct účastníků štafet. Je to po řadě let nejmenší účast domácích závodníků. Nejlepší výchozí pozici na zisk některé z medailí mají v průběžných tabulkách dva závodníci LIAZU. V běhu na 800 metrů Richard Hübner, který je druhý a svým časem 1:57.91 je mezi třemi, kteří zaběhli čas pod dvě minuty.

Druhým velkým kandidátem na zisk medaile je Daniel Novotný, ten je třetí v tabulkách v disku a sedmý v kouli. Každé umístění dalších závodníků do osmého místa bude velkým úspěchem. V žákyních bude bojovat jediná závodnice Emilie Hornová, ta má velkou šanci se probojovat do finále v bězích na 60 a 150 metrů. Velkou šanci na dobré umístění budou mít také štafety 4x 60 a 4x 300 metrů.

Do celé akce bude zapojena celkem stovka organizátorů. Pro jablonecké pořadatele to bude největší akce pořádaná v rámci oslav 75 let Jablonecké atletiky. Závody začínají v sobotu v 11:30 tyčkou žákyň, v 11:50 proběhne slavnostní zahájení. V neděli pokračují závody od 9:30. Dobré zázemí budou mít také diváci v areálu Srnčí důl kde proběhnou obě soutěže v kladivu. Na stadionu bude také instalována velká obrazovka a celý program bude možné sledovat na streamu ČAS. Předpověď počasí nemá závodníkům moc přát, ale věříme, že to všichni bez problémů překonají.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dvě atletická družstva LIAZU postupují na MČR
Atletické družstvo žen LIAZ Jablonec B má krajský titul
Tři zlata z mistrovství ČR v atletice do 23 let
Ve čtvrtém kole atletické ligy ženy LIAZU zvítězily, muži byli druzí
Bronzová olympijská medaile putuje do Jablonce
Dva nejlepší junioři LIAZU v nominaci na MS v Kolumbii
Atleti Barbora Štejfová a Štěpán Schubert reprezentovali ve Slovinsku
Atleti LIAZ Jablonec měli v minulých dnech nabitý program
Nový český rekord a osm medailí z Ostravy atletů LIAZ
Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
Ve druhém kole první atletické ligy zvítězili muži LIAZU
Skvělý vstup atletů LIAZU do první ligy
Krajský přebor družstev mládeže zahájil atletickou sezonu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Tanvaldě zopakovala vítězství Volba pro město
V Jablonci získalo nejvíce hlasů hnutí ANO 2011 před ODS
V Železném Brodě zopakovalo výhru hnutí Za rozvoj města
První vítězství jabloneckého béčka v Břízkách
Pošesté pořádali Up Hill Run Dobrá Voda

Nejčtenější články

22.09.: Obrazem: Otevření samoobslužné školní restaurace v Tanvaldě
22.09.: Neslibujeme zázraky, ale zodpovědný přístup
23.09.: Začala oprava ulice Široké v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace