Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec

10.06.2022 15:59:56 | Autor: Ladislav Janata, ms | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec

Vrcholnou atletickou akcí minulého víkendu bylo mistrovství České republiky ve vícebojích všech kategorií, které od pátku do neděle proběhlo na stadionu Slavie v Praze.

Největšího úspěchu dosáhl Roman Kadavý v desetiboji dorostenců, když zvítězil ziskem 6721 bodů a navázal tak na vítězství na halovém MČR. Ve vítězném desetiboji zvítězil ve třech disciplínách v běhu na 100 metrů za 11.26 a 110 metrů překážek časem 14.41 a v dálce skočil 685. V devíti disciplínách si vytvořil osobní rekordy, jen ten jediný nepřekonal ve výšce. Další jeho výsledky - 400 metrů 51.63, 1500 metrů 4:56.88, disk 33,40, oštěp 48,30, koule 12,48, výška 174, tyč 390. V této kategorii ještě 11. místo vybojoval Jan Vodička ziskem 5332 bodů.

Třetí místo vybojovala v kategorii mladších žákyň Kateřina Kumstátová ziskem 2901 bodů. V kategorii mužů se svým pátým místem v desetiboji zařadil mezi nejlepší vícebojaře Tomáš Pulíček ziskem 6792 bodů, Lukáš Preisler skončil dvanáctý výkonem 5897 bodů.

V sedmiboji juniorek zahájila první den čtyřmi osobními rekordy Kateřina Kadavá, ale druhý den to bylo velké trápení a bodový zisk stačil na 11.místo. Zuzana Kovářová skončila za ní ziskem 4349 bodů.  V sedmiboji dorostenek se hned v úvodních disciplínách zranila Pavla Kumstátová a z boje o pěkné umístění vypadla.

Krajský přebor družstev juniorů a dorostu

V sobotu proběhlo v Mladé Boleslavi 2. kolo krajského přeboru družstev juniorů a dorostu. V dorostencích vyhrálo družstvo LIAZU ziskem 142 bodů. Nejúspěšnějším závodníkem v počtu bodů byl Filip Hejna, který pro družstvo vybojoval 19 bodů.  Soutěž juniorů vyhrálo také družstvo LIAZU ziskem 121,5 bodů. Nejúspěšnějším závodníkem byl Roman Princ, který zvítězil v osobních rekordech v běhu na 100 metrů časem 11.32 a na 200 metrů 22.66.

Družstvo juniorek skončilo druhé, když na nejlepším výsledku zisku 16 bodů se podílely čtyři závodnice-Lucie Kozlová, Denisa Jégrová, Pavlína Lubasová a Tereza Šefrová.  V dorostenkách skočilo družstvo také na druhém místě. Neúspěšnější byla Adéla Sochorová, která zvítězila ve třech disciplínách v běhu na 100 metrů 12.51, 200 metrů 25.78 a trojskoku 11,76.

MČR veteránů v Rumburku

Zde vybojovali zlaté medaile Antonín Hadinger ve skoku o tyči výkonem 310 a Martin Heinl v kladivu výkonem 38,60 a bronz přidal v disku výkonem 32,08. Čtvrtá místa vybojovali Michal Preisler v bězích na 800 a 1500 metrů a Jiří Matura v kladivu.

Krajský přebor mužů a žen v Liberci

Závodníci LIAZU v nedělním krajském přeboru v Liberci vybojovali celkem 19 medailí z toho 6 zlatých, sedm stříbrných a šest bronzových.

Z výsledků: 100m - 1. místo Barbora Hůlková 12.63, dálka - 1. Kristýna Čížková 558, 2. Barbora Hůlková 547, disk - 1. Sára Dočekalová 45,28, výška - 1. Tadeáš Vojtěch Hacuš 191, 2. Tadeáš Hrdlička 185, tyč - 1.Martin Mikula 465.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve druhém kole první atletické ligy zvítězili muži LIAZU
Skvělý vstup atletů LIAZU do první ligy
Krajský přebor družstev mládeže zahájil atletickou sezonu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Advent na Krásné přináší tradiční jarmark i divadlo a koncerty
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v prosinci
Zlikvidovali pět hnízd bezdomovců na Prosečském hřebeni
V Libereckém kraji proběhla dopravně bezpečnostní akce Mikuláš
Program kin v Jablonci nad Nisou od 8. do 21. prosince

Nejčtenější články

06.12.: V Maršovicích se na sněhu srazila dvě auta
07.12.: Hasiči uctili památku zesnulého kolegy ze Skalice
07.12.: Zloděj ukradl v Jablonci čtyři ozdobené vánoční stromky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace