Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec

10.06.2022 15:59:56 | Autor: Ladislav Janata, ms | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec

Vrcholnou atletickou akcí minulého víkendu bylo mistrovství České republiky ve vícebojích všech kategorií, které od pátku do neděle proběhlo na stadionu Slavie v Praze.

Největšího úspěchu dosáhl Roman Kadavý v desetiboji dorostenců, když zvítězil ziskem 6721 bodů a navázal tak na vítězství na halovém MČR. Ve vítězném desetiboji zvítězil ve třech disciplínách v běhu na 100 metrů za 11.26 a 110 metrů překážek časem 14.41 a v dálce skočil 685. V devíti disciplínách si vytvořil osobní rekordy, jen ten jediný nepřekonal ve výšce. Další jeho výsledky - 400 metrů 51.63, 1500 metrů 4:56.88, disk 33,40, oštěp 48,30, koule 12,48, výška 174, tyč 390. V této kategorii ještě 11. místo vybojoval Jan Vodička ziskem 5332 bodů.

Třetí místo vybojovala v kategorii mladších žákyň Kateřina Kumstátová ziskem 2901 bodů. V kategorii mužů se svým pátým místem v desetiboji zařadil mezi nejlepší vícebojaře Tomáš Pulíček ziskem 6792 bodů, Lukáš Preisler skončil dvanáctý výkonem 5897 bodů.

V sedmiboji juniorek zahájila první den čtyřmi osobními rekordy Kateřina Kadavá, ale druhý den to bylo velké trápení a bodový zisk stačil na 11.místo. Zuzana Kovářová skončila za ní ziskem 4349 bodů.  V sedmiboji dorostenek se hned v úvodních disciplínách zranila Pavla Kumstátová a z boje o pěkné umístění vypadla.

Krajský přebor družstev juniorů a dorostu

V sobotu proběhlo v Mladé Boleslavi 2. kolo krajského přeboru družstev juniorů a dorostu. V dorostencích vyhrálo družstvo LIAZU ziskem 142 bodů. Nejúspěšnějším závodníkem v počtu bodů byl Filip Hejna, který pro družstvo vybojoval 19 bodů.  Soutěž juniorů vyhrálo také družstvo LIAZU ziskem 121,5 bodů. Nejúspěšnějším závodníkem byl Roman Princ, který zvítězil v osobních rekordech v běhu na 100 metrů časem 11.32 a na 200 metrů 22.66.

Družstvo juniorek skončilo druhé, když na nejlepším výsledku zisku 16 bodů se podílely čtyři závodnice-Lucie Kozlová, Denisa Jégrová, Pavlína Lubasová a Tereza Šefrová.  V dorostenkách skočilo družstvo také na druhém místě. Neúspěšnější byla Adéla Sochorová, která zvítězila ve třech disciplínách v běhu na 100 metrů 12.51, 200 metrů 25.78 a trojskoku 11,76.

MČR veteránů v Rumburku

Zde vybojovali zlaté medaile Antonín Hadinger ve skoku o tyči výkonem 310 a Martin Heinl v kladivu výkonem 38,60 a bronz přidal v disku výkonem 32,08. Čtvrtá místa vybojovali Michal Preisler v bězích na 800 a 1500 metrů a Jiří Matura v kladivu.

Krajský přebor mužů a žen v Liberci

Závodníci LIAZU v nedělním krajském přeboru v Liberci vybojovali celkem 19 medailí z toho 6 zlatých, sedm stříbrných a šest bronzových.

Z výsledků: 100m - 1. místo Barbora Hůlková 12.63, dálka - 1. Kristýna Čížková 558, 2. Barbora Hůlková 547, disk - 1. Sára Dočekalová 45,28, výška - 1. Tadeáš Vojtěch Hacuš 191, 2. Tadeáš Hrdlička 185, tyč - 1.Martin Mikula 465.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve druhém kole první atletické ligy zvítězili muži LIAZU
Skvělý vstup atletů LIAZU do první ligy
Krajský přebor družstev mládeže zahájil atletickou sezonu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Kokoníně se postaví provizorní objízdná trasa

Jablonec zřídí v Kokoníně provizorní objízdnou trasu ulice Kaštanová z vedlejší slepé ulice přes soukromé pozemky. Důvodem jsou výkopy a úplná uzavírka ulice Kaštanové kvůli stavbě dešťové kanalizace, přeložkám sítí a rekonstrukci ulice. „SVS chce v ulici Kaštanová vybudovat splaškovou kanalizaci a přeloží vodovod, město postaví kanalizaci dešťovou, přeloží plynovod a pak zajistí kompletní rekonstrukci ulice Kaštanová. Proto je však třeba nejdříve zřídit provizorní objízdnou trasu," informuje náměstek pro rozvoj Petr Roubíček s tím, že zakázku zadá Jablonec přímo a zaplatí za ni více jak milion korun včetně DPH. Stavět by se mělo v létě, hotovo by mělo být do konce stavební sezony.

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na dětské olympiádě excelovali jablonečtí plavci
Atleti LIAZ Jablonec měli v minulých dnech nabitý program
Program pro všechny generace slibuje Rodinný festiválek
Nová česká romantická komedie Řekni to psem se představuje
Policejním kontrolám neunikli řidiči motocyklů

Nejčtenější články

04.07.: Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
03.07.: Hasiči zachránili psa po pádu z maloskalské vyhlídky
04.07.: Na trati z Liberce do Szklarske Poręby pokračuje výluka do 10. července

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace