Letní nabitá sezona na hradech a zámcích pokračuje i v srpnu

02.08.2020 08:02:16 | Autor: Lucie Bidlasová a Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Letní nabitá sezona na hradech a zámcích pokračuje i v srpnu

Nabídka hradů a zámků na druhou polovinu prázdnin je připravena opět pro všechny věkové skupiny, na své si přijdou milovníci hudby, výstav, nočních prohlídek, slavností a divadelních představení, kasteláni myslí i na rodiny s dětmi.

Na Troskách pokračuje v srpnu Troskino (nakonec další promítání zrušena!), na Grabštejně se koná řemeslný jarmark, na Bezdězu několik výstav a vystoupení rytířů, v Zákupech bude například výstava ohařů a na Lemberku bude zpřístupněna Bredovská zahrada. V závěru prázdnin se bude na většině hradů konat Hradozámecká noc.

Liberecký kraj

• 1. - 2. 8.: státní hrad Bezděz - Šermíři Corvus Milites.

• 1. 8. - 30. 9.: státní hrad Bezděz - Výstava - Deset výletů v roce 1878 - Excursions Club. Výstava v Purkrabském paláci představuje výlety po Českolipsku a po Máchově kraji a připravilo ji Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě.

• 1. - 2. 8.: státní hrad Grabštejn - Řemeslný jarmark. Na státním hradě Grabštejn se tento víkend opět koná Řemeslný jarmark, tentokrát inspirovaný gotikou.  Celý víkend od 9 do 17 hodin vás budou bavit a překvapovat hudebníci, tanečníci, šermíři i kejklíř a kat, stánkaři a řemeslníci. A samozřejmostí jsou po celou dobu usměvaví průvodci a průvodkyně v historických kostýmech! První prohlídka vychází v 9:15, další každou čtvrthodinu. Rezervace na prohlídky pouze pro skupiny nad 15 osob. Během víkendové akce jsou přístupné pouze prostory I. okruhu + kaple. Děkujeme za pochopení. Více informací na www.hrad-grabstejn.cz; www.facebook.com/shgrabstejn; www.instagram.com/hradgrabstejn/

• 1. - 2. 8.: státní hrad Trosky - Slavíme polovinu prázdnin. Kočovné divadlo KK Vás pobaví a rozveselí hlavně klasickými pohádkami pro děti v novém kabátě. K tanci zahraje kapela Góthien své středověké písně. Jako doprovod budou akci provázet kejklířské workshopy v podání skupiny Ožehavá záležitost.

• 5. 8.: státní hrad Trosky - Troskino. Letní kino na hradě letos opět na téma staré české pohádky. Otevření hradu ve 20.00 hodin, promítání v červenci od 21.30 hod., v srpnu od 21 hod. (www.hrad-trosky.eu; www.facebook.com/SHTrosky)

• 7. 8.: státní hrad Trosky - Promítání o Českém ráji. Promítání o známých i neznámých krásách Českého ráje, typy na výlety.

• 7. - 9. 8.: státní hrad Bezděz - Oživlý hrad aneb Život za Valdštejnů. Šermířská vystoupení, historická hudba, kovářská dílna, společenské hry pánů a poddaných, valdštejnská kuchyně, zbraně, trestní právo, kostýmy. Program pro rodiny s dětmi.

• 8. 8.: státní zámek Zákupy - Výstava ohařů. Tradiční speciální výstava Klubu chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů a Klubu krátkosrstý ohař a Okresního mysliveckého spolku.

• 8. 8.: státní zámek Zákupy - Noční prohlídky. Kostýmované prohlídky II. prohlídkového okruhu Zámek za císaře Františka Josefa I. Návštěvníky provede císařův komorník Evžen Ketterl, který se v polovině prohlídky setká s císařovou důvěrnou společnicí Kateřinou Schrattovou a sehrají spolu malou scénku. Kateřina Schrattová pak provede návštěvníky zbylými interiéry prohlídkové trasy. Prohlídky začínají vždy v 19:30, 20:15 a 21 hodin.

• 8. - 9. 8.: státní zámek Lemberk - Zpřístupnění Bredovské zahrady. Mimořádné zpřístupnění Bredovské zahrady a letohrádku s panelovou výstavou věnovanou proměnám areálu Lemberka. Akce potrvá po celý den od 10.00 do 16.00 hodin.

• 11. - 16. 8.: státní zámek Lemberk - Prázdniny na věži. Zpřístupnění středověké věže s vyhlídkou po okolí zámku. Věž bude otevřena po celý den od 9.00 do 16.30 hodin.

• 12. 8.: státní zámek Sychrov - Koncert skupiny Queenie. Předprodej vstupenek: smsticket http://bit.ly/38FcPYz a v informačním centru Liberec (nám. Dr. E. Beneše 23).

• 13. 8.: státní hrad a zámek Frýdlant - Audience Albrechta z Valdštejna. Vévoda bude opět pobývat na svém frýdlantském sídle, kde se s ním mohou návštěvníci setkat, osobně s ním pohovořit a dozvědět se více o době, kdy žil a vedl boje na evropských kolbištích třicetileté války.

• 14. 8.: státní hrad Trosky - Koncert Alchymie. Koncert mladé chlumecké hudební skupiny Alchymie, která to za krátkou dobu dotáhla již poměrně daleko. Žánrově se hudba pohybuje mezi folkem a popem.

• 15. - 16. 8.: státní hrad Bezděz - Valdštejnova smrt. Šermířská skupina Bibus Spiritus.

• 16. 8.: státní hrad Trosky - Rytíři na Troskách. Po celý den budou na hradě probíhat rytířské turnaje v podání skupiny historického šermu Nostra Ex. Jako doprovod vystoupí kapela historické hudby Subulcus.

• 22. 8.: státní hrad Trosky - Benefiční koncert. Šestý ročník benefičního koncertu pro dobrou věc, vystoupí 4 kapely velmi tvrdého ražení.

• 22. 8.: státní zámek Zákupy - Noční prohlídky. Kostýmované prohlídky II. prohlídkového okruhu Zámek za císaře Františka Josefa I. Návštěvníky provede císařův komorník Evžen Ketterl, který se v polovině prohlídky setká s císařovou důvěrnou společnicí Kateřinou Schrattovou a sehrají spolu malou scénku. Kateřina Schrattová pak provede návštěvníky zbylými interiéry prohlídkové trasy. Prohlídky začínají vždy v 19:30, 20:15 a 21 hodin.

• 22. - 23. 8.: státní hrad Bezděz - Historická střelnice na Bezdězu. Účinkuje skupina Úpičtí střelci. Kovářská dílna na nádvoří.

• 22. - 23. 8.: státní zámek Lemberk - Zpřístupnění Bredovské zahrady. Mimořádné zpřístupnění Bredovské zahrady a letohrádku s panelovou výstavou věnovanou proměnám areálu Lemberka. Akce potrvá po celý den od 10.00 do 16.00 hodin.

• 29. 8.: státní hrad a zámek Frýdlant - Hradozámecká noc 2020. Program bude upřesněn.

• 29. 8.: státní hrad Grabštejn - Hradozámecká noc na Grabštejně aneb Je třeba zabít Valdštejna... Poslední srpnovou sobotu mezi osmou a desátou hodinou budete moci cestou zšeřelými hradními interiéry sledovat životní příběh nejznámějšího grabštejnského majitele Albrechta z Valdštejna. Tímto netradiční způsobem vzdáme hold činům i odkazu významného vojevůdce v císařských službách a uctíme jeho památku - a to při příležitosti Valdštejnského roku. Pozadí příběhů ze života intrikánského Valdštejna bude návštěvníkům poodhaleno každých dvacet minut od osmé hodiny večerní. Nechcete-li o tuto příležitost přijít, hlaste se raději na tel. čísle 482 724 301 či na e-mailu grabstejn@npu.cz. Volné časy pro rezervace: 20:00 - 20:20 - 20:40 - 21:00 - 21:20 - 21:40 - 22:00. Kapacita je omezena! Rezervace nutná. Klíč k památkám: Na této prohlídce lze získat "razítko" za návštěvu památky. (www.hrad-grabstejn.cz; www.facebook.com/shgrabstejn; www.instagram.com/hradgrabstejn/)

• 29. 8.: státní hrad Lemberk - Hradozámecká noc - Jak se oblékalo v dobách minulých. Oživené prohlídky zámku, podrobnosti budou upřesněny.

• 29. 8.: státní zámek Sychrov - Skotské hry. V jednání. (www.zamek-sychrov.cz; www.facebook.com/szsychrov; www.instagram.com/sychrov_zamek)

• 30. 8.: státní hrad Grabštejn - Mimořádné zpřístupnění hradního veterinárního muzea v doprovodu nprap. Michala Kratochvíla. Veterinární muzeum představuje polní veterinární soupravy pocházející z výzbroje německé armády z konce 1. světové války a meziválečného období, sovětské armády a ČSLA. Většina souprav je určena k léčbě koní a dalších hospodářských zvířat. Návštěvníci se dozvědí i o dnešním využívání tzv. dolního zámku na Grabštejně a jeho okolí Armádou ČR. Zájemci o prohlídku se též seznámí i s dramatickým příběhem grabštejnského válečného hrdiny - vojenského psa Atose, který se účastnil mise v afghánském Lógaru. Prohlídkový okruh je veřejnosti přístupný v předem vypsaných termínech, kapacita prohlídky je omezena a pouze na rezervace. Více informací na www.hrad-grabstejn.cz; www.facebook.com/shgrabstejn; www.instagram.com/hradgrabstejn/

• do 30. 8.: státní hrad Bezděz - Výstava Přemysl Otakar II. - král, rytíř, zakladatel. Výstava věnovaná významnému českému panovníkovi. V Templářském paláci budou mimořádně vystaveny kopie královských pohřebních insignií - žezla, jablka a koruny.

• do 31. 8.: státní zámek Sychrov - Prohlídky s princeznou. Prohlídka především pro dětské návštěvníky trvá cca 25 minut a zahrnuje nejkrásnější soukromé a reprezentační prostory (schodišťová hala, soukromé apartmá kněžny, přijímací salon, knihovna, velká jídelna atd.). Tato trasa je určena pro rodiny s dětmi a je vedená princeznou, která zábavnou a nenáročnou formou seznámí děti s tím, jak se dříve princům a princeznám na zámku žilo. Během této prohlídky jsou rodiče pouze jako doprovod. Výklad neobsahuje žádné odborné informace o historii zámku a jeho majitelích.

• do 30. 8.: státní zámek Zákupy - Dětské prohlídky s princeznou. Prohlídka je určena pro děti do 10 let. Jedná se o zkrácenou prohlídku vybraných interiérů I. prohlídkové trasy (Zámek za císaře Ferdinanda Dobrotivého) v doprovodu průvodkyně v kostýmu princezny, která si s dětmi v zámeckých interiérech vypráví o historii zámku či zajímavých předmětech. Prohlídky se konají po dobu celých letních prázdnin, a to ve třech stanovených časech - v 10:15, v 12:15 a v 14:15 hodin. Délka prohlídky je cca 30 minut.

• do 30. 9.: státní hrad Bezděz - Výstava - Deset výletů v roce 1878 - Excursions Club. Výstava v Purkrabském paláci představuje výlety po Českolipsku a po Máchově kraji a připravilo ji Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě.  

• do 1. 11.: státní hrad Grabštejn - Výstava Hraběcí obory. Odkaz Clam-Gallasů v krajině Jizerských hor.

Královéhradecký kraj

• 1. - 2. 8.: státní zámek Opočno - Komentované prohlídky opočenského zámeckého depozitáře zbraní. Za nezpřístupněnými exponáty se správcem depozitáře.

• 2. 8.: státní zámek Náchod - Prohlídky kaple Nanebevzetí Panny Marie.

• 7. a 8. 8.: hospitál Kuks: Noc na Karlštejně. Originální inscenace s hity Karla Svobody. Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších českých muzikálů je půvabnou komedií o císaři Karlu IV. a jeho hradu Karlštejn, na němž podle údajného zákazu nesměly přebývat ženy. Inscenace byla oceněna nominací na Cenu Thálie a sklízí mimořádný ohlas jak od diváků, tak od odborníků, kteří ji označili za perlu letních scén.

• 8. 8.: státní zámek Ratibořice - Automobiloví veteráni & JK Band Pardubice. Devatenácté setkání majitelů historických motorových vozidel, doprovázené koncertem populárních evergreenů. Účinkuje: Velký swingový, jazzový a taneční orchestr JK BAND Pardubice. Od 13:30 hodin, vstupné: základní 50 Kč, snížené 40 Kč.

• 8. - 9. 8.: státní zámek Opočno - Opočno opačně. Prohlídky běžně nepřístupných prostor - co je obvykle uzamčeno, odemkneme. Stříbrnice, kuchyňské prostory, přípravna jídel, francouzská knihovna, spojovací chodba, oratoř kostela a letohrádek.

• do 15. 8.: hospitál Kuks - Festival Hudební léto Kuks. Mezinárodní hudební festival klasické hudby. Více informací na stránkách pořadatele: www.hudebniletokuks.cz

• 15. 8.: státní zámek Ratibořice - Prodaná nevěsta. Komická zpěvohra s hudbou Bedřicha Smetany na slova Karla Sabiny. Účinkuje: Spolek divadelních ochotníků A. Jirásek Úpice. Mnoha úspěchy ověnčená inscenace se uskuteční v ratibořickém zámeckém parku. Prodej vstupenek bude zahájen v 18 hodin u hlavní brány z parkoviště. Od 19:30 hodin. Vstupné: jednotné 200 Kč.

• 15. - 16. 8.: státní zámek Hrádek u Nechanic - Zámecké slavnosti na Hrádku u Nechanic. Po celý víkend se budou konat kostýmované prohlídky s příběhem, dále dobový jarmark, občerstvení, a také doprovodný program.

• 17. - 23. 8.: hospitál Kuks - Theatrum Kuks. 19. ročník festivalu barokního divadla, opery a hudby.

• 20. 8.: státní zámek Hrádek u Nechanic - Strašidlo Cantervillské. Večerní divadelní představení v nádvoří zámku.

• 22. - 23. 8.: státní zámek Náchod - Šermířská vystoupení Manů Přemysla Otakara. Krátká komentovaná šermířská vystoupení historického šermu Manové Přemysla Otakara na I. zámeckém nádvoří u velké věže. Prohlídky se konají v 10, 11, 13, 14, 15, 16 hodin. Vstupné jednotné: 30 Kč.

• 29. 8.: státní zámek Hrádek u Nechanic - Hrádkozámecká noc. Večerní prohlídky romantických zámeckých interiérů.

• 29. 8: hospitál Kuks - Hradozámecká noc. Večerní a noční prohlídky včetně běžně nepřístupných prostor.

• 29. 8.: státní zámek Opočno - Hradozámecká noc - letní kino na nádvoří. Promítání filmu Smrt talentovaného ševce natáčeného na opočenském zámku.

• do 30. 8.: (ÚT - NE): státní zámek Náchod - Prázdninové pohádkové prohlídky pro děti. Prohlídky budou probíhat v expozici Na dvoře vévodském a průvodkyní malých návštěvníků bude dcera vévody Petra Birona Kateřina Vilemína. Děti se od vévody nebo vévodkyně dozvědí něco málo z historie a vyslechnou si pohádku o náchodském zámku. Dále budou mít možnost vyfotografovat se přímo v interiéru expozice v kostýmu krále či princezny. Délka prohlídky 30 minut. Prohlídky od úterý do neděle v 10, 12, 14 a 16 hodin. Vstupné: 80 Kč/plné, 60 Kč/snížené a 210 Kč/rodinné.

• do 31. 8.: státní zámek Opočno - Výstava Strašidla království Českého. Unikátní expozice nadpřirozených bytostí vytvořených podle středověkých bestiářů. Edukativní výstava pro dětského i dospělého návštěvníka. Jednotná cena: 40 Kč. Děti do 6 let zdarma.

• do 31. 8.: státní zámek Opočno - Výstava Otčenášek. Výstava na nádvoří zámku.

• do 31. 10.: státní zámek Opočno - Lovecké tesáky z opočenských depozitářů. Výstava běžně nevystavovaných exponátů v rámci prohlídek zámku.

Pardubický kraj

• 7. - 9. 8.: státní zámek Litomyšl ¬- Sjezd veteránů v Litomyšli - 4. Vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka Junkovi. Sváteční událost, během které lze obdivovat stovky automobilových a motocyklových veteránů v areálu památky UNESCO. Součástí slavností jsou také přehlídkové jízdy, módní přehlídky staré módy nebo komentované prohlídky pro nadšence do automobilových krasavců.

• 28. 8.: státní hrad Kunětická hora - Michal Hromek Consort. Významnou složku repertoáru tohoto hudebního seskupení tvoří úpravy lidových písní z Irska a Skotska a původní písně na texty českých básníků. V Rytířském sále hradního paláce na Kunětické hoře jde pokaždé o nezapomenutelný zážitek. Začátek koncertu v 19:00.

• 29. 8.: státní hrad Kunětická hora - Hradozámecká noc + lampionový průvod. Noční prohlídky s doprovodným programem a lampionovým průvodem od 20 hodin.

• 29. 8.: státní hrad Litice - Hradozámecká noc - Nebojte se tmy aneb s baterkou na hrad. Letní podvečer na nádvoří hradu k ukončení prázdnin spojený s opékáním přinesených špekáčků. Noční prohlídky hradu s baterkou.

• 29. 8.: státní zámek Litomyšl - Hradozámecká noc 2020 - Oslava barokní hudby a divadla. Celodenní prohlídky a program k oslavě barokní hudby a divadla na zámku Litomyšl za doby působení rodiny Valdštejnů. Bude upřesněno.

• 29. 8.: státní zámek Slatiňany - Hradozámecká noc ve Slatiňanech - prohlídky po anglicku. Zámeckými interiéry v jedinečné atmosféře rozsvícených lustrů a lamp, vlastním tempem bez průvodce, jak bývá zvykem na památkách v Anglii. Bude tedy čistě na vás, kolik času v zámeckých pokojích strávíte.

• 29. - 30. 8.: státní hrad Kunětická hora - Pohádka O čarodějnici Xsíxsáře. Děti milují čtení a vyprávění pohádek, ale ještě raději jsou reálnou součástí pohádky, a to přímo na opravdovém hradě. Projekt je ojedinělý v tom, že se pohádka nehraje klasicky na podiu, ale děti procházejí hradem a děj příběhů se odehrává v jednotlivých komnatách, sklepeních či dračích slujích. V dračí sluji bydlí drak Filemón s hodnou čarodějnicí Xsíxsárou a čertíkem Damiánem. Svými kouzly pomohou Aničce a princi Janovi k jejich štěstí. Ale ani ta největší kouzla by nic nezmohla bez dobrého srdce a síly pravé lidské lásky. Doporučujeme rezervaci kvůli omezeným skupinám na tel.: 604 381 520 nebo emailu: agentura.veronika@centrum.cz

• do 31. 8.: státní zámek Litomyšl - Zkrácené prohlídky (nejen) pro děti - Letní pozastavení. V červenci a v srpnu od úterý do neděle vždy v 10:35 a v 13:35 lze zakoupit prohlídku s názvem Letní pozastavení. Prohlídka je určena rodinám s neposednými dětmi a uspěchaným návštěvníkům.. Během volné procházky se návštěvníci dozvědí základní data historická, několik zajímavostí z denního života aristokratické rodiny pobývající na venkovském sídle a budou upozorněni na nejkrásnější exponáty. Z časových důvodů není součástí návštěva historického divadla. Prohlídka trvá cca 25 minut.

• do 6. 9.: Východočeská galerie v Pardubicích - Výstava Rodná hrouda. Současné pojetí Kunětické hory. Téma reflexe rodného kraje, Kunětické hory jako motivu, symbolu, památky či přírodní dominanty. Výstava představuje smyslovou poctu symbolu města (vizuální, zvukovou i haptickou). Zahrnuje díla různorodých technik od malby, kresby, grafiky, fotografie, přes komiks, nová média a zvukové i prostorové instalace. Více informací na: www.vcg.cz

• květen až říjen: státní zámek Slatiňany - Pokrok nezastavíš. Speciální prohlídka Vás zavede na netradiční a běžně nepřístupná místa zámku. Zámkem doslova od sklepa po půdu, od gotiky až do současnosti.

• do 1. 11.: státní zámek Litomyšl - Zámecká fotografická soutěž na téma Barvy Waldsteinské Litomyšle. Šestý ročník zámecké fotografické soutěže o volné vstupenky na rok 2021, publikace a drobné ceny od státního zámku a Národního památkového ústavu. Fotosoutěž je součástí oslav roku 2020 věnovanému rodu Valdštejnů - Lvů ve službách císařů.

• 2020 (dlouhodobá): Východočeská galerie v Pardubicích - Fenomén Kuňka. Výstava představuje díla ze sbírek galerie zachycující podobu hradu a krajiny kolem Kunětické hory. Dominantu a symbol města Pardubic nalezneme na obrazech v duchu romantismu a realistické malby z konce 19. století, prvorepublikové práce i díla poválečná. Více informací na: www.vcg.cz

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Valdštejně řinčely zbraně!
Kam za medvědem Brtníkem a masopustními maškarami? Do Zákup
Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů
Frýdlant opět láká návštěvníky
Léto na hradech a zámcích
Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Turistické autobusy s přepravou kol jezdí v Českém ráji i v roce 2020
Turistické trháky v Libereckém kraji: zoologická zahrada a iQLandia
Hrady a zámky přivítají první návštěvníky v pondělí 25. května
Ve 14 přístupných českých jeskyních startuje 25. května nová sezona
O víkendu se mnoho lidí vydalo na výlety, třeba alespoň Riegrovkou
Na Troskách mají výtvarnou soutěž, jinde zažijete virtuální prohlídky
Návštěvníci na památky nemůžou, kasteláni proto uklízí i natáčí videa
Liberecký kraj láká stále více turistů, mezi cizinci vedou Němci
V areálu zámku Zákupy spadla zeď budovy, která čekala na svou obnovu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
Řidič odháněl včelu a přejel v Nové Vsi do protisměru
Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
11.08.: Stanovisko předsedů klubů k rekonstrukci ulice Sportovní
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace