Léto na hradech a zámcích

05.07.2020 07:38:40 | Autor: Lucie Bidlasová a Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Léto na hradech a zámcích

Prázdninová nabídka hradů a zámků je připravena pro všechny věkové skupiny, na své si přijdou milovníci hudby, výstav, nočních prohlídek, slavností a divadelních představení, kasteláni myslí i na rodiče s dětmi.

Červenec a srpen jsou stěžejní měsíce návštěvnické sezony a ani letos tomu nebude jinak. Milovníky hudby čekají muzikály na Opočně, Hrádku u Nechanic a zde také 4 Tenoři, na Ratibořicích chystají koncert k uctění Boženy Němcové, od jejíhož narození si připomínáme 200 let. Klasickou hudbu můžete slyšet také na Kuksu, středověkou například na Bezdězu či Grabštejně, rómské kapely předvedou své umění na Troskách.

Oživené noční prohlídky jsou připraveny na Náchodě, Zákupech, Grabštejnu a Opočně, vyhlášené slavnosti s bohatým programem se konají na Hrádku u Nechanic a již zmiňovaném Grabštejně, šermíře potkáte na Bezdězu, Troskách i na Náchodě, hrad a zámek Frýdlant a zámek Lemberk zpřístupní ve vybrané termíny své věže. Již stálicí mezi oblíbenými akcemi jsou opočenské Svátky růží, noční běh v areálu hospitálu Kuks, návštěva krále Vladislava Jagellonského na Kunětické hoře a audience Albrechta z Valdštejna na Frýdlantě. Vítanou a oceňovanou aktivitou je zpřístupnění Bredovské zahrady na Lemberku, středeční večerní promítání českých pohádek na Troskách a speciální stavebně historické prohlídky na zámku Slatiňany, který prošel (včetně celého areálu) nákladnou obnovou.

Na hradě Bezděz je výstava věnovaná Přemyslu Otakaru II. - a to včetně kopií pohřebních insignií, na Opočně v prostorách nádvoří připomínají 100 let od narození jeho Excelence ThLic. Karla Otčenáška, O. S. L .J., PaedDr. h. c., rodáka z Českého Meziříčí, politického vězně, 23. biskupa královéhradeckého a osobního arcibiskupa. Osobu Albrechta z Valdštejna jako stavebníka budou v červenci výstavou připomínat na zámku v Náchodě, odkaz Clam-Gallasů v krajině Jizerských hor připomenou na Grabštejně výstavou Hraběcí obory.

Pro rodiny s dětmi jsou nachystány zkrácené prohlídky, které vede obvykle kostýmovaný průvodce a prohlídky jsou výkladem, ale i délkou uzpůsobeny nejmladším návštěvníkům. Na Ratibořicích děti provede komtesa Hortensie (pouze v červenci), na Náchodě dcera vévody Petra Birona Kateřina Vilemína, na Opočně čeká nejmenší návštěvníky výstava o strašidlech Království Českého. Na Liberecku mohou rodiče s dětmi zavítat na tyto prohlídky na hrad Grabštejn, kde je bude čekat papoušek Kristián, princezna provádí dětské návštěvníky na Sychrově a v Zákupech.

Na Sychrově je také výstava zaměřená na medvídky v zámeckém sklepení, na Zákupech samostatná trasa doplněná o kostýmy a rekvizity ze zimních pohádek České televize. Celosezonně jsou dětské prohlídky nabízeny na Frýdlantě a na Hrubém Rohozci (zde civilně oblečený průvodce). Zkrácené prohlídky pro „spěchající" jsou nabízeny na zámku v Litomyšli, nově obnovené je dětské hospodářství i s vybranými zvířaty v zámecké zahradě ve Slatiňanech, ideálním cílem pro rodiny s dětmi je také hrad Litice a hospitál Kuks.

Liberecký kraj

• 1. 7. - 31. 8.: státní zámek Sychrov - Prohlídky s princeznou. Prohlídka především pro dětské návštěvníky trvá cca 25 minut a zahrnuje nejkrásnější soukromé a reprezentační prostory (schodišťová hala, soukromé apartmá kněžny, přijímací salon, knihovna, velká jídelna atd.). Tato trasa je určena pro rodiny s dětmi a je vedená princeznou, která zábavnou a nenáročnou formou seznámí děti s tím, jak se dříve princům a princeznám na zámku žilo. Během této prohlídky jsou rodiče pouze jako doprovod. Výklad neobsahuje žádné odborné informace o historii zámku a jeho majitelích.

 

Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán • 1. 7. - 30. 8.: státní zámek Zákupy - Dětské prohlídky s princeznou. Prohlídka je určena pro děti do 10 let. Jedná se o zkrácenou prohlídku vybraných interiérů I. prohlídkové trasy (Zámek za císaře Ferdinanda Dobrotivého) v doprovodu průvodkyně v kostýmu princezny, která si s dětmi v zámeckých interiérech vypráví o historii zámku či zajímavých předmětech. Prohlídky se konají po dobu celých letních prázdnin, a to ve třech stanovených časech - v 10:15, v 12:15 a v 14:15 hodin. Délka prohlídky je cca 30 minut. Novinky o zákupském zámku

• 1. 7.: státní hrad Trosky - Troskino. Letní kino na hradě letos opět na téma staré české pohádky. Otevření hradu ve 20.00 hodin, promítání v červenci od 21.30 hod., v srpnu od 21 hod. (www.hrad-trosky.eu; www.facebook.com/SHTrosky)

• 4. - 5. 7.: státní hrad Grabštejn - Valdštejnská (za)hradní slavnost. Létohrátky, tradiční letní festival konaný první červencový víkend na hradě Grabštejn, opět nabídnou pořádnou porci hudby, tance, šermu i rozverných kousků místního kata a další zábavy. Kromě uvedeného se můžete těšit na kostýmované průvodce, ukázky palných i chladných zbraní, lahodné občerstvení v hradním šenku i u řemeslníků a stánkařů, kteří nabídnou výtvory dobové kuchyně i nejedlé výrobky a suvenýry. Přijďte si užít historii všemi smysly! Více informací a podrobný program na www.hrad-grabstejn.cz.

• 4. - 5. 7.: státní hrad Trosky - Cyrilometodějské slavnosti. Po celý víkend budou na hradě probíhat rytířské turnaje, divadlo s Valdštejnskou tématikou. Předvádět se bude i právo útrpné v katově dílně. To vše v podání skupiny historického šermu Nostra Ex. Jako doprovod budou akci provázet kejklířské workshopy v podání skupiny Ožehavá záležitost.

• 4. - 6. 7.: státní hrad Bezděz - Valdštejnovi vojáci na Bezdězu. Šermířská vystoupení, historický tanec a hudba, kovářská dílna, kostýmy. Program pro rodiny s dětmi.

• 4. - 6. 7.: státní zámek Lemberk - Zpřístupnění Bredovské zahrady. Mimořádné zpřístupnění Bredovské zahrady a letohrádku s panelovou výstavou věnovanou proměnám areálu Lemberka. Akce potrvá po celý den od 10.00 do 16.00 hodin.

• 6. - 12. 7.: státní zámek Lemberk - Prázdniny na věži. Zpřístupnění středověké věže s vyhlídkou po okolí zámku. Věž bude otevřena po celý den od 9.00 do 16.30 hodin.

• 8. 7.: státní hrad Trosky - Troskino. Letní kino na hradě letos opět na téma staré české pohádky. Otevření hradu ve 20.00 hodin, promítání v červenci od 21.30 hod., v srpnu od 21 hod. (www.hrad-trosky.eu; www.facebook.com/SHTrosky)

• 10. 7.: státní hrad Trosky - Cikánská noc - Trio Romano, Terne Čhave. Večerní koncert dvou nejznámějších českých romských kapel, připravte se na párty hárd v cikánském stylu. Od 20 hodin.

• 11. 7.: státní hrad Bezděz - Bezdězský Blue grass a country minifestival V. Během dne vystoupí pět hudebních skupin.

• 11. 7.: státní zámek Zákupy - Noční prohlídky. Kostýmované prohlídky II. prohlídkového okruhu Zámek za císaře Františka Josefa I. Návštěvníky provede císařův komorník Evžen Ketterl, který se v polovině prohlídky setká s císařovou důvěrnou společnicí Kateřinou Schrattovou a sehrají spolu malou scénku. Kateřina Schrattová pak provede návštěvníky zbylými interiéry prohlídkové trasy. Prohlídky začínají vždy v 19:30, 20:15 a 21 hodin.

• 11. - 12. 7.: státní hrad a zámek Frýdlant - Zpřístupnění hradní věže pro veřejnost. Přijďte si užít krásný rozhled z vrcholku hradní věže.

• 12. 7.: státní hrad Trosky - Koncert big bandu Melodybrass. Východočeský Big Band Melodybrass z Chlumce nad Cidlinou Vám svými pop-swingovými melodiemi připomene nejen období 60. let minulého století, ale potěší Vás také stylovými aranžemi současných hitů světových i českých interpretů.

• 15. 7.: státní hrad Trosky - Troskino. Letní kino na hradě letos opět na téma staré české pohádky. Otevření hradu ve 20.00 hodin, promítání v červenci od 21.30 hod., v srpnu od 21 hod. (www.hrad-trosky.eu; www.facebook.com/SHTrosky)

• 16. 7.: státní hrad a zámek Frýdlant - Audience Albrechta z Valdštejna. Vévoda bude opět pobývat na svém frýdlantském sídle, kde se s ním mohou návštěvníci setkat, osobně s ním pohovořit a dozvědět se více o době, kdy žil a vedl boje na evropských kolbištích třicetileté války.

• 17. 7.: státní hrad Trosky - Cestovatelské promítání: Zanzibar. Promítání od 21:00, cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum vás provedou po Zanzibaru. Konkrétní téma bude upřesněno.

• 17. - 19. 7.: státní hrad Bezděz - Ve službách Albrechta z Valdštejna. Šermuje skupina Tartus. Kovářská dílna na nádvoří.

• 18. - 19. 7.: státní zámek Lemberk - Zpřístupnění Bredovské zahrady. Mimořádné zpřístupnění Bredovské zahrady a letohrádku s panelovou výstavou věnovanou proměnám areálu Lemberka. Akce potrvá po celý den od 10.00 do 16.00 hodin.

• 21. - 26. 7.: státní hrad Bezděz - Šermířské oživení. Účinkuje volné sdružení šermířů Askalon. Kovářská dílna na nádvoří.

• 22. 7.: státní hrad Trosky - Troskino. Letní kino na hradě letos opět na téma staré české pohádky. Otevření hradu ve 20.00 hodin, promítání v červenci od 21.30 hod., v srpnu od 21 hod. (www.hrad-trosky.eu; www.facebook.com/SHTrosky)

• 24. 7.: státní hrad Trosky - HardTekno Extreme DJ Contest. DJ contest několika DJů ve stylu underground tekna (hardtek, frenchcore, gabber, tribaltek, reggetek, jungletek atd.). Každý DJ předvede svůj nový třiceti minutový set. Od 18 hodin.

• 25. 7.: státní hrad Grabštejn - Noční prohlídky "Je třeba zabít Valdštejna..." Hrané noční prohlídky s valdštejnskou tématikou. V noci 25. července mezi osmou a desátou hodinou budete moci cestou zšeřelými hradními interiéry sledovat životní příběh nejznámějšího grabštejnského majitele Albrechta z Valdštejna. Tímto netradiční způsobem vzdáme hold činům i odkazu významného vojevůdce v císařských službách a uctíme jeho památku - a to při příležitosti Valdštejnského roku. Pozadí příběhů ze života intrikánského Valdštejna bude návštěvníkům poodhaleno každých dvacet minut od osmé hodiny večerní. Nechcete-li o tuto příležitost přijít, hlaste se raději na tel. čísle 482 724 301 či na e-mailu grabstejn@npu.cz. Volné časy pro rezervace: 20:00 - 20:20 - 20:40 - 21:00 - 21:20 - 21:40 - 22:00. Kapacita je omezena! Rezervace nutná. Klíč k památkám: Na této prohlídce lze získat "razítko" za návštěvu památky.

• 25. 7.: státní zámek Zákupy - Noční prohlídky. Kostýmované prohlídky II. prohlídkového okruhu Zámek za císaře Františka Josefa I. Návštěvníky provede císařův komorník Evžen Ketterl, který se v polovině prohlídky setká s císařovou důvěrnou společnicí Kateřinou Schrattovou a sehrají spolu malou scénku. Kateřina Schrattová pak provede návštěvníky zbylými interiéry prohlídkové trasy. Prohlídky začínají vždy v 19:30, 20:15 a 21 hodin.

• 29. 7.: státní hrad Trosky - Troskino. Letní kino na hradě letos opět na téma staré české pohádky. Otevření hradu ve 20.00 hodin, promítání v červenci od 21.30 hod., v srpnu od 21 hod. (www.hrad-trosky.eu; www.facebook.com/SHTrosky)

• 30. 7.: státní hrad Bezděz - Koncert Trubadúrky Sar v hradní kapli. Na koncertu zazní písně středověkých poutníků, mystické zpěvy Hildegardy z Bingen a věštecké písně ženských klášterů 12.-13. století, písně truvérů a trubadúrů z Francie 12. století a středověké balady Sefardských Židů ze Španělska.

• do 30. 8.: státní hrad Bezděz - Výstava Přemysl Otakar II. - král, rytíř, zakladatel. Výstava věnovaná významnému českému panovníkovi. V Templářském paláci budou mimořádně vystaveny kopie královských pohřebních insignií - žezla, jablka a koruny.

• do 1. 11.: státní hrad Grabštejn - Výstava Hraběcí obory. Odkaz Clam-Gallasů v krajině Jizerských hor.

Královéhradecký kraj

• 1. - 31. 7.: státní zámek Ratibořice - Prohlídky zámku pro děti s komtesou Hortenzií. Během procházky zámeckými interiéry Vás bude doprovázet půvabná schovanka paní kněžny, komtesa Hortensie. Hortensie bude dětem vyprávět o životě na venkovském sídle. Dozvíte se něco o etiketě, módě, účesech a oblékání. Během prohlídky s komtesou Hortensií se děti nebudou nudit jako na běžné prohlídce, mohou se zeptat na cokoliv, co je bude zajímat a na konci prohlídky se mohou s komtesou Hortensií také vyfotografovat. Prohlídky se budou konat od 1. do 31. července, s výjimkou pondělí, v časech od 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin.

• 1. 7. - 30. 8.: (ÚT - NE): státní zámek Náchod - Prázdninové pohádkové prohlídky pro děti. Prohlídky budou probíhat v expozici Na dvoře vévodském a průvodkyní malých návštěvníků bude dcera vévody Petra Birona Kateřina Vilemína. Děti se od vévodkyně dozvědí něco málo z historie a vyslechnou si pohádku o náchodském zámku. Dále budou mít možnost vyfotografovat se přímo v interiéru expozice v kostýmu krále či princezny. Délka prohlídky 30 minut. Prohlídky od úterý do neděle v 10, 12, 14 a 16 hodin. Vstupné: 80 Kč/plné, 60 Kč/snížené a 210 Kč/rodinné.

• 1. 7. - 31. 8.: státní zámek Opočno - Výstava Otčenášek. Výstava na arkádovém nádvoří zámku k výročí 100 let od narození jeho Excelence ThLic. Karla Otčenáška, O. S. L .J., PaedDr. h. c., rodáka z Českého Meziříčí, politického vězně, 23. biskupa královéhradeckého a osobního arcibiskupa. Výstavu ve spolupráci se správou Státního zámku Opočno a celý projekt Století Karla Otčenáška pořádá spolek Saeculum, z.s. za podpory Statutárního města Hradec Králové a Královéhradeckého kraje.

• 1. 7. - 31. 8.: státní zámek Opočno - Výstava Strašidla království Českého. Unikátní expozice nadpřirozených bytostí vytvořených podle středověkých bestiářů. Edukativní výstava pro dětského i dospělého návštěvníka. Jednotná cena: 40 Kč. Děti do 6 let zdarma.

• 2. - 4. 7.: státní zámek Hrádek u Nechanic: Vážení návštěvníci, v těchto dnech je z důvodu konání kulturních akcí omezena návštěvní doba do 14 hodin. Děkujeme za pochopení.

• 2. 7.: státní zámek Hrádek u Nechanic - 4 TENOŘI - muzikálové gala. Open air koncert na zámku Hrádek u Nechanic. Repertoár složený ze slavných muzikálových árií, hitů Karla Svobody a světových evergreenů zpívají 4 Tenoři v doprovodu špičkových hudebníků a Unique Quartet.

• 3. - 4. 7.: státní zámek Hrádek u Nechanic - Noc na Karlštejně - Turné 2020. Turné legendárního muzikálu po hradech a zámcích v Čechách, na Moravě a na Slovensku.

• 3. - 31. 7.: státní zámek Náchod - Albrecht z Valdštejna - velký stavebník (1621-1634). Putovní výstava představí nejznámějšího Valdštejna jako významného stavebníka doby třicetileté války. Zaměří se na Albrechta z Valdštejna, evropské a pražské architektonické vzory, jeho stavební činnost v Praze, Jičíně a okolí, Valdštejnovy architekty a význam Valdštejna pro dějiny české architektury. Místa prezentace výstavy budou oznamována průběžně. Výstavu připravuje ÚOP v Josefově.

• 4. 7.: státní zámek Náchod - Mše v zámecké kapli Nanebevzetí Panny Marie.

• 4. - 6. 7.: státní zámek Opočno - Svátky růží. Prohlídky zámku provoněné bohatými květinovými vazbami.

• 5. 7.: státní zámek Ratibořice - XI. Ratibořické nocturno - S láskou pro slečnu Betty P. Koncert bude součástí oslav dvoustého výročí narození Boženy Němcové, která v Ratibořicích strávila svá nejkrásnější dětská a dívčí léta. Účinkují: Štěpánka Rohlíčková - klavír, Nelly Helclová - housle, Josef Ťupa - violoncello. Již po jedenácté zazní v romantické atmosféře večerního zámeckého parku kouzelné melodie, tentokrát výhradně od českých skladatelů, z období od konce 18. do druhé poloviny 19. století. Od 20:30 hodin, vstupné: jednotné 100 Kč.

• 11. 7.: hospitál Kuks - Zkus noční Kuks. Proběhněte se za svitu čelovky velkolepým barokním komplexem bývalých lázní s hospitálem a jeho okolím.

• 11. 7.: státní zámek Opočno - Noční prohlídky zámku bez průvodce s ochutnávkou dobových specialit. Prohlídky zámku vlastním tempem pouze za dohledu kustodů. Téma lovecká tradice a opočenský zámek.

• 15. 7.: státní zámek Opočno - Strašidlo cantervillské. Open air divadelní komedie na II. zámeckém nádvoří.

• 16. 7.: státní zámek Opočno - Koncert operních árií v obrazárně. Pořádá město Opočno. Jedná se o doprovodný program k sochařskému sympoziu. Účinkují: soprán Vanda Šípová, tenor Sergej Kostov, klavír Jiřina Dvořáková Marešová.

• 18. - 19. 7.: státní zámek Hrádek u Nechanic - Zámecké slavnosti na Hrádku u Nechanic. Po celý víkend se budou konat kostýmované prohlídky s příběhem, dále dobový jarmark, občerstvení, a také doprovodný program.

• 24. - 25. 7.: státní zámek Náchod - Večerní prohlídky. Příběhy z náchodského zámku. Hrané večerní prohlídky s postavami nejvýznamnějších majitelů náchodského zámku. Letos zámek oslaví hned několik výročí. Přijďte si s námi připomenout s nimi spojené příběhy na hraných večerních prohlídkách, na kterých potkáte oživlé postavy členů nejvýznamnějších rodů, které náchodský zámek vlastnily. Nutná rezervace na tel. 491 426 201, 773 771 818 nebo e-mail: nachod.objednavky@npu.cz Začátek prohlídek v 21 a 22.30 hodin. Vstupné jednotné: 170 Kč.

• 25. - 26. 7.: státní zámek Náchod - Šermířská vystoupení Manů Přemysla Otakara. Krátká komentovaná šermířská vystoupení historického šermu Manové Přemysla Otakara na I. zámeckém nádvoří u velké věže. Prohlídky se konají v 10, 11, 13, 14, 15, 16 hodin. Vstupné jednotné: 30 Kč.

• do 15. 8.: hospitál Kuks - Festival Hudební léto Kuks. Mezinárodní hudební festival klasické hudby. Více informací na stránkách pořadatele: www.hudebniletokuks.cz

• do 31. 10.: státní zámek Opočno - Lovecké tesáky z opočenských depozitářů. Výstava běžně nevystavovaných exponátů v rámci prohlídek zámku.

Pardubický kraj

• 1. 7. - 30. 8.: státní zámek Litomyšl - Zkrácené prohlídky (nejen) pro děti - Letní pozastavení. V červenci a v srpnu od úterý do neděle vždy v 10:35 a v 13:35 lze zakoupit prohlídku s názvem Letní pozastavení. Prohlídka je určena rodinám s neposednými dětmi a uspěchaným návštěvníkům.. Během volné procházky se návštěvníci dozvědí základní data historická, několik zajímavostí z denního života aristokratické rodiny pobývající na venkovském sídle a budou upozorněni na nejkrásnější exponáty. Z časových důvodů není součástí návštěva historického divadla. Prohlídka trvá cca 25 minut.

• 2. - 5. 7.: státní hrad Kunětická hora - Letní divadelní scéna VČD Pardubice: Tři veteráni. Zábavný pohádkový příběh tří vysloužilých vojáků, kteří se zapletou do světa kouzel a jejich povahy a pocit moci je svedou proti sobě. Jak naloží dělostřelec Pankrác, dragoun Bimbác a vojenský kuchař Servác s dary, které dostanou od dobrosrdečných skřítků?

• 2. - 12. 7.: státní zámek Litomyšl - Národní festival Smetanova Litomyšl 2020. Celý program, informace o prodeji vstupenek a všechny podrobnosti o jednotlivých představeních naleznete na stránkách pořadatele festivalu www.smetanovalitomysl.cz

• 12. 7.: státní hrad Kunětická hora - Král na hradě. Návštěva krále Vladislava Jagellonského u svého rádce, pana Viléma z Pernštejna, na hradě Kunětická hora po 523 letech. V 11.00, 13.30, 15.00 a 16.30 můžete zhlédnout kostýmované výklady vedené formou dialogu dvou historických postav - krále Vladislava Jagellonského a hofmistra Viléma II. z Pernštejna, spojené navíc s ceremonií pasování návštěvníků na rytíře. Touto akcí si připomínáme skutečnou událost z 22. července 1497, kdy v severním křídle hradního paláce Vladislav Jagellonský pasoval na rytíře malé Vilémovy syny Vojtěcha a Jana.

• červenec až říjen: státní zámek Slatiňany - Pokrok nezastavíš. Speciální prohlídka Vás zavede na netradiční a běžně nepřístupná místa zámku. Zámkem doslova od sklepa po půdu, od gotiky až do současnosti. Bude se konat v závislosti na bezpečnostní situaci a možnostech návštěvnického provozu, bližší informace na www.zamek-slatinany.cz.

• do 6. 9.: Východočeská galerie v Pardubicích - Výstava Rodná hrouda. Současné pojetí Kunětické hory. Téma reflexe rodného kraje, Kunětické hory jako motivu, symbolu, památky či přírodní dominanty. Výstava představuje smyslovou poctu symbolu města (vizuální, zvukovou i haptickou). Zahrnuje díla různorodých technik od malby, kresby, grafiky, fotografie, přes komiks, nová média a zvukové i prostorové instalace. Více informací na: www.vcg.cz

• do 1. 11.: státní zámek Litomyšl - Zámecká fotografická soutěž na téma Barvy Waldsteinské Litomyšle. Šestý ročník zámecké fotografické soutěže o volné vstupenky na rok 2021, publikace a drobné ceny od státního zámku a Národního památkového ústavu. Fotosoutěž je součástí oslav roku 2020 věnovanému rodu Valdštejnů - Lvů ve službách císařů.

• 2020 (dlouhodobá): Východočeská galerie v Pardubicích - Fenomén Kuňka. Výstava představuje díla ze sbírek galerie zachycující podobu hradu a krajiny kolem Kunětické hory. Dominantu a symbol města Pardubic nalezneme na obrazech v duchu romantismu a realistické malby z konce 19. století, prvorepublikové práce i díla poválečná. Více informací na: www.vcg.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Turistické autobusy s přepravou kol jezdí v Českém ráji i v roce 2020
Turistické trháky v Libereckém kraji: zoologická zahrada a iQLandia
Hrady a zámky přivítají první návštěvníky v pondělí 25. května
Ve 14 přístupných českých jeskyních startuje 25. května nová sezona
O víkendu se mnoho lidí vydalo na výlety, třeba alespoň Riegrovkou
Na Troskách mají výtvarnou soutěž, jinde zažijete virtuální prohlídky
Návštěvníci na památky nemůžou, kasteláni proto uklízí i natáčí videa
Liberecký kraj láká stále více turistů, mezi cizinci vedou Němci
V areálu zámku Zákupy spadla zeď budovy, která čekala na svou obnovu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace