5:0 a přesto v hlavní roli Michal Špit

16.08.2011 18:51:51 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

5:0 a přesto v hlavní roli Michal Špit

V pondělní televizní dohrávce jsme sledovali souboj jabloneckých fotbalistů s klokany. Ten zápas připravil divákům tolik kuriozit, že se určitě zapíše do historie. Fotbalově to sice nebyl žádný „Alkmaar” zato střelecký koncert domácích náramný. A přesto byl hlavním hrdinou domácí golman Michal Špit. Proč?

Michal zraje jako víno, přibývající křížky odráží vytrvale výborými výkony. Michal už není golman přibitý na brankové čáře, ale vzdor všem prognózám odborníků i na tomto zapracoval a jeho téměř dvoumetrová postava už lape centry i v prostoru vápna a není divu, že je označován za jednoho z našich současně nejlepších golmanů. A to má za rok v Jablonci skončit, tomu se mi nechce věřit! Michal v pondělí odchytal v jabloneckém dresu svůj zápas číslo 200 a pouhých 16 zápasů kde se mu podaří vychytat nulu zaokrouhlí tuto bilancina rovných 100 bez obdržené branky? No a to by se mu mělo v Jablonci povést, pojede-li s ním na jedné lodi tým a vyvaruje se okének v obraně velikosti výkladních skříní jako proti Bohemce. Ten však snaživé klokany vychytal ale to by se už příště taky nemuselo povést.

Další kurizitou zápasu byl fakt, že na střely do branky vyhráli domácí 7:6, tudíž klokani na Střelnici udrželi vyrovnanou bilanci. Ale zatímco ze sedmi domácích střel jich hned pět skončilo za Sňozíkovými zády, klokanům zkazil radost vynikající Špit. Neuvěřitelná produktivita!

Zápas byl plný jubileí. Kromě Špitovy dvoustovky sehrál svůj 120.zápas za Jablonec David Lafata, svým gólem umazal další schůdek ke stovce do dresu ligových kanonýrů, chybí mu jich ještě pouhých 15 ! Kdyby se Lafimu povedlo zopakovat loňskou kanonádu, stal by se prvním jabloneckým stovkařem v historii.

Nádherným gólem svojí neuvěřitelnou levačkou oslavil svůj 60.start za Jablonec Jan Kovařík, nevídaný nákop, nevídaná střela a to Sňozík v bráně Bohemky není žádné ořezávátko ! Rovných 50. startů v jabloneckém dresu oslavil Marek Jarolím, gól mu daroval Karel Piták nezištně před prázdnou bránu, to ale byla fotbalová lahůdka! A když už jsme u Karla Pitáka, ten v pondělí odehrál svůj 30.zápas v jabloneckém dresu a slavil přihrávkou.

Jinak domácí uplatnili svoji technickou převahu a zkušenosti v plné parádě, byť se za stavu 2:0 po půli na fotbalovou práci tak trochu vybodli. Přestali běhat, odešly přihrávky a na tu hru se půl hodiny moc koukat nedalo. Jenže pak dal jakoby povel Kovařík svojí pumelicí a závěrečná desetiminutovka byla jako z říše snů. Ale nebýt Špita, nemusel si hostující trenér Pavel Medynský zoufat nad tím, jak je fotbal někdy prostě krutý. Byla to prostě potrestaná naivita klokanů, kteří asi svůj skvělý start i skalp exmistra tak trochu v Jablonci neunesli a dostali lekci v podobě populárního bůra.

V pátek v podvečer a opět před kameremi televize hraje Komňackého tým další zápas, tentokrát přijede na Střelnici doposud nešťastná Ostrava. Baník přijede tentokrát už se Svěrkošem a tak se můžeme těšit na další ligový bonbónek. Sladký nebo kyselý? Přijďte se v pátek podívat, tenhle tým si vaši účast v ochozech zaslouží.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Filmová přehlídka a koncert v Turnově připomínají výročí konce války

Globální vojenský konflikt, který má na svědomí více než 62 milionů životů. Největší a nejvíce zničující válečné střetnutí v dějinách lidstva. To byla 2. světová válka. Letos si připomínáme 80 let od jejího konce. V úterý 27. května je na programu Kulturního centra Turnov další zajímavá vzpomínková akce. Nese název Konec dočasnosti, 35 let od odchodu sovětské armády z Turnova. Týká se sice jiné kapitoly našich dějin, ale je stejně důležité na ni nezapomenout. Více podrobností

Kraj opět podpořil hospodaření v lesích a myslivost

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích a od roku 2023 také myslivost. Letos rozdělí dohromady 3.107.197 korun. Celkem 18 dotací míří k zájemcům v rámci dotačního programu Podpora hospodaření v lesích (2.795.972 korun) a 11 dotací z programu Podpora myslivosti (311 225 korun). Rozhodli o tom na svém květnovém jednání krajští radní. „Lesnický fond Libereckého kraje patří k nejstarším peněžním fondům Libereckého kraje vůbec. Dlouhodobě vyhlašujeme program Podpora hospodaření v lesích, díky němuž chceme zejména podpořit opatření ke zlepšování stavu lesních porostů, ochránit lesy proti škůdcům pokládáním a asanací lapáků a ochranou porostů nátěrem repelenty. Chceme také podpořit rekonstrukce lesních cest a zabezpečit mladé lesní porosty, podporujeme také výstavbu nového oplocení," uvedl Jiří Klápště, náměstek pro životní prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Třináctý díl Trdliště přivítá Helenu Čubovou
Obrazem: Koncert Smržováčku na Noci kostelů
Svoz nebezpečného odpadu a bioodpadu v Jablonci v sobotu 24. května
Noc kostelů na Valdštejně nabídne koncert i prohlídku krovu kaple
VIDEO: V Železném Brodě slavnostně otevřeli nový úsek cyklostezky

Nejčtenější články

22.05.: Hořel rodinný dům v Jablonci, hasiči našli člověka bez známek života
21.05.: Jablonec nad Nisou ožije čtyřnásobnou dávkou kultury a zážitků
22.05.: VIDEO: V Železném Brodě slavnostně otevřeli nový úsek cyklostezky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace