Jablonecký gólman Michal Špit vstoupil do Klubu ligových brankářů!

28.04.2014 10:20:36 | Autor: Jan Bendl | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Jablonecký gólman Michal Špit vstoupil do Klubu ligových brankářů!

Konečně! Jablonecký brankář Michal Špit vstoupil do Klubu ligových brankářů. V nedělním zápase si připsal stou vychytanou ligovou nulu a stal se osmnáctým českým gólmanem, který vychytal sto a více čistých kont!

Devětatřicetiletý brankář, který v minulém týdnu prodloužil s jabloneckým klubem smlouvu o další rok, se v neděli dostal mezi smetánku těch nejlepších. Klubu ligových gólmanů kraluje Petr Čech s Janem Stejskalem a Martinem Vaniakem. Nechybí ale ani další borci jako Jaromír Blažek či další jablonecká legenda Zdeněk Jánoš.

Na stou vychytanou nulu si musel ale jablonecký brankář nečekaně dlouho počkat. „Všichni to nějak tak prožívali. Těch zápasů bylo hodně, nul málo. Ten tým byl tak trochu i tím flustrovanej," líčil po zápase samotný Špit.

Čím víc se blížil konec zápasu, tím diváci v Chance aréně častěji vyvolávali jméno jabloneckého brankáře. „Celé to bylo dojemné," soukal ze sebe jablonecký oslavenec.

„Celý tým hrál tak, abychom neinkasovali. Bylo tam třeba vidět při našem rohovém kopu, kdy jsme zůstávali třeba i v pěti lidech vzadu. Ten tým se vlastně obětoval ve prospěch mě, což bylo takové dojemné," poznamenal Špit.

Vysočina zlobila v prvním poločase, v druhém se už ale na dostřel Michala Špita nedostala. „Když jsme ze začátku přečkali ty dvě šance Jihlavy, tak jsem pak už nějak začal věřit, že bychom to dneska mohli udržet. Přiznám se, že bych snad dneska už vyměnil i ty tři body za tu nulu, protože to bylo už fakt dlouhý. Scénář byl ale dneska úplně ideální," těšilo jabloneckého brankáře.

Michal Špit je v jablonecké kabině i pokladníkem, co ho bude tedy vstup mezi gólmanskou elitu stát? „Jé, tak to ještě nevím. Ještě jsme se o tom vůbec nebavili, ale až bude trochu prostoru, tak to oslavíme. I když to trochu trvalo, podílel se na tom celý tým. Jako pokladník si to ale asi přeškrtnu," dodal v žertu.

 

Jen co rozhodčí foukl naposledy do píšťalky, byl první u Michala Špita s gratulacemi a ohromnou radostí ve tváři jablonecký kapitán Luboš Loučka. „Luboš je takovej můj nejdéle sloužící kamarád, máme k sobě blízko a byl první u mě," řekl na adresu prvního gratulanta.

Ke gratulacím se hned po zápase přidávali další a další. Nechyběl mezi nimi i exjablonecký kouč ve službách Jihlavy Petr Rada. „Michal je kvalitní gólman. Jeho kariéra je dlouhá. Já jsem mu tu stovku přál už dřív, aby byl klidnější. Nepříjemné je, že se to stalo proti nám, ale na druhou stranu mu gratuluju. Za ta léta co odpracoval v lize, si to zaslouží," uznal kouč Vysočiny.

S uznáním přišel i domácí kouč Roman Skuhravý. „Už jsme po té stovce sahali v několika zápasech na podzim. Pak Michal nechytal. Za ty služby co odvedl pro Jablonec, tak nikdo jinej si ji nezaslouží jako právě on. Pro nás to byl obrovský cíl. Sice jsem dneska mohl být už od 80. minuty trochu klidnější kvůli výsledku, ale stejně jsem nebyl, protože jsem mu tu nulu strašně přál," řekl spokojený jablonecký trenér.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ovace pro Špita: Třetí jablonecký stovkař!

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností

Hořela elektroprodejna v Semilech

K požáru prodejny elektra vyjeli v pátek 17. května po 20. hodině profesionální i dobrovolní hasiči do Špidlenovy ulice v Semilech na rohu Riegrova náměstí. Požár byl zpozorován skrze výlohu a k jeho uhašení hasiči postupně nasadili tři vodní proudy. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu
Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
V Kokoníně se bude diskutovat o Janu Žižkovi
Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Nejčtenější články

23.05.: Další úsek cyklostezky svaté Zdislavy je dokončen v Bílém Kostele
24.05.: Jabloneckým tónům je deset let
25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace