Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny

04.02.2023 11:49:12 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny

Aktualizace: Dispečink ČEZ Distribuce k 8. hodině ráno eviduje na 70 tisíc domácností bez elektřiny a řeší více než 130 poruch na vedení vysokého napětí a další desítky poruch na napětí nízkém.

K 7. hodině ráno bylo bez elektřiny na 87 tisíc domácností a řešili 150 poruch na vedení vysokého napětí.

„Poruchové čety jsou i nadále v terénu, pracují na obnovení dodávky našim zákazníkům. Nejsložitější situace je nyní v krajích Moravskoslezském, zde evidujeme 27 poruch na vedení vysokého napětí a 15 tisíc domácností bez elektřiny, následně pak v kraji Středočeském (22 poruch na vedení vysokého napětí a 13 tisíc domácností bez elektřiny) a dále v kraji Královehradeckém, kde pracujeme na opravě 26 poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny je 12 tisíc domácností. Také na severu Čech jsme v terénu, v kraji Libereckém řešíme 10 poruch na vedení vysokého napětí, kdy bez elektřiny je 5 tisíc domácností a v kraji Ústeckém evidujeme 10 poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny je 2500 domácností," uvedla Šárka Lapáčková Beránková, regionální manažer komunikace a mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy.

Aktuální poruchy na vedení vysokého napětí<br />Autor: Archiv ČEZ

Z hlediska okresu je nejhorší situace na Šumpersku, Vsetínsku, Náchodsku dále pak Kutnohorsku, Semilsku, na Opavsku a Nymbursku, Bruntálsku a v okrese Frýdek - Místek.

Východní Čechy postiženy více

Vzhledem k velmi silnému větru, který foukal i v noci a sněžení evidují k 8. hodině ranní v Královéhradeckém kraji 26 poruch na vedení vysokého napětí, k nejpostiženějším oblastem patří Rychnovsko, Náchodsko, Trutnovsko, Jičínsko asi 12 000 domácností bez energie. V Pardubickém kraji evidují 9 poruch na vedení vysokého napětí, asi 2 500 domácnosti bez energie k nejpostiženějším oblastem patří Svitavy, Pardubicko, Ústí nad Orlicí, Chrudimsko.

V Kraji Vysočina evidujeme 6 poruch na vedení vysokého napětí na Havlíčkobrodsku asi 2 000 domácností bez energie. Na odstraňování poruch samozřejmě pracujeme a budeme pracovat i dnes, pokud počasí terén a bezpečnost dovolí. Poruchy jsou způsobeny velmi silným větrem, mokrým těžkým sněhem, stromy a větve padají do vedení.

„Nejčastější příčinou poruch je pád stromů a větví do vedení, poškození izolátorů a konzolí, přetrhání vodičů. Práci nám znesnadňuje silný vítr i sněžení. Mnohdy je problém se do terénu dostat kvůli popadaným stromům. Často se vracíme na místa, kde jsme již zasahovali včera večer. Snažíme se dodávky elektřiny obnovit co nejdříve," sdělila mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

V případě hlášení poruch prosím využijte naši aplikaci PROUD Proud | ČEZ Distribuce (cezdistribuce.cz) , případně web www.bezstavy.cz či volejte na naši bezplatnou poruchovou linku 800 850 860. Více také na ČEZ Distribuce (cezdistribuce.cz)

Aktuální poruchy na vedení vysokého napětí<br />Autor: Archiv ČEZ

„Omlouváme se za komplikace způsobené silným větrem i sněžením. Pracujeme na obnovení dodávky elektřiny. Držte nám palce!," dodala Holingerová.

Aktualizace k 11. hodině:

Montéři poruchových čet pracují nyní na opravě 116 poruch na vedení vysokého napětí a na delších desítkách poruch na vedení nízkého napětí. Bez elektřiny je aktuálně 47 tisíc domácností. I nadále se daří toto číslo snižovat, a připojovat tak zpět k síti stále více domácností.

Nejvíce domácnostní zůstává bez elektřiny k kraji Zlínském, více jak 12 tisíc. Dále pak v Moravskoslezském kraji téměř 10 tisíc domácností a v kraji Královehradeckém přes 7 tisíc domácností. V kraji Středočeském zbývá připojit 4 tisíce domácností.

V Libereckém kraji se situace uklidňuje

Situace se uklidňuje v kraji Libereckém, zde čeká na obnovení dodávky 3 tisíce domácností, v kraji Ústeckém pak 1500 domácností.

„Jsme stále v terénu, pracujeme na obnovení dodávky našim zákazníkům v co nejkratší možné době. Pomáhají nám i subdodavatelské firmy, posíleny jsou poruchové čety, tak pracovníci dispečinku i call centra," doplnila Soňa Holingerová.

Aktualizace k 12. hodině:

Vzhledem k velmi silnému větru, který foukal i v noci a bohužel stále fouká a sněží evidují k 12. hodině ranní v Královéhradeckém kraji 21 poruch na vedení vysokého napětí, k nejpostiženějším oblastem patří Rychnovsko, Náchodsko, Trutnovsko, Jičínsko asi 5 500 domácností bez energie. V Pardubickém kraji evidují 8 poruch na vedení vysokého napětí, asi 500 domácnosti bez energie k nejpostiženějším oblastem patří Svitavy, Pardubicko, Ústí nad Orlicí, Chrudimsko. V Kraji Vysočina evidují 6 poruch na vedení vysokého napětí na Havlíčkobrodsku asi 1 400 domácností bez energie.

„Na odstraňování poruch samozřejmě pracujeme a budeme pracovat i dnes, pokud počasí terén a bezpečnost dovolí. Poruchy jsou způsobeny velmi silným větrem, mokrým těžkým sněhem, stromy a větve padají do vedení. Bohužel stále silně fouká...," doplnila aktuálně Holingerová.

Území zásobované Skupinou ČEZ

Montéři poruchových čet pracují nyní na opravě 95 poruch na vedení vysokého napětí a na delších desítkách poruch na vedení nízkého napětí. Bez elektřiny je aktuálně cca 35 tisíc domácností. I nadále se daří toto číslo snižovat a připojovat tak zpět k síti stále více domácností.

Aktuální poruchy na vedení vysokého napětí<br />Autor: Archiv ČEZ

Aktualizace k 18. hodině:

„Nadále jsme v terénu a pracujeme na obnovení dodávky elektřiny. Aktuálně dispečink ČEZ Distribuce eviduje 25 poruch na vedení vysokého napětí a zbývá nám připojit 3500 domácností. Tisícovka v kraji Zlínském, osm stovek v kraji Olomouckém, 600 v kraji Moravskoslezském, přes 600 domácností v Královéhradeckém kraji. V ostatních krajích pak již jen desítky domácností. Předpokládáme, že většinu poruch se nám podaří během večera opravit, nicméně již nyní víme, že práce na opravách budou pokračovat i zítra. Mělo by se jednat však již jen o poruchy na vedení nízkého napětí, které nám mohou zákazníci ještě nahlašovat. V případě hlášení poruch prosím využijte naši aplikaci PROUD Proud | ČEZ Distribuce (cezdistribuce.cz), případně web www.bezstavy.cz či volejte na naši bezplatnou poruchovou linku 800 850 860," upřesnila aktuální situaci mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Možná jen pro připomenutí - nejhorší situace nastala v sobotu v 7.00 ráno, kdy energetici evidovali na 150 poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny bylo na 87 tisíc odběrných míst.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
VIDEO: Spadlý strom na Malé Skále zpozdil dopravu po celé trati
Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
Opilý řidič při vyhýbání s autobusem skončil v Bedřichově mimo silnici
Posypový vůz se v Tanvaldě převrátil na bok
Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
Policistům ujížděl řidič po Jablonci ve voze označeném jako TAXI
Další sníh opět zaměstnal hasiče, odstraňují stromy i vytahují auta
Kvůli čerstvému sněhu jsou popadané stromy i zablokované silnice

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dočasné zrušení zastávky u Staré Osady

Kvůli rekonstrukci křižovatky ulic Československé armády a Stará Osada (u firmy Atrea) a autobusové zastávky bude v době od 1. dubna do 31. května dočasně zrušená autobusová zastávka Rýnovice, křižovatka ve směru na Lukášov a Liberec. Linky MHD č. 104 (směr Lukášov) a č. 107 (směr Kunratice, Mšenská) budou využívat zastávku Rýnovice, Belgická umístěnou před okružní křižovatkou v Belgické ulici.

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v dubnu
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v dubnu
Architekti budou soutěžit o nejlepší návrh jablonecké školky

Nejčtenější články

31.03.: Velikonoce v Jablonci se konají od 30. března do 10. dubna
30.03.: Volejbalistky o víkendu bojují o vítězství v I. lize žen
31.03.: Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace