Kvůli čerstvému sněhu jsou popadané stromy i zablokované silnice

18.01.2023 11:38:14 | Autor: Petr Ježek, hzs, pcr | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Kvůli čerstvému sněhu jsou popadané stromy i zablokované silnice

Hasiči v Libereckém kraji vyjížděli od brzkého rána k více než dvaceti mimořádným událostem v souvislosti se sněhem. Převažují zásahy na spadlé stromy, uvolnění komunikací a dopravní nehody. Na silnici I/35 z Liberce do Turnova asistují stále i aktuálně v 11 hodin u vyprošťování několika vozidel.

Sníh opět zasypal silnice v Libereckém kraji, a naplnily se tak avizované předpovědi meteorologů. Do současné chvíle evidují policisté již více jak 20 dopravních nehod, které se dosud obešly bez zranění. Dopoledne byl uzavřen nájezd z Ohrazenic na rychlostní komunikaci 1/35, kde dopravu komplikovali stojící kamiony. Ve směru od Hodkovic na Turnov se v příkopě nacházel uvízlý sypač.

Na silnici 1/13 v obci Cvikov v úrovni benzinové čerpací stanice komplikoval dopravu kamion, který stojí napříč celou komunikací. Dopravu komplikují také popadané stromy, které se lámou pod tíhou sněhové přikrývky. Dopoledne evidovali policisté pět takovýchto událostí, a to v obcích Bílá - Dehtáry, Brniště, Stráž pod Ralskem, Dubá a Český Dub. Některé úseky jsou zcela nebo jen částečně průjezdné.

Čerstvý sníh zatížil stromy a zablokoval silnice<br />Autor: HZS Libereckého kraje „Žádáme všechny řidiče, aby vyjížděli jen v případě nutnosti, přizpůsobili rychlost stavu a povaze vozovky a současně i povětrnostním podmínkám a především dbali pokynu policistů. Rychlostní komunikace I/35 ve směru od Paceřic na Prahu je zcela neprůjezdná. Tvoří se kolony. Dodržujte prosím bezpečné rozestupy. Silnice 1/13 v obci Cvikov, kde došlo k zablokování komunikace kamionem, je doprava řízena kyvadlově. Posílili jsme výkon služby o hlídky, které dokumentují dopravní nehody," uvedla Adéla Fialová z Oddělení tisku a prevence KŘP Libereckého kraje.

Hejtman vyslal krajské sypače

K situaci se vyjádřil i hejtman Libereckého kraje Martin Půta: „Dnešní kalamitní situace na silnici I/35 mezi Turnovem a Libercem je způsobena selháním dodavatele zimní údržby, tedy selháním společnosti EUROVIA, která se o sjízdnost silnice stará. Požádal jsem proto generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic pana Radka Mátla o zjednání okamžité smluvní nápravy s dodavatelem služby. Krajská společnosti Silnice LK, poslala na úsek svoje sypače. Na místě zasahuje Hasičský záchranný sbor ČR a těžká odtahová technika. Přestože se nejedná o krajskou silnici, všem lidem, kteří v koloně uvízli, se za Liberecký kraj omlouvám. Budu požadovat rychlé jednání s cílem, aby se tato situace neopakovala. Na většině krajských silnic je situace pod kontrolou. Vzhledem k dalšímu sněžení prosím řidiče o opatrnost."

Aktualizace v 09:30:

Rychlostní komunikace I/35 je již plně průjezdná. Ve směru na Liberec od obce Ždárec je do současné doby komunikace zcela uzavřena.

Komunikace číslo III/2904 je od 09:00 hodin v úseku mezi obcemi Mníšek u Liberce a Raspenava uzavřena pro vozidla nad 6 tun, mimo BUS.

Silnice I/13 u Cvikova část obce Okna, je již plně průjezdná. Kamion blokující provoz se podařilo vyprostit.

Aktualizace v 9:58:

Komunikace I/35 je již plně průjezdná. Provoz od Žďárku na Liberec byl obnoven.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kvůli vytrvalému dešti a větru zasahují o víkendu krajští hasiči
Hasiči pomáhali s volbami na stanovištích drive-in
Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji
Krajští hasiči vyjížděli na Silvestra k 21 událostem

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
V Železném Brodě se srazila dvě auta
Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
Primátor Vele předal městskou medaili lyžaři Pavlu Linkovi
Desná zve na divadlo

Nejčtenější články

27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace