Policistům ujížděl řidič po Jablonci ve voze označeném jako TAXI

21.01.2023 20:56:50 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Policistům ujížděl řidič po Jablonci ve voze označeném jako TAXI

Policistům se tento týden podařilo zadržet muže, který usedl za volant se zákazem řízení, a snažil se jim ujet ve vozidle označeném jako TAXI.

V úterý policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 50letému muži podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, kterého se dopustil týž den odpoledne.

Tehdy policisté z jabloneckého oddělení hlídkové služby si v Jablonci nad Nisou v ulici Novoveská všimli zaparkovaného vozidla, do kterého nastupovali dva muži. Tyto muže policisté ovšem díky místní znalosti poznali a věděli, že muž, který usedá za volant, má v současné době vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Z tohoto důvodu se rozhodli posádku vozidla zkontrolovat a jeli za nimi. Řidič ovšem na výzvy k zastavení vozidla nereagoval a snažil se hlídce ujíždět ulicemi města tak dlouho, až skončil ve slepé ulici, kde vozidlo odstavil a začal utíkat.


Podezřelého se však policistovi, který za ním okamžitě vyběhl, podařilo zadržet. „Na místě si ho již k dalším úkonům převzali policisté z obvodního oddělení. Ti při prohlídce osoby v kapse jeho bundy nalezli dvě plastové ampule a jeden igelitový sáček s obsahem bílé krystalické látky, ke které podezřelý uvedl, že se jedná o pervitin. V souvislosti s tím již policisté zahájili také úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Podezření v tomto případě ještě sděleno nebylo a věc nadále prověřujeme," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Majitel vozidla s označením TAXI uvedl, že vůz podezřelému na několik dní půjčil a údajně nevěděl, že jeho známý má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Ovšem předmětné vozidlo v současné době ani není pojištěno tak, jak stanovuje zákon. „Podezřelému zatím za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté pronásledovali Jabloncem řidiče se dvěma zákazy řízení
Tři auta se srazila mezi Železným Brodem a Loužnicí
Na přechodu v jablonecké ulici U přehrady porazil řidič chodkyni
Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji
Pod vlivem alkoholu a na letních pneumatikách v Alšovicích havaroval
Řidič přejel v Jablonci do protisměru a střetl se s protijedoucím autem

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané.
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace