Policistům ujížděl řidič po Jablonci ve voze označeném jako TAXI

21.01.2023 20:56:50 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Policistům ujížděl řidič po Jablonci ve voze označeném jako TAXI

Policistům se tento týden podařilo zadržet muže, který usedl za volant se zákazem řízení, a snažil se jim ujet ve vozidle označeném jako TAXI.

V úterý policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 50letému muži podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, kterého se dopustil týž den odpoledne.

Tehdy policisté z jabloneckého oddělení hlídkové služby si v Jablonci nad Nisou v ulici Novoveská všimli zaparkovaného vozidla, do kterého nastupovali dva muži. Tyto muže policisté ovšem díky místní znalosti poznali a věděli, že muž, který usedá za volant, má v současné době vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Z tohoto důvodu se rozhodli posádku vozidla zkontrolovat a jeli za nimi. Řidič ovšem na výzvy k zastavení vozidla nereagoval a snažil se hlídce ujíždět ulicemi města tak dlouho, až skončil ve slepé ulici, kde vozidlo odstavil a začal utíkat.


Podezřelého se však policistovi, který za ním okamžitě vyběhl, podařilo zadržet. „Na místě si ho již k dalším úkonům převzali policisté z obvodního oddělení. Ti při prohlídce osoby v kapse jeho bundy nalezli dvě plastové ampule a jeden igelitový sáček s obsahem bílé krystalické látky, ke které podezřelý uvedl, že se jedná o pervitin. V souvislosti s tím již policisté zahájili také úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Podezření v tomto případě ještě sděleno nebylo a věc nadále prověřujeme," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Majitel vozidla s označením TAXI uvedl, že vůz podezřelému na několik dní půjčil a údajně nevěděl, že jeho známý má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Ovšem předmětné vozidlo v současné době ani není pojištěno tak, jak stanovuje zákon. „Podezřelému zatím za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté pronásledovali Jabloncem řidiče se dvěma zákazy řízení
Tři auta se srazila mezi Železným Brodem a Loužnicí
Na přechodu v jablonecké ulici U přehrady porazil řidič chodkyni
Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji
Pod vlivem alkoholu a na letních pneumatikách v Alšovicích havaroval
Řidič přejel v Jablonci do protisměru a střetl se s protijedoucím autem

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

Vinnetou se vrací do Turnova!

Pokud jste si mysleli, že jste viděli všechny možné verze příběhu o přátelství mezi Vinnetouem a Old Shatterhandem, připravte se na překvapení! Divadelní soubor Tyl Slaná vás zve na reprízu divadelní komedie Vinnetou od autora Petra Kolečka, která se uskuteční ve čtvrtek 22. února v Městském divadle v Turnově. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

20.02.: Hořel rodinný dům v Zásadě
21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace