Policistům ujížděl řidič po Jablonci ve voze označeném jako TAXI

21.01.2023 20:56:50 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Policistům ujížděl řidič po Jablonci ve voze označeném jako TAXI

Policistům se tento týden podařilo zadržet muže, který usedl za volant se zákazem řízení, a snažil se jim ujet ve vozidle označeném jako TAXI.

V úterý policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 50letému muži podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, kterého se dopustil týž den odpoledne.

Tehdy policisté z jabloneckého oddělení hlídkové služby si v Jablonci nad Nisou v ulici Novoveská všimli zaparkovaného vozidla, do kterého nastupovali dva muži. Tyto muže policisté ovšem díky místní znalosti poznali a věděli, že muž, který usedá za volant, má v současné době vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Z tohoto důvodu se rozhodli posádku vozidla zkontrolovat a jeli za nimi. Řidič ovšem na výzvy k zastavení vozidla nereagoval a snažil se hlídce ujíždět ulicemi města tak dlouho, až skončil ve slepé ulici, kde vozidlo odstavil a začal utíkat.


Podezřelého se však policistovi, který za ním okamžitě vyběhl, podařilo zadržet. „Na místě si ho již k dalším úkonům převzali policisté z obvodního oddělení. Ti při prohlídce osoby v kapse jeho bundy nalezli dvě plastové ampule a jeden igelitový sáček s obsahem bílé krystalické látky, ke které podezřelý uvedl, že se jedná o pervitin. V souvislosti s tím již policisté zahájili také úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Podezření v tomto případě ještě sděleno nebylo a věc nadále prověřujeme," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Majitel vozidla s označením TAXI uvedl, že vůz podezřelému na několik dní půjčil a údajně nevěděl, že jeho známý má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Ovšem předmětné vozidlo v současné době ani není pojištěno tak, jak stanovuje zákon. „Podezřelému zatím za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté pronásledovali Jabloncem řidiče se dvěma zákazy řízení
Tři auta se srazila mezi Železným Brodem a Loužnicí
Na přechodu v jablonecké ulici U přehrady porazil řidič chodkyni
Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji
Pod vlivem alkoholu a na letních pneumatikách v Alšovicích havaroval
Řidič přejel v Jablonci do protisměru a střetl se s protijedoucím autem

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jenom poločas na Slavii nestačil

Nejčtenější články

29.01.: Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
28.01.: Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace