Opilý řidič při vyhýbání s autobusem skončil v Bedřichově mimo silnici

02.02.2023 21:12:19 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Bedřichov

Opilý řidič při vyhýbání s autobusem skončil v Bedřichově mimo silnici

V uplynulých dnech policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 32letému muži podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se dopustil 20. ledna večer po půl osmé v Bedřichově.

Tehdy totiž jel s vozidlem Ford Kuga z Bedřichova ve směru do Janova nad Nisou, kde při vyhýbání s protijedoucím autobusem nezvládl řízení, vyjel na nezpevněnou krajnici a následně mimo vozovku.

„Podezřelý nejprve nejdříve policistům z jabloneckého oddělení hlídkové služby, kteří byli na místě jako první, tvrdil, že vůz řídila jeho spolujezdkyně, a odmítl dechovou zkoušku. V tu dobu policisté provedli dechovou zkoušku tedy u jeho spolujezdkyně a v jejím dechu naměřili hodnotu alkoholu 3,91 promile," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Řidič i nadále si stál za svým a tvrdil, že vozidlo neřídil. Avšak poté přijeli dopravní policisté a těm se již k řízení vozidla přiznal. Následně byla provedena i u něho dechová zkouška. „V jeho dechu policisté naměřili hodnotu alkoholu 2,17 promile a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Podezřelý s naměřenou hodnotou souhlasil a požití alkoholu před jízdou přiznal. Údajně během odpoledne vypil pět velkých panáků vodky. Ke zranění osob při havárii naštěstí nedošlo. Podezřelému tak za spáchání uvedeného trestného činu hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na jeden rok," upřesnila Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Posypový vůz se v Tanvaldě převrátil na bok
Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
Policistům ujížděl řidič po Jablonci ve voze označeném jako TAXI
Policisté pronásledovali Jabloncem řidiče se dvěma zákazy řízení
Tři auta se srazila mezi Železným Brodem a Loužnicí

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dočasné zrušení zastávky u Staré Osady

Kvůli rekonstrukci křižovatky ulic Československé armády a Stará Osada (u firmy Atrea) a autobusové zastávky bude v době od 1. dubna do 31. května dočasně zrušená autobusová zastávka Rýnovice, křižovatka ve směru na Lukášov a Liberec. Linky MHD č. 104 (směr Lukášov) a č. 107 (směr Kunratice, Mšenská) budou využívat zastávku Rýnovice, Belgická umístěnou před okružní křižovatkou v Belgické ulici.

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Lužické hory vybízí k procházkám, výletům i pití piva
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v dubnu
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v dubnu

Nejčtenější články

31.03.: Velikonoce v Jablonci se konají od 30. března do 10. dubna
31.03.: Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna
30.03.: Volejbalistky o víkendu bojují o vítězství v I. lize žen

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace