Krajský přebor: Remíza rezervy Hamrů a vítězství Pěnčína

21.05.2023 18:43:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Pěnčín,Železný Brod

Ve 24. kole krajského přeboru si naše mužstva vedla docela úspěšně, když výhru získal FC Pěnčín a bod za remízu rezerva Velkých Hamrů. Ve středeční předehrávce hamrovská rezerva jasně rozstřílela Lomnici nad Popelkou.

Sedmihorky - Železný Brod 5:1 (2:0)

Sedmihorky jasně potvrdily, proč jsou na druhém místě tabulky. V domácím zápase Železný Brod přesvědčivě porazily, když v poločase to bylo 2:0, ale ve druhém přidali další tři branky. Dvě z toho ve formě hrající Matěj Randák. Čestný gól vstřelil za hosty kapitán Tomáš Kotlár.

Branky: 22. Kodr, 37. Poledne, 50. Ložek, 58. a 87. Mat. Randák - 52. T. Kotlár. Rozhodčí: Mach - Urbánek, Zboroň, ŽK: 1:0. Diváků: 60. Sedmihorky: Mart. Špína - Mar. Randák (87. Opluštil), Štěpnička (58. Vaníček), Ložek (79. Marek), Močkovský, Marc. Špína, Urbánek, Kodr (58. Žabokrtský), Körber, Poledne (79. Veber), Mat. Randák. Železný Brod: Tkacz - Podzimek, Podstavek (79. Rada), Šťastný (79. Vepřek), Kysela (79. Kurfiřt), Makula (69. Jelínek), Hyška, Šefr (61. Plhal), M. Kotlár, T. Kotlár, Myslivec.

Velké Hamry B - Hrádek n. N. 1:1 (0:1)

Rezerva přivítala v dalším kole ambiciozní Hrádek, který na podzim zvítězil 5:2. První branku vstřelili hosté ve 36. minutě. Po rychlém přechodu do útoku si Kavan pohlídal ofsajdovou linii a po sólu z pravé strany prostřelil brankáře Čapka. Ten musel být ve 43. minutě střídán po souboji s hostujícím útočníkem. Rezervě se podařilo srovnat 5 minut před koncem, když se prosadil opět po rohovém kopu Patrik Javůrek. V 89. minutě byl po druhé žluté vyloučen Matěj Javůrek a navíc o minutu později utíkal sám na brankáře střídající Polívka, kterého zastavil pouze za cenu další červené karty Rudolf.

Branky: 86. Javůrek P. - 36. Kavan. Rozhodčí: Švec - Paulus, Vrabec, ŽK: 4:5, ČK: 2:0 (89. Javůrek M., 90. Rudolf). Velké Hamry: Čapek (43. Masařík) - Javůrek P., Macháček, Šidlo - Kozák (69. Jodas), Štěpánek O., Javůrek M., Zounek (63. Jeřábek) - Rudolf - Svrček, Vosecký.

FC Pěnčín - Frýdlant 3:1 (1:1)

Domácí lehce otřesení vypadnutím z poháru vstoupili do utkání aktivně, avšak fatální chyba brankáře Jerasova, kterému vypadl míč z ruky k útočníkovi, znamenala vedení hostů. Hosté se ještě více zatáhli a Pěnčín předváděl opravdu drtivý tlak. Vápnem létaly centry, střelba ze střední vzdálenosti, nespočet rohů, ale branka ne a ne přijít. Hosté hrozili z brejků či standardek. Po odraženém míči se k balonu dostal Pelta a krásnou střelou zpoza vápna nedal brankáři šanci a vyrovnal na 1:1. Pěnčín se trochu uklidnil, přesto pokračoval ve vytrvalém tlaku. Největší šanci měl Vébr, který na malém vápně netrefil prázdnou branku.

V půli trenér motivoval hráče k další aktivitě s tím, že branky přijdou. Do práce odjel Skuhravý a vystřídal ho Ryml. Hned z kraje poločasu nastřelil tyč Vrabec. Tlak pokračoval. Po centru zleva a vrácení Pelty byl faulován Pour na hraně vápna. K rozehraní si stoupli Vrabec a Ryml. Druhý jmenovaný vystřelil na brankářovu stranu po zemi, a to znamenalo pěnčínské vedení 2:1. Na 3:1 po odraženém míči zvýšil Bína s pomocí teče hostů. Hosté v druhé půli neměli nic a tři body tak zaslouženě zůstaly v Pěnčíně!

Branky: 20. Pelta, 66. Ryml, 69. Bína - 3. Kozák. Rozhodčí: Marek - Vrabec, Mrkáček, ŽK: 0:0. Diváků: 41. Pěnčín: Jerasov - Heinrich, Hrnčíř, Vébr, Havel, Pelta, Vrabec, Pour, Bína, Štemberk, Skuhravý.

Předehrávka 26. kola:

Lomnice - Velké Hamry B 2:7 (1:4)

Ve středu 17. května se předehrával zápas 26. kola kvůli nadcházejícímu lomnickému mezinárodnímu turnaji přípravek. Hned ve 2. minutě obdrželi domácí gól od Voseckého, podle nich možná z ofsajdu. To Lomnické zaskočilo a z dalších šancí hostů se ve 23. a 35 urodily další branky Mihálika a Javůrka. Snížením přerušil jízdu hostů P. Horáček, který využil trestný kop Lábka. Ještě před poločasovým odchodem do šaten ale zvýšil na 1:4 opět Vosecký.

Šanci na obrat pro domácí vykřesal v první minutě druhé půle V. Horáček využitím trestného kopu Dlouhého. Po chybách ale následovaly další hamrovské góly. V 74. minutě zahrál Dlouhý rukou v domácím pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Lukáš Vosecký, který si tak připsal hattrick.

„Bylo to jako srovnání dvou světů - rozdíl byl propastný. Hostům jen můžu blahopřát ke skvělému výkonu. My jsme zahráli v podstatě jako v sobotu proti Mimoni, ale s jiným soupeřem," poznamenal k utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 36. P. Horáček, 46. V. Horáček - 2., 41. a 74. Vosecký (třetí z pen.), 23. Mihálik, 35. a 60. Javůrek, 76. Jeřábek. Rozhodčí: Jirák - Nešněra, Trojan, ŽK: 2:1. Diváků: 150. Lomnice: Hartych - Portyk, Drahoňovský, Dlouhý, Morávek - V. Horáček, Lábek (64. Janata), Mohamed, P. Horáček ((72. T. Veg) - Fedorko, Rejman. Velké Hamry: Masařík - Javůrek, Šidlo, Hušek (46. Jodas), Svrček, Vosecký, Munzar, Žitka (67. Jeřábek), Mihálik, Macháček, Zounek (77. Sochor).