Krajský přebor: Derby v Brodě jasně vyhrál Pěnčín

14.05.2023 08:51:34 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Pěnčín,Železný Brod

Už 23. kolem pokračoval krajský fotbalový přebor. Los svedl dohromady jablonecké rivaly, když do Železného Brodu přijel vedoucí FC Pěnčín. Hosté nakonec vyhráli o tři branky. Hned o osm branek vyhrála rezerva Velkých Hamrů v Mimoni a je v tabulce druhá.

Železný Brod - FC Pěnčín 0:3 (0:1)

Pěnčín hned v první minutě vstřelil branku po odraženém míči z rohu, kdy se šťastnou tečí prosadil Maryško. Pěnčín chtěl přidat další branky, ale šance Pelty, Poura či Vébra v brance neskončily. Postupně se do hry dostal i domácí Brod. Pěnčín byl úvodním gólem uspokojený a hráči si mysleli, že utkání bude jednoduché, opak byl pravdou. Brod se přes levou stranu dostal do jasné gólové šance, tu vychytal Jerasov. Další centr domácích z levé strany skončil nad brankou. Pěnčínu chyběla agresivit, pohyb a nasazení.

V poločase trenér hráče velmi důrazně vykartáčoval a do druhé půle jsme vstoupili úplně jinak, hlavně střed hřiště. Na centr Vrabce si naběhl Štemberk a hlavou zvýšil na 2:0. V tu chvíli se utkání rozhodlo. Další gólovky neproměnili naši borci, konkrétně střídající Havel, Ryml a ani hlavou z rohu Hrnčíř. Třetí branka padla po úniku Bíny, kterého domácí obránce hloupě fauloval. Penaltu si vzal Pavel Patka a zkušeně proměnil. Do hry se dostala celá lavička a je potřeba všechny pochválit, protože naši hru oživili!

Branky: 3. Maryško, 48. Štemberk, 85. Patka z pen. Rozhodčí: Smoleňák - Hnětynka, Daniel, ŽK: 1:3. Diváků: 100. Železný Brod: Takcz - Podzimek, Podstavek (33. Balcar), Šťastný, Kysela, Makula (77. Vepřek), Hyška, Plhal, Picek (77. Jelínek), M. Kotlár, T. Kotlár. Pěnčín: Jerasov - Hrnčíř, Patka, Vrabec, Ráček (66. Ryml) - Štemberk (56. Hartman), Maryško (78. Plechatý), Bína, Vébr (66. Hartman) - Pelta (56. Heinrich), Pour.

Mimoň - Velké Hamry B 0:8 (0:3)

V dalším kole zajížděla rezerva na půdu poslední Mimoně. Slunečné odpoledne přineslo divákům osm gólů, bohužel všechny do domácí svatyně. Ve 13. minutě se balon odrazil k M. Javůrkovi, jenž nad ničím nerozmýšlel a pěknou ranou poslal Hamry do vedení. Ve minutě 31. nacentroval Mihálik na zadní tyč, kde čekal osamocený Zounek - 0:2. O 10 minut později se role otočily. Zounek po zemi centroval z pravé strany, míč si vzal Mihálik a z malého vápna bez problémů zvýšil již na 0:3.

Další branku přidal Mihálik ve 49. minutě, kdy využil dobré práce Voseckého, jenž přešel přes obránce a naservíroval balon před branku. O 13 minut později dokonal Mihálik hattrick, když obstřelil tváří v tvář brankáře Špačka. V 79. minutě protrhl střeleckou smůlu v utkání Vosecký, když zvyšoval na 0:6. Další branku přidal do sítě domácích hlavou po rohovém kopu Patrik Javůrek, kterého přesně našel jeho bratr Matěj. Poslední slovo v utkání měl v 90. minutě znovu Vosecký, a uzavřel tak hostující účet na čísle 8.

Branky: 13. Javůrek M., 31. Zounek, 41. Mihálik, 49. Mihálik, 62. Mihálik, 79. Vosecký, 82. Javůrek P., 90. Vosecký. Velké Hamry B: Čapek - Hušek, Macháček, Javůrek P. - Jeřábek (66. Reichl), Šidlo (73. Melich) Javůrek M., Zounek - Mihálik (66. Sochor) - Svrček, Vosecký.