Pěnčín, Železný Brod i Hamry B vstoupily do jarního přeboru vítězně

31.03.2023 18:38:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Pěnčín,Železný Brod

Úvodním jarním kolem byly zahájeny i fotbalové boje v krajském přeboru. FC Pěnčín jasně zdolal Rovensko, Železný Brod nečekaně ještě snadněji Višňovou a rezerva Velkých Hamrů vyhrála v Novém Boru.

FC Pěnčín - Rovensko 3:0 (1:0)

Utkání se hrálo na umělé trávě v jabloneckých Břízkách. Hosté první půlhodinu drželi krok, ale poté se trefil z nařízené penalty domácí kapitán Štemberk. Ve druhém poločase potvrdili výhru domácích Vrabec a Havel.

Branky: 34. Štemberk z pen., 62. Vrabec, 64. L. Havel. Rozhodčí: Švec - Nešněra, Kadlec, ŽK: 1:3. Diváků: 50. Pěnčín: Zoul - Hrnčíř (67. Pácalt), Patka, L. Havel (76. Novák), Pelta (57. Vébr), Vrabec, Hartman, Ryml, Pour, Bína, Štemberk (76. Tokár). Rovensko: Hyka - Najman, Kočí, Vítek, Tvrdý, Dlouhý (87. Kopecký), Drozen (78. J. Mancl), Bangha (71. Glod), Pařízek, Mazánek, Soukeník.

Železný Brod - Višňová 4:0 (2:0)

Nedělní utkání se hrálo na brodské umělé trávě, která zřejmě více vyhovovala domácím. Ve 23. minutě otevřel skóre Makula a těsně před přestávku zvýšil na 2:0 Čejchan. Ve druhém poločase zvýšili skóre pro domácí ještě znovu Makula a T. Kotlár.

Branky: 23. a 50. Š. Makula, 44. Čejchan, 62. T. Kotlár. Rozhodčí: Jirák - Kořínek, Bohuš, ŽK: 2:1. Diváků: 100. Železný Brod: Kobakhidze - Š. Makula (88. Picek), M. Kotlár, T. Kotlár, Myslivec, Holeček (12. Šefr), Podzimek, Čejchan, Kysela, Podstavek (88. Jelínek), Šťastný (70. Kurfiřt).

Nový Bor - Velké Hamry B 1:3 (1:1)

V prvním jarním kole zavítala rezerva Velkých hamrů do Nového Boru. Domácí šli do vedení již v 8. minutě, kdy si zaběhl za obranu Stromecký a hlavou zavěsil. Vyrovnání přišlo ve 25. minutě, kdy Zounek využil přihrávky středem od Matěje Javůrka. Rozuzlit vývoj utkání se povedlo našim borcům v 71. minutě. Melich utekl po pravé straně, jeho přetažený centr vrátil hlavou před branku Janda a Vosecký vstřelil druhou vítěznou branku v rámci jednoho dne, když vystřelil tři body také v ranním utkání proti Letohradu. Výsledek poté pojistil ještě Patrik Javůrek.

Příští domácí utkání proti Stráži pod Ralskem je odloženo z důvodu špatného stavu domácího trávníku. Náhradní termín je ve středu 26. 4. 2023.

Branky: 8. Stromecký - 25. Zounek, 71. Vosecký, 71. Javůrek. Rozhodčí: Bohata - Mach, Šnýdl, ŽK: 1:2. Diváků: 80. Velké Hamry B: Masařík - Janda, Macháček, P. Javůrek, Kozák - M. Javůrek (46. Hušek) - Reichl (52. Melich (72. Sochor), Mihálik (46. Jodas), Jelínek, Zounek - Vosecký.