Kalendář opět pomůže Jizerským horám

24.11.2017 10:17:02 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jizerské hory

Kalendář opět pomůže Jizerským horám

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody vydala již posedmé charitativní kalendář Zaostřeno na Jizerky. Výtěžek z jeho prodeje putuje na pomoc Jizerských horám. A v letošním roce konkrétně na nápravu vodního režimu v krajině například obnovou tůní, malých vodních nádrží či revitalizací menších toků.

I díky výtěžku z předchozích let se podařilo vysadit více než 84 tisíc stromků, opravit stezky pro turisty, vybudovat rybí přechod nebo obnovit rašeliniště. „Věřím, že krásné snímky Jizerských hor budou dělat všem po celý rok nejen radost, ale těší mě zájem lidí tímto způsobem pomáhat přírodě a tomuto pohoří. Kupují ho jak jednotlivci, tak společnosti, které si nechávají na spodní pruh doplnit vlastní reklamu. Prezentují se tak u svých partnerů a zároveň tímto způsobem přispívají k lepší péči o životní prostředí," řekl ředitel nadace Ondřej Petrovský.

Kalendářů nechala nadace letos vytisknout 1,5 tisíce kusů a podle předchozích zkušeností očekává, že se opět rozeberou prakticky do posledního. Jeho vznik je spojen se stejnojmennou fotografickou soutěží Zaostřeno na Jizerky, ve které se každým rokem sejde přes 200 snímků. Z nich vybírá odborná porota 13 nejlepších, které pak nadace nechá otisknout v kalendáři o rozměru 58x45 cm. Objednávat ho je možné za 300 korun přes internetové stránky www.nadaceivanadejmala.cz a k dostání je krom kanceláře nadace také v infocentrech v Liberci, Bedřichově, Josefově Dole a dále pak v jabloneckém Eurocentru nebo v Domě přírody v Dolánkách u Turnova.

„Lidé často oceňují, jak je kalendář díky řadě autorů pestrý. Každý fotograf má trochu jiný styl a rád fotí jinou atmosféru. To dává podle mě kalendáři ono kouzlo a jen tak se neokouká," doplnil Petrovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Miloslav Nevrlý obdržel Cenu Ivana Dejmala
Nadace a spolek zachránily rašeliniště
Výstava Zaostřeno na Jizerky opět představuje nejkrásnější fotografie
Nadace Ivana Dejmala vyhlašuje nový grantový program
Lidé vybrali nejkrásnější snímek Jizerek roku 2017
Lidé přispěli pohybem na obnovu lesů v Jizerských horách
Lesy v Libereckém kraji budou opět druhově bohatší

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021
Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky
FK Jablonec sahal proti Lokomotivu Moskva po vítězství
Vznik česko-německého inovačního centra podpoří Liberecký kraj

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace