Jak bude probíhat první školní den v Jablonci nad Nisou?

31.08.2018 14:55:01 | Autor: mh | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Jak bude probíhat první školní den v Jablonci nad Nisou?

V Jablonci nad Nisou se letos v devíti městských základních školách otvírá 18 prvních tříd. Do lavic by podle statistiky mělo zasednout 440 dětí. Kromě ZŠ Šumava, kde probíhají stavební práce, bude školní rok zahájen v pondělí 3. září. Děti ze šumavské školy si prázdniny prodlouží o týden a do školy nastoupí 10. září.

Vloni bylo v Jablonci 515 prvňáčků, letos je zapsáno 440 dětí. Malé školáky i letos přijdou s malými dárky přivítat představitelé města a někteří radní. „Vítání prvňáčků patří k mým oblíbeným a milým povinnostem," řekl primátor Petr Beitl. „Vidět ty dětské obličeje, kde se mísí radost i očekávání a někdy lehké obavy, je k nezaplacení. První školní den je pro děti důležitým životním milníkem a já jim přeju, aby po cestě za vzděláním kráčely radostně a byly vždy otevřené novým věcem tak, jako v září v první třídě," doplnil své přání primátor.

Na primátora Petra Beitla se mohou těšit prvňáčci na ZŠ Šumava v pondělí 10. září. Náměstek Miloš Vele přijde v pondělí 3. září pozdravit školáky na ZŠ Pivovarská a Lukáš Pleticha popřeje vše dobré dětem i učitelům tentýž den na ZŠ Liberecká.

ZŠ Šumava Jablonec začne školní rok o týden později

O týden později začne školní rok pro děti ze ZŠ Šumava. Ve škole po celé léto probíhá druhá etapa zateplení obvodového pláště včetně střechy a výměna oken a vstupních dveří. Letos se rekonstruuje pavilon, v němž jsou šatny, jídelna a tělocvična za 16,5 milionu korun, přičemž evropská dotace z OPŽP činí 3,6 milionu korun. 

„Po zvážení všech skutečností jsme se rozhodli také pro rekonstrukci dožilé vzduchotechniky v kuchyni. To původně v plánu letošních prací nebylo. Náklady ve výši 2,7 milionu korun uhradí město ze svého rozpočtu," dodal náměstek primátora pro rozvoj města Lukáš Pleticha. Venkovní práce okolo školy jsou naplánovány až do poloviny října. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Škola volá i v Jablonci nad Nisou
Lesní klub Muhu rozšiřuje nabídku školek v Jablonci
Nově jmenovaní ředitelé krajských škol převzali dekrety
Prázdninové opravy škol na Jablonecku jsou v plném proudu
Jablonecké školy a školky se opravují ve velkém

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.

Lednový Valdštejn si lidé užívají

Lednový Valdštejn si lidé užívají Hrad Valdštejn ani v lednu nezavřel své brány. Za poslední dva víkendy, kdy bylo otevřeno od 13.00 do 15.30, si svátečně vyzdobený areál prohlédlo přes tisíc návštěvníků. Při příznivém počasí správci rádi otevřou ještě následující víkend 22. a 23. ledna. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
Pražští studenti zrestaurovali grafiky pro Severočeské muzeum
Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
V Harrachově budou jednat o osudu Vily Mlynářka
Ztratila se kočka Jolie

Nejčtenější články

18.01.: V Jablonci se mění dopravní značení na zimní variantu
19.01.: Anonym oznámil bombu v liberecké firmě
18.01.: Řidičku pod vlivem drog usvědčil čerstvý sníh

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace