Lesní klub Muhu rozšiřuje nabídku školek v Jablonci

19.08.2018 16:33:39 | Autor: redakce | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Lesní klub Muhu rozšiřuje nabídku školek v Jablonci

Od září bude v Jablonci nad Nisou v provozu nový Lesní klub Muhu, který rozšiřuje nabídku alternativního předškolního vzdělávání v regionu. Činnost klubu je inspirována lesními školkami, které v České republice získávají stále větší popularitu.

Vzdělávací program lesních školek se odehrává převážně venku a zázemí často tvořené maringotkou, chatkou či jurtou slouží pouze k odpočinku či dočasnému pobytu. Malé, věkově heterogenní kolektivy jsou pro mnohé rodiče vítanou alternativou ke klasickým předškolním zařízením. Je kladen důraz na spolupráci školky a rodičů, kteří se často různými způsoby podílejí na chodu školky či společných akcích. Pobyt venku za každého počasí přispívá k fyzické odolnosti dětí, k posilování jejich imunity, rozvoje hrubé motoriky a kreativity. Práce s malým kolektivem umožňuje pedagogům individuální přístup k dětem.

Jablonecký Lesní klub Muhu nabízí docházku dětem ve věku 3 - 7 let. Maximální denní kapacita je 16 dětí, které jsou v péči dvou pedagogických pracovníků. V prvních měsících klub čeká třídenní provoz, který bude v budoucnu rozšířen na pět dnů v týdnu. Účast rodičů na programu během prvních dnů docházky jejich dětí je vítána. Další nabídkou z adaptačního programu je klubík Jdeme ven!, který se koná jednou týdně a umožňuje i dětem mladším 3 let účast na programu klubu v doprovodu rodičů. „Chceme mít možnost individuálně pracovat nejen s dítětem, ale i jeho rodinou, protože věříme, že spolupráce rodin a vzdělávacích institucí je klíčová pro tvorbu zdravé komunity," řekla koordinátorka klubu Mgr. Marie Koudelková a dodala: „Již na jaře jsme se začali scházet s dětmi a rodiči, které náš projekt zaujal a velice náš potěšil zájem a podpora z jejich strany." Jelikož je klub projektem neziskové organizace, je existenčně závislý na příspěvcích na provoz, sponzorských darech a grantech. Svoji podporu nabídlo již několik lokálních drobných podnikatelů a provozovatelé klubu doufají, že svojí činností zaujmou i větší firmy z regionu.

Klub Muhu je umístěn na okraji lesa v atraktivní lokalitě Mšeno za „třetí přehradou". Rozsáhlý pozemek nabízí dostatek prostoru pro zázemí, přírodní herní prvky, záhonky a komunitní aktivity. Zázemí klubu je tvořeno dvěma mobilními buňkami, které poskytují prostor pro stravu, odpočinek a program za velice nepříznivého počasí. Jako v jiných lesních školkách, i v Muhu věří, že není špatného počasí, ale špatného oblečení. Právě častý pobyt v přírodě, možnost prožívat roční změny a cykly, důraz na volnou hru a intuitivní vzdělávání, individuální práce s dětmi a rodinou vytváří komplexní základ pro vývoj fyzicky, psychicky a sociálně zdatného dítěte, které má jasnou představu o vztahu člověka a jeho prostředí.

Mnoho zajímavých odměn vás čeká, pokud se rozhodnete podpořit zázemí pro novou lesní školku v Jablonci nad Nisou. V projektu Lesního klubu Muhu si přispěvatelé mohou vybrat například slevy na kurzy pro děti, vstup na bubnovací workshop a mnoho dalšího. Z celkové částky, kterou chtějí pořadatelé vybrat, již je v této chvíli zajednáno 73%. https://www.hithit.com/cs/project/5045/zazemi-pro-lesni-klub-muhu

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
Řidič odháněl včelu a přejel v Nové Vsi do protisměru
Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
11.08.: Stanovisko předsedů klubů k rekonstrukci ulice Sportovní
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace