Lesní klub Muhu rozšiřuje nabídku školek v Jablonci

19.08.2018 16:33:39 | Autor: redakce | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Lesní klub Muhu rozšiřuje nabídku školek v Jablonci

Od září bude v Jablonci nad Nisou v provozu nový Lesní klub Muhu, který rozšiřuje nabídku alternativního předškolního vzdělávání v regionu. Činnost klubu je inspirována lesními školkami, které v České republice získávají stále větší popularitu.

Vzdělávací program lesních školek se odehrává převážně venku a zázemí často tvořené maringotkou, chatkou či jurtou slouží pouze k odpočinku či dočasnému pobytu. Malé, věkově heterogenní kolektivy jsou pro mnohé rodiče vítanou alternativou ke klasickým předškolním zařízením. Je kladen důraz na spolupráci školky a rodičů, kteří se často různými způsoby podílejí na chodu školky či společných akcích. Pobyt venku za každého počasí přispívá k fyzické odolnosti dětí, k posilování jejich imunity, rozvoje hrubé motoriky a kreativity. Práce s malým kolektivem umožňuje pedagogům individuální přístup k dětem.

Jablonecký Lesní klub Muhu nabízí docházku dětem ve věku 3 - 7 let. Maximální denní kapacita je 16 dětí, které jsou v péči dvou pedagogických pracovníků. V prvních měsících klub čeká třídenní provoz, který bude v budoucnu rozšířen na pět dnů v týdnu. Účast rodičů na programu během prvních dnů docházky jejich dětí je vítána. Další nabídkou z adaptačního programu je klubík Jdeme ven!, který se koná jednou týdně a umožňuje i dětem mladším 3 let účast na programu klubu v doprovodu rodičů. „Chceme mít možnost individuálně pracovat nejen s dítětem, ale i jeho rodinou, protože věříme, že spolupráce rodin a vzdělávacích institucí je klíčová pro tvorbu zdravé komunity," řekla koordinátorka klubu Mgr. Marie Koudelková a dodala: „Již na jaře jsme se začali scházet s dětmi a rodiči, které náš projekt zaujal a velice náš potěšil zájem a podpora z jejich strany." Jelikož je klub projektem neziskové organizace, je existenčně závislý na příspěvcích na provoz, sponzorských darech a grantech. Svoji podporu nabídlo již několik lokálních drobných podnikatelů a provozovatelé klubu doufají, že svojí činností zaujmou i větší firmy z regionu.

Klub Muhu je umístěn na okraji lesa v atraktivní lokalitě Mšeno za „třetí přehradou". Rozsáhlý pozemek nabízí dostatek prostoru pro zázemí, přírodní herní prvky, záhonky a komunitní aktivity. Zázemí klubu je tvořeno dvěma mobilními buňkami, které poskytují prostor pro stravu, odpočinek a program za velice nepříznivého počasí. Jako v jiných lesních školkách, i v Muhu věří, že není špatného počasí, ale špatného oblečení. Právě častý pobyt v přírodě, možnost prožívat roční změny a cykly, důraz na volnou hru a intuitivní vzdělávání, individuální práce s dětmi a rodinou vytváří komplexní základ pro vývoj fyzicky, psychicky a sociálně zdatného dítěte, které má jasnou představu o vztahu člověka a jeho prostředí.

Mnoho zajímavých odměn vás čeká, pokud se rozhodnete podpořit zázemí pro novou lesní školku v Jablonci nad Nisou. V projektu Lesního klubu Muhu si přispěvatelé mohou vybrat například slevy na kurzy pro děti, vstup na bubnovací workshop a mnoho dalšího. Z celkové částky, kterou chtějí pořadatelé vybrat, již je v této chvíli zajednáno 73%. https://www.hithit.com/cs/project/5045/zazemi-pro-lesni-klub-muhu

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021
Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky
FK Jablonec sahal proti Lokomotivu Moskva po vítězství
Vznik česko-německého inovačního centra podpoří Liberecký kraj

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace